UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ubezpieczenie

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 2 miesiąc ago #1

  • aks
  • aks Avatar
Temat ubezpieczenia przerabiałem w październiku. Poprzednie moto miałem ubezpieczone w Allianz w pełnym zakresie. Po zakupie Radka postanowiłem sprawdzic ceny na rynku. Szukałem pełego ubezpieczenia z AC i assistance na całą Europę. Najdrożej wyszło w PZU prawie 2900, później PTU 2300 a najtaniej w Allianz 1470 PLN. Ubezpieczenie było liczone od kwoty 25500 przy maksymalnych zniżkach. Tą ostatnią ofertę wybrałem. A co ważne, powyżej 15000 w Allianz wymagają zabezpieczenia elektronicznego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #2

  • arturnaw
  • arturnaw Avatar
Mi PZU przy maksymalnych zniżkach też zaproponowało około 5000 PLN - :kij:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #3

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Super cena .
mi zaśpiewali za AC na RS 1700 5300zł :fuj: a gdzie jeszce OC ?
W dupie ich mam :du:
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc ago przez krzych1200.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #4

  • arturnaw
  • arturnaw Avatar
35 tyś.
PTU zaproponowało 2316 zł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #5

  • NightRider
  • NightRider Avatar
To bardzo ciekawa oferta. od jakiej wartości została wyliczona składka?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #6

  • arturnaw
  • arturnaw Avatar
znalazłem pełny pakiet ubezpieczeń (AC+OC+NNW+Asistance) przy maksymalnych zniżkach od Raidera xv 1900 - 2063 PLN w Alianz.
Może macie coś ciekawszego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #7

  • vip195
  • vip195 Avatar
Przy tak cięzkiej i mocnej maszynioe gdy sie ją posiada to bezpieczne jest wykupienie NW i ASISTANS.Najtaniej samo OC jak pytałem to wychodziło w PZU ale nie jest to problem sprawdzic dzy sie ma internet. Pozdrawiam kolegów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #8

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
. Ja wybrałem Link 4.[/quote]
To DZIWNE...z tym, że ja pytałem tylko o OC.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #9

  • vip195
  • vip195 Avatar
Witam kolegów. Chetnie przyłączę się do rozmowy na temat ubezpieczenia gdyż własnie ten temat przerabiałem obecnie i wyszło mi najtaniej w link4 ale z pakietem asistans, nw i oc. Całośc za 250 zł. Sprawdzałem w wielu biurach i albo nie maja pakietu asistans albo jak juz maja to ceny sa kosmiczne jak np NW w pzu az mnie zamurowało. Ja wybrałem Link 4.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #10

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Świerze...sprawdzałem. Najtaniej jest w naszym poczciwym PZU. Płaciłem 22. 10.2011 za virażkę i wyszło dokładnie 68 żł.za cały rok .Mam maksymalne zniżki.

Obdzwoniłem kolka biur .Najlepsza była pani w LINK 4 -powiedziała: morze nie powinnam tego panu mówić,ale zadzwoń pan do konkurencji,do PZU tam jest najtaniej. :g:

Radka mam ubezpieczonego w WARCIE poprzedni właściciel płacił za pół roku 98 zł,czyli za rok 196. Rachunek jest prosty.
avatar
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc ago przez facio07.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #11

  • sosnos
  • sosnos Avatar
Witam,

ja ostatnio płaciłem OC w pzu zapłaciłem 180 zł za cały rok, ale

ja mam prawko 4 lata, nie mam zniżek i nie mam ukończonych 26 lat.
W PZU maja fajna opcje - płacisz 10 zl (nie wiem czy na rok czy na pół roku) i masz taka jednorazową ochronke że jak przywalisz w kogos to nie tracisz zniżek - jest to jednorazowe, potem jak płacisz ponownie oc to znowu moszesz wykupic. dobra opcja jak ktos ma duze zniżki.

