UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Moc maksymalna a obroty

Odp: Moc maksymalna a obroty 12 lata 2 miesiąc ago #21

  • Paweł-Road Star
  • Paweł-Road Star Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Road Star 1700 Silverado
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
Chodzi o przyspieszenie czyli że jak podałeś przykład max moc jest przy 4000 obrotów to nie ma sensu kręcić silnik na wyższe obroty bo wtedy moc już spada a paliwa ubywa więcej.
Road Star mój to jest to, kocham go...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Moc maksymalna a obroty 12 lata 2 miesiąc ago #22

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1075
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Koledzy,zima sroga,moto śpi w garażu ale w głowie przeróżne motocyklowe myśli.
Od kilku dni rozmyślam o pewnej kwestii.Nie dotyczy ona wyłącznie Radka czy Waldka ale także innych moto.

Otóż : gdzieś tam wyczytałem,że prędkość maksymalna zależy m.in od mocy silnika.Mówiąc dokładniej-moc musi pokonać opory jazdy czyli opór toczenia motocykla i opór powietrza.

Moc maksymalna występuje przy określonych obrotach.Do tego momentu wszystko kapuję i trzyma się kupy.

Problem powstaje,kiedy przeczytałem,że wykręcając silnik po za obroty mocy maksymalnej nic to nie da, bo zużyjemy więcej paliwa a moto szybciej nie pojedzie.:co:

Więc coś mi tu nie gra :cooo: jak to ? To jak moto ma np.moc max przy 4000 obr. to jak podkręcę na 4200 obr. to nie pojedzie szybciej? Przecież to nonsens !

Dajmy na to przy 4000obr jadę sobie na 5 biegu 200km/h to przy 4200obr też jadę 200km/h ? To co,sprzęgło się prześlizguje czy zębów na trybach w skrzyni ubywa ?To żart oczywiście.

Z tego wynika jeden tylko logiczny wniosek - nie da się wykręcić silnika po za obroty mocy max :sor:

Proszę światłych Kolegów o jakieś wnioski i przemyślenia.Gdzie tkwi błąd ?


P.S Tak to jest cholera jak człowiek nie jeździ tylko pije :piw: i duma
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.022 s.
Zasilane przez Forum Kunena