UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
Uwaga na wpisy. Wszystko jest pod kontrolą

TEMAT: Jazda w czasach kwarantanny

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 10 miesiąc ago #1

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Ja w prawdzie od tygodni siedzę w DE ale z tego co mi wiadomo, można już jeździć motocyklami jako środkiem komunikacji indywidualnej jeżeli mamy ku temu powód. A powód zawsze jest!
:piw:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 11 miesiąc ago #2

  • ChudyRS
  • ChudyRS Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 216
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Ukarać za jazdę można tylko w przypadku, gdy będziesz na kwarantannie lub zakażony.W moim powiecie nikt nikogo nie pyta w jakim celu jeździsz, tylko sprawdza czy przestrzegasz zasad bezpieczeństwa i kwarantanny. Zresztą jak ktoś lata to widzi jak to wygląda w praktyce. Dziś polataliśmy w 4 maszyny, w tym po twoim województwie :hej: . Widziały nas 2 patrole i zero reakcji z ich strony. Telewizja telewizja, tam "różne" rzeczy gadają ale informacji trzeba szukać u źródła czyli Rozporządzenia MZ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 11 miesiąc ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
ChudyRS napisał:
Obecnie nie ma ZAKAZU przemieszczania się. Jeśli policjant się uprze i będzie chciał karać mandatem za sam fakt jazdy, należy odmówić jego przyjęcia.
I tu niestety pojawia się problem. Obecne przepisy tak zostały zje..ne, że funkcjonariusz w tej sytuacji może skierować sprawę do sądu, ale może także przekazać do powiatowego inspektora sanitarnego. W tym drugim przypadku kary są dużo wyższe, bo od 5 tyś zł i w zasadzie nie ma możliwość się od nich odwołać.
Jeśli trafi się na "taboreta", a słuchać, że ich nie brakuje, to może być problem, jeśli nie ma się dobrego wytłumaczenia. Temat funkcjonuje regionalnie, z tego co słychać na forach.
Tak czy inaczej, oficjalnie w mediach podawano, że od minionej niedzieli podróże w celach rekreacyjnych są dozwolone. Jeśli ktoś chce polatać "wokół komina" i bez zatrzymywania, gromadzenia i tym podobnych, to wg. mnie nie łamie żadnych ograniczeń ... ale to moje prywatne zdanie.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 11 miesiąc ago #4

  • ChudyRS
  • ChudyRS Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 216
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Można się przemieszczać także w celach rekreacyjnych. . Pytanie mogło dotyczyć celu podróży jeśli kontrola miała miejsce w miejscowości turystycznej i bardziej pod kątem ewentualnego noclegu w płatnym miejscu. Obecnie nie ma ZAKAZU przemieszczania się. Jeśli policjant się uprze i będzie chciał karać mandatem za sam fakt jazdy, należy odmówić jego przyjęcia. Należy jednak przy tych podróżach pamiętać o innych ograniczeniach dot.zakazu grupowania się i zachowania odległości min. 2 metrów, itp.

A tak na marginesie, przypadkiem ten policmajster nie chciał poderwać ci siostry :zebol:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc ago przez ChudyRS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 11 miesiąc ago #5

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Niestety funkcjonariuszem,ani prawnikiem nie jestem.Ale z tego co widze to wielu smiga juz na moto.dzis i ja wybrałem sie w droge do szczecina,nie turystycznie,tylko ze sprawa.mogłem wsiąśc w moją "puszkę" niemniej wybrałem moto i nie żałuje,bo drodze korek na godzine stania,a ja przelawirowałem na jedynce.
Nie widze podstaw ,aby kogos shaltowac na moto,chyba ,że to są młodzieniaszki wyżywające sie na ulicach z rykiem. Natomiast jazda motrem jest chyba bardziej bezpieczna jak transport jakimkolwiek publicznym
środkiem lokomocji.A jak sie natrafi na "taboreta" to zawsze można mandatu nie przyjąc.
"Jade do lasu-i tyle".Natomiast wyjazdy w dużej grupie..chyba jeszcze nie teraz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda w czasach kwarantanny 3 lata 11 miesiąc ago #6

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Panowie, na tym forum jest kilku funkcjonariuszy i znawców prawa. Zatem czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, czy wolno już jeździć na moto w celach turystycznych?

Myślałem, że można, ale dziś rano kontrolowano moją siostrę pytając o powód podróży. Rzeczywiście jechała do pracy, ale i tak musiała się gęsto tłumaczyć. Tym razem przekonała kontrolujących, ale sami wiecie - jak w każdy zawodzie są ludzie i taborety. Nie zawsze uda się nam przekonać innych.

Tylko proszę…potraktujcie to poważnie, a nie jak temat do wymyślania/wymieniania wymówek. :czad:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.031 s.
Zasilane przez Forum Kunena