co do AC to przy moich parametrach wiek itd. to przy ubezpiecznieu na 20 000 babka powiedziała mi 4 500 zł, moja reakcja była taka ze zacząłem się śmiać na głos - a ona na to "no tak Pan nie ukończył 26 lat" to musze doliczyć jeszcze 30 %. haha

oc można brać

pozdrówka Sosnos
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 12 lata 4 miesiąc ago #12

  • arturnaw
  • arturnaw Avatar
Chciałbym odświeżyć trochę temat. Szukam AC i OC - może macie jakieś nowe propozycje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #13

  • Rocker
  • Rocker Avatar
piter 1600 napisał:
Nie wierz w takie opowieści.Po to jest OC żebyś nie musiał płacić za szkody.I jeśli chodzi o OC to trzeba brać tam gdzie jest najtaniej.
Tak tez robie i place za OC w PZU 72zl :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #14

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Nie wierz w takie opowieści.Po to jest OC żebyś nie musiał płacić za szkody.I jeśli chodzi o OC to trzeba brać tam gdzie jest najtaniej.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #15

  • Rocker
  • Rocker Avatar
piter 1600 napisał:
Jeśli chodzi o ścisłość to gdzie masz OC to gówno ważne.Z OC TY kasy nie dostaniesz bo to idzie z konta sprawcy.Więc można OC brać nawet u pana Kazia.PZU ostatnio podniosła składki i nie ma możliwości wzięcia assistance na np wakacje za granicą.O AC nie wspominam bo przy wartości moto ok 40tys to kosmos wychodzi.

A ja właśnie słyszałem że to gdzie ma się OC ma znaczenie, bo jeśli spowoduje się wypadek, a wycena naprawy będzie powiedzmy 5tyś., ubezpieczyciel stwierdzi że naprawa jest wara 3tyś, resztę ponoć pokrywa fundusz gwarancyjny, który tę różnicę ściągnie od właściciela właściciela polisy OC. Przynajmniej tak mi to tłumaczono.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #16

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Przy moim moto 7 lat wartość ok 40000 składka wyjdzie prawie 3000 :kij:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Re: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #17

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Cholernie drogie te ubezpieczenia. Jak szulałem w necie to znalazłem nieco tańsze f firmie AB Port
Pakiet AC, OC, NW oraz ZK, sttawka liczona jest od wartości motocykla za roczny okres ochrony ubezpieczeniowej:
5,6% motocykle do 3 lat
6,2% motocykle do 5 lat
7,3% motocykle do 8 lat
8,4% motocykle do 12 lat
8,7% motocykle powyżej 12 lat
Przy wartości motocykla do 30000 zł dla zakresu kradzież wymagane jest 1 zabezpieczenie antykradzieżowe.
Przy wartości motocykla pow. 30000 zł dla zakresu kradzież wymagane są 2 niezależne zabezpieczenia antykradzieżowe.

5,6% przy 30 tysiącach 1680 zł. Sporo no i jeszcze te dwa zabezpieczenia. Jedno już mam to łańcuch a drugie to kłódka. Ciekawe jak jest ze zniżkami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Re: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #18

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
OC to pikuś, groszowa sprawa, natomiast AC to juz koszt. :$:
Ja w zeszłym roku wykupiłem AC w Warcie ale tylko na 6 miesięcy czyli od maja do października (po co płacić kiedy się nie jeździ?)
Ac w wersji FULL wyniosło mnie 800 PLN i zapłaciłem w 2 ratach :zab:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #19

  • orcio
  • orcio Avatar
info od znajomej na temat tego PTU o którym wspomniałem ...
*****
Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC to trzeba sobie szukać, bo każdemu gdzie indziej wyjdzie taniej, OC zależy od tak wielu czynników, że dla każdego trzeba liczyć indywdualnie i trudno powiedzieć która firma jest najtańsza.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia motocykli w zakresie autocasco oraz ubezpieczenie od kradzieży to na dzień dzisiejszy realizuje je niewiele firm. Między innymi bardzo dobrym ubezpieczeniem jest MOTO PAKIET z PTU:
www.ptu.pl/?page=1043&group_id=58319&category_id=1024&prod_id=62557

