UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: RS Młodego i pierwsza jazda

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #1

  • mlody
  • mlody Avatar
Dzięki koledzy.
Akurat jutro wyjeżdżam na 2 tygodniowy urlop. Niestety bez motóra ale po powrocie obiecuję zatrudnić "filmowca" i nakręcić raz jeszcze z odkręcaniem manetki a nawet z jazdą....

Dzisiaj podczas krótkiej przejażdżki odkryłem kilka rzeczy-małych niedociągnięć które trzeba poprawić. Pompka hamulca przedniego trochę popuszcza płyn- trza ją uszczelnić lub zrobić od nowa jako monolit. Mocowanie prawego lusterka do przeróbki ponieważ szkło mogło by być trochę wyżej (brak regulacji). Trzecia i ostatnia rzecz to uchodzenie powietrza z tylnego kapcia. Tu w najlepszym przypadku złapałem gumę a jeśli nie to trza rozkręcić i uszczelnić felgę co oznacza dłuższą zabawę w garażu zamiast jazdy.
No i muszę podpiąć wreszcie ten prędkościomierz bo dziś dostałem ochrzan od żony, że za szybko jeżdżę i mam za głośny motor ponieważ nie słyszy swojego. Cóż może następnym razem Ona pojedzie pierwsza. :ble:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #2

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
ŁADNY DZIK! SZACUN! :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #3

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Nooo motong zajebisty :wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #4

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Neeeee a gdzie odkręcenie manetki ? B) Dobrze wygląda. :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #5

  • mlody
  • mlody Avatar
Proszę filmik. Filmowiec ze mnie żaden i kręcone telefonem i to dupiaście :oj:
we.tl/mn5wacErGe

Kręcone na szybko, po małej przejażdżce.
Teraz pracuje inaczej obniżyłem mu jeszcze wolne obroty, na filmiku ma za szybkie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #6

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Co do "tracenia dowodu" , to mając głośny wydech po prostu przy kontroli mów że "żona Ci nie pozwala jeździć i zabrała dowód" i pokazujesz tylko prawko i OC . Pan policjant sprawdzi w systemie że pojazd jest zarejestrowany i zamiast zabrać dowodzik za hałas da Ci 50zł mandatu za brak dokumentu i zakaże dalszej jazdy ...oczywiście motocykl można przepchnąć w dowolne miejsce lub poczekać aż radiowóz odjedzie B) Dowodu jednak nie stracisz bo go nie masz przy sobie B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #7

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
łoki, czekamy ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #8

  • mlody
  • mlody Avatar
Wydechy "home made". Nie są za głośne ale w granicy prawa też się nie mieszczą. Całkiem pustych nie chciałem robić by po przejechaniu dłuższej trasy po zgaszeniu moto mój mózg nie jechał jeszcze z 2 godziny. Wybebeszyć je to kwestia 10 sekund, imbusa i jednej śrubki :di:
Filmik może jutro jakiś wrzucę.
Na razie deszcz, deszcz....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 9 miesiąc ago przez mlody.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #9

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... wydech to własna inicjatywa czy ze sklepu ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #10

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 579
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Wrzuć jakiś filmik
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS Młodego i pierwsza jazda 9 lata 9 miesiąc ago #11

  • mlody
  • mlody Avatar
Motor wreszcie skończony...

Opisze pokrótce moje pierwsze wrażenia z jazdy RS 1,6 mocno przerobionym co możecie zobaczyć w galerii. Na razie zrobiłem jakieś 100km więc wrażenia na szybko...

Wcześniej dosiadałem motocykli dużo mocniejszych z silnikiem v2 (m.in. Suzuki TL1000, S SV1000). Pozycja jazdy też była inna więc uczę się teraz jazdy od nowa ;)
Wild Starem miałem również okazję się przejechać ale było to jakieś 10 lat temu więc porównanie oryginału do przeróbki i do pozostałych motocykli nie ma sensu.

Motocykl trochę waży i muszę pamiętać jak i gdzie parkuję by później nie było problemu z wycofaniem klocka- jak to mówią do 3 razy sztuka potem się pamięta... (no to jeszcze 2 razy ;))
Kanapa jest bardzo nisko na wysokości …....... i choć to plasterek cztery litery nie bolą, kierownica na wysokości półki a podnóżki wyciągnięte do przodu co wymusza leżącą pozycję, która w gruncie rzeczy jest wygodna przynajmniej jak na takim dystansie. No dobra może nie do końca bo podnóżki muszę trochę cofnąć do tyłu. Dzięki takiej pozycji możemy podróżować z prędkością 140km/h nie czując pędu powietrza. Przetestowałem na własnej skórze, do czego oczywiście nie namawiam chyba, że na autostradzie. Jak jest przy większych prędkościach nie sprawdzałem.

Jak się prowadzi w porównaniu do standardowego WS/RS ciężko mi określić musiałbym przejechać się oryginałem, na pewno inaczej niż dotychczasowe moje motocykle. Skręca inaczej a właściwie to my nakłaniamy go do skrętu.. wiem ten typ tak ma.... Prowadzenie nie licząc ciasnych zakrętów co raczej jest przyczyną dużego rozstawu osi jest stabilne i pewne, zarówno podczas jazdy na wprost jak i w zakrętach. Na razie uczę się jego zachowania w zakrętach. Zawieszenie (przód ZX9, tył seria) bardzo ładnie wybiera nierówności nie dając żadnych oznak kresu swoich możliwości. Na podłużnych koleinach, które przy tych rozmiarach opon (18/160 przód i 18/250 tył) budzą moją obawę RS zachowuje się w miarę neutralnie ale podchodzę do nich nieufnie.

Żeby zatrzymać ta kruszynkę nie potrzeba dużej siły i system dwu palcowy wystarcza (przednie hamulce pochodzą z ZX9).
Spalanie po przejechaniu pierwszych 100 kilometrów wyniosło 6,9 litra przy dyszy 180. Myślę, że będzie mniejsze gdy motorek się rozjeździ gdyż prawie 3 lata stał w garażu przechodząc transformację.

Co do dźwięku z tłumików to tak jak z muzyką, każdy lubi co innego. Bas jest soczysty dobrze wpadający w ucho (byle nie policyjne bo stracę dowód ;)). Rytm pracy silnika na wolnych obrotach to poezja za co dziękujemy gaźnikowi ;) Tłumiki założone mają małe wytłumienie, by można było jechać w trasę bez bólu głowy. Wytłumienia można oczywiście w każdej chwili wyjąć za pomocą jednego klucza imbusowego i szaleć strzelając ogniem i strasząc staruszki oraz wszelaką zwierzynę.

Tylko czemu cały czas pada....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.055 s.
Zasilane przez Forum Kunena