UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pierwsze próby

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #1

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Dobra, zrobiłem dziś 260 km, to moja pierwsza "dłuższa" trasa, w sumie pyknęło mi już 580 km i to mój ostatni post w temacie opisującym pierwsze próby.
Zaliczyłem dziś zimno, deszcz, wiatr, kałuże, a także prędkość podróżną 140 km/h przez jakiś czas bo długo się nie dało.

Generalnie - jestem zmęczony. Żeby zimny wiatr trochę mnie omijał jechałem zgarbiony, bolą mnie plecy i mam jeszcze zakwasy po wczorajszym dniu. Powiem jedno - podgrzewane manetki super sprawa. Zamówiłem też jakieś długie rękawice i jak przyszły to się przestraszyłem że takie zimówki grube ale po dzisiejszym dniu już wiem że są świetne :) Coś takiego: XELEMENT XG-856. Wydechy zdecydowanie muszę pogłośnić bo zamiast łubudubu z komina słyszałem tylko świst wiatru.

Co jeszcze: przy prędkości powyżej 100km/h lightbar wpada w takie wibracje, że się cały trzęsie. Nie wiem czy to normalny objaw czy nie. U mnie te światła boczne przykręcone są do mocowania szyby...

I jeszcze jedna rzecz. Mam długie włosy. Czemu nikt mnie nie uprzedził, że w czasie jazdy robi się z nimi masakra? Takiego kołtuna jak żyję nie miałem, pół godziny rozczesywania, nożyczkami wyciąłem trzy supły których się nie dało rozczesać. Teraz już będę wiedział, żeby wszarz chować pod kurtkę albo robić warkocz...

Zapowiadają deszcze na ten tydzień i dobrze bo do wypłaty muszę przeprosić się z tramwajem bo na koncie rezerwa :(
Ostatnio zmieniany: 10 lata 11 miesiąc ago przez Skygge.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #2

  • k_kluska
  • k_kluska Avatar
moja szyba zostala sciagnieta dnia nastepnego po zakupie,
praca na kacu z piwkiem nawet poszla ;)
kufer to samo ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #3

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Znam to imam to samo jak pisałem wyżej ,ale jak pykniesz z 500 km jednego dnia to uszy jednak puchną ,ale jednak TO WOLĘ bo ta cisz "komarkowa" mnie rozwala i słyszę wszystkie inne odgłosy tego motóra :polew: ,a tak to by było tylko gul ,gul ,gul -myślę włśnie co robic ,wiercic czy kupić puste,zobaczymy bo budżet "zdechł" chwilowo :jez: i trza tylko paliwko lać i km. nawijać ,he
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #4

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Odnośnie wydechów mam to samo. Poprzedni właściciel namawiał mnie żebym "nie zdejmował szyby i nie wymieniał wydechu bo szyba jest taaaka wygodna - nic nie wieje a wydechy są super takie cichutkie, uszy się nie męczą".

Szyba zdjęta a wydech już rozwiercony. :dia:

Ale tak sobie jeżdżę i myślę, że nie zaszkodziłoby, żeby było jeszcze głośniej. B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #5

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
U mnie mozna by powiedziec jazd na nowym Radku było parę (ostatnia przed chwilą) i co powiem ,JEST ZA CICHO !!! co to za wydech ,jestem przyzwyczajony z dwóch poprzednich motongów że był "siwy dym" a tu taki piec i cisza ,coś muszę z tym zrobić ,a pozatym to muszę "przypakować" bo to ciężkie ścierwo :polew: ,a ja nie "pudzian "jestem ,oczywiście mówie tu o przetaczaniu parkingowym ,bo w jeżdzie to piórko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #6

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
k_kluska napisał:
kolejna konkluzje mam taka ze hyper jest nieergonomiczny - lydka mi sie na nim opiera i chyba zdystansuje jakos platformy
Hypek jest strasznie wkurzający przy większych prędkościach, bo kolano zbiera wiatr jak żagiel. Po takich szybszych rundkach wracałem z zakwasami mięśni wewnętrznych uda.
Zainwestuj w deflektory, są bardzo pomocne. Ja w oczekiwaniu na wiosnę, "wystrugałem" takie, jak widać niżej i jestem bardziej niż zadowolony. Przy okazji zniknęły zawirowania wokół kasku.


Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jacek71

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #7

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Nie wszystko co ładnie wyglada musi byc wygodne :$:
Najlepiej zapytać o to nasze Panie :polew:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #8

  • k_kluska
  • k_kluska Avatar
majkelpl napisał:
k_kluska napisał:
od wczoraj zaliczylem 40 mil ;)
zauwazylem ze jednak mega puste wydechy vinca nawet mi juz przeszkadzaly...


Ej no !!!!!
Nie wiesz ze : Loud pipes save a live ??? :h-r: :dobrarobota
Poza tym ..... topc to clay urok ze Taki motocykl ma głosne wydechy :chop:

wiem wiem heheh, ale jak w robocie sie pytaja : "czy ty wczoraj nie jechales ulica taka a taka bo zona jechala rowerem i prawie spadla" to daje do myslenia

kolejna konkluzje mam taka ze hyper jest nieergonomiczny - lydka mi sie na nim opiera i chyba zdystansuje jakos platformy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #9

  • Egonus
  • Egonus Avatar
Czołem. Nawinalem ok 1000 km i stwierdzam, ze Radek po osiągnięciu pewnej prędkości prowadzi sie jak duuuuuzy skuter :-).
BTW wczoraj smignalem ze 40 km Yamaha TDM 900 i tez ja lubię :-))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #10

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
k_kluska napisał:
od wczoraj zaliczylem 40 mil ;)
zauwazylem ze jednak mega puste wydechy vinca nawet mi juz przeszkadzaly...


Ej no !!!!!
Nie wiesz ze : Loud pipes save a live ??? :h-r: :dobrarobota
Poza tym ..... topc to clay urok ze Taki motocykl ma głosne wydechy :chop:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #11

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Odkąd zrobiło się ciepło jeżdżę codziennie motocyklem do roboty. Sporo skrzyżowań, korków ale i odcinek 3-pasmówką. Najbardziej lubię ronda, fajnie się na nich motor składa przeciwskrętem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #12

  • Paweł
  • Paweł Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 225
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Ty zostaw ten nożny w spokoju. Uzywaj tylko do korygowania skuteczności hamowania gdyby przedni nie dawał rady.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 10 lata 11 miesiąc ago #13

  • k_kluska
  • k_kluska Avatar
od wczoraj zaliczylem 40 mil ;)
80% miasto wiec ostry trening manewrow teraz zaczynam sie jarac coraz bardziej
plusy zachowan jakie zauwazylem - przed kazda krzyzowka czy inna podejrzana akcja jadac nawet z pierszenstwem glowa chodzi na wszystkie strony
minusy - ruszanie z noznego w ruchu miejskim wychodzi roznie, ale pomaga piz...a w manetke i nie ucieka do tylu;)
manewry parkingowe trzeba przemyslec - wczoraj ladnie pieknie ale wjechalem raz na trawe i wyjazd pod gorke na trawie biedowalem ale nie bylo przewrotki wiec luz

plusy moto - bez komentarza
minusy moto - nie dostrzegam
spojrzenia przechodniow - bez komentarza
dzisiaj emocje jakos opadly i zauwazylem ze jednak mega puste wydechy vinca nawet mi juz przeszkadzaly...

podsumowujac - jutro rano chyba wstane wczesniej i zamiast od razu jechac do robo walne 10 km wycieczki ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #14