W skład tego ubezpieczenia wchodzi OC, AC z kradzieżą, NNW oraz Assistance.
Ubezpieczenie obejmuje naprawę na nowych częściach niezależnie od wieku sprzętu.
Można ubezpieczyć motocykl w każdym wieku, nawet starszy niż 12 lat.

Stawka za ubezpieczenie to procent z jego deklarowanej wartości plus 10% (dla osób poniżej 25 roku życia oraz posiadających prawo krócej niż 2 lata stawka wygląda nieco inaczej):
6,7% - motocykle w wieku do trzech lat,
7,4% - motocykle czteroletnie, pięcioletnie,
8,7% - motocykle sześcioletnie, siedmioletnie i ośmioletnie,
10 % - motocykle dziewięcioletnie, dziesięcioletnie, jedenastoletnie i dwunastoletnie,
10,4% - motocykle w wieku powyżej 12 lat

NNW z sumą 10 000 zł.
Ubezpieczenie Assistance ma dosyć fajny zakres (jak na darmowe ubezpieczenie ;) ):

Usługi assistance w ramach ubezpieczenia PTU Auto Assistance Podstawowy świadczone są w zakresie:

* pomocy technicznej - polegającej na zorganizowaniu i pokryciu kosztów: naprawy na miejscu zdarzenia, holowania ubezpieczonego pojazdu z miejsca zdarzenia do najbliższego warsztatu mogącego dokonać prowizorycznej lub ostatecznej jego naprawy, bądź też do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu; holowania pojazdu osoby poszkodowanej przez ubezpieczonego w PTU S.A. z miejsca zdarzenia do najbliższego uzgodnionego z poszkodowanym warsztatu mogącego dokonać prowizorycznej lub ostatecznej jego naprawy, bądź też do miejsca zamieszkania poszkodowanego,
* wynajmu pojazdu zastępczego – polegającego na zorganizowaniu i pokryciu kosztów wynajmu pojazdu zastępczego na 1 dzień w razie wypadku ubezpieczonego pojazdu,
* pomocy dla zwierząt (psy i koty) – polegającej na świadczeniu, w razie wypadku ubezpieczonego pojazdu, usług assistance w zakresie przewozu zwierzęcia z miejsca zdarzenia do innego opiekuna, przewozu zwierzęcia z miejsca zdarzenia do lecznicy lub kliniki weterynaryjnej, leczenia zwierzęcia, opieki nad zwierzęciem, utylizacji zwłok zwierzęcia,
* pomocy informacyjnej – polegającej na świadczeniu, w razie wypadku ubezpieczonego pojazdu oraz dodatkowo w razie awarii lub innego zdarzenia losowego, usług assistance w zakresie telefonicznej informacji o warsztatach, pomocy drogowej oraz przekazanie pilnej wiadomości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ubezpieczenie 13 lata 2 miesiąc ago #20

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
szoszon napisał:
OC radziłbym robić w znanych sprawdzonych firmach WARTA, PZU, Wrazie jakiegoś nie szczęścia nie ma problemu z dostaniem odszkodowania , inni zaś wydziwiają i jak dostaniesz to po roku pisania petycji.


Jeśli chodzi o ścisłość to gdzie masz OC to gówno ważne.Z OC TY kasy nie dostaniesz bo to idzie z konta sprawcy.Więc można OC brać nawet u pana Kazia.PZU ostatnio podniosła składki i nie ma możliwości wzięcia assistance na np wakacje za granicą.O AC nie wspominam bo przy wartości moto ok 40tys to kosmos wychodzi.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.034 s.
Zasilane przez Forum Kunena