  • Droopi
  • Droopi Avatar
TomHal napisał:
To jest wszystko wielkie NIC!
Dzisiaj jako piewrszy motocyklista z kategorii A (tak zadeklarowali z dyrekcji WORD-a), zdałem praktyczny i wyjechałemn na miasto oczywiscie z pozytywnym wynikiem. Po 19 stycznia 2013 nie tyle , że musiałem się zmierzyć z nowym systemem zaliczania ale również z nowym egzaminem praktycznym i placem manewrowym. A że od dwóch tygodni jeszcze nikt nie zdał na placu po przyjeździe z miasta przywitali mnie jak bohatera narodowego. Napiszę krótko - egzamin zdawałem na Yamaha XJ6. Maszynka która wykręca 100 km/h w ciagu 3,9 sekundy. Wczoraj czyli w niedzielę (po tyrce) wykupiłem sobie trzy godziny w szkółce. Po 15 min zaliczyłem dwie gleby na placu przy pierwszej przeszkodzie. Pomyślałem, że trzeba upaść aby wstać i dalej było już tylko lepiej. Plac ma 7 etapów sprawdzenia kierującego czy też aby posiadł wiedzę co do prowadzenia owego pojazdu - Pany mówię Wam istny tor przeszkód i ciesze jak mały chłoptaś że mam to za sobą.
PS. Ponieważ mój Shreku w negliżu jazda na motongu dostarczyła mi dodatkowych emocji, tym bardziej że polubiłem to lekkie "gówno".
:wild:


Gratulacje TOM , to teraz ostro zabieraj się za Shreka. :jahu:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 dzień ago przez Droopi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #15

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Skygge napisał:
A nie trzeba tego robić? Pytam serio bo nie wiem...

Jak masz pompe paliwa to nie musisz a jak nie masz to tak bo Ci moze gaznik zalac.
Generalnie profilaktycznie zalecane jest zamykanie kranika, ale ...... jak sie nic nie dzieje to w sumie nie musisz.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #16

  • Skygge
  • Skygge Avatar
A nie trzeba tego robić? Pytam serio bo nie wiem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #17

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Skygge napisał:
2. Dowiedziałem się na ile wystarcza paliwa przy zakręconym kraniku: 3/4 drogi z biedronki do domu,
A po co zamykasz kranik?
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #18

  • Torturro
  • Torturro Avatar
To proste: - jak będziesz wracał z Biedy z papierem toaletowym - to niech go trzyma żona - a póżniej niech Cię popcha (papier pod pachami)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #19

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Dziś dowiedziałem się o moim motocyklu trzech nowych dla mnie rzeczy:

1. Jazda z pasażerem nie jest wcale straszna,
2. Dowiedziałem się na ile wystarcza paliwa przy zakręconym kraniku: 3/4 drogi z biedronki do domu,
3. Mam za małe sakwy, nie mieści się do nich paczka papieru toaletowego w całości, trzeba rozerwać i pakować po sztuce.

Dobranoc!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze próby 11 lata 1 dzień ago #20

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
To jest wszystko wielkie NIC!
Dzisiaj jako piewrszy motocyklista z kategorii A (tak zadeklarowali z dyrekcji WORD-a), zdałem praktyczny i wyjechałemn na miasto oczywiscie z pozytywnym wynikiem. Po 19 stycznia 2013 nie tyle , że musiałem się zmierzyć z nowym systemem zaliczania ale również z nowym egzaminem praktycznym i placem manewrowym. A że od dwóch tygodni jeszcze nikt nie zdał na placu po przyjeździe z miasta przywitali mnie jak bohatera narodowego. Napiszę krótko - egzamin zdawałem na Yamaha XJ6. Maszynka która wykręca 100 km/h w ciagu 3,9 sekundy. Wczoraj czyli w niedzielę (po tyrce) wykupiłem sobie trzy godziny w szkółce. Po 15 min zaliczyłem dwie gleby na placu przy pierwszej przeszkodzie. Pomyślałem, że trzeba upaść aby wstać i dalej było już tylko lepiej. Plac ma 7 etapów sprawdzenia kierującego czy też aby posiadł wiedzę co do prowadzenia owego pojazdu - Pany mówię Wam istny tor przeszkód i ciesze jak mały chłoptaś że mam to za sobą.
PS. Ponieważ mój Shreku w negliżu jazda na motongu dostarczyła mi dodatkowych emocji, tym bardziej że polubiłem to lekkie "gówno".
:wild:


Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 dzień ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.048 s.
Zasilane przez Forum Kunena