UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
Uwaga na wpisy. Wszystko jest pod kontrolą

TEMAT: Powódz w Sandomierzu

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #81

  • spider
  • spider Avatar
Mr Hyde napisał:
W okolicach Sandomierza wylały już dwie mniejsze rzeki. To tylko kwestia czasu, kiedy pęknie wał na Wiśle i z powrotem zaleje Sandomierz. Spider znów spodziewa się najgorszego...

Z tą kolejną falą to niestety prawda, ale wody jak na razie wylało znacznie mniej, a na osiedlu Spidera nie przybyło wody ani trochę. Jest więc szansa, że u niego sytuacja się nie pogorszy. Ja niestety musiałam wrócić do Warszawy, bo jeszcze nie mam urlopu, ale pod koniec przyszłego tygodnia pojadę tam znowu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #82

  • spider
  • spider Avatar
majkelpl napisał:


I tak trzymaj, tak trzymaj B)
Jak tylko zrobi sie sucho, planujemy zrobic wam najazd weekendowy i .... wyremontowac chalupe :uklon

Z tym wyjazdem trzeba będzie jeszcze trochę poczekać ale na pewno damy znać kiedy już będzie można jechać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #83

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Moimi oczami, czyli relacja z akcji u Spidera:

Zaczyna się od spotkania z Majką, Spiderem, Mariem i Jackiem w pobliżu Sandomierza. W pierwszej kolejności jedziemy do rodziny Spidera, gdzie wypakowujemy część rzeczy i przenosimy je do garażu. Dalej Majka, Mario i Jecak wsiadają do busa, a Spider i ja do ocalałego Poloneza i jedziemy w kierunku zalanego osiedla domków jednorodzinnych, gdzie Spider uparcie walczy ze skutkami powodzi. Zezwolenie na przejazd przez most na prawą stronę Wisły pokazane policjantowi pozwala nam jechać dalej. Kilkaset metrów za mostem rozdzielamy się: Mario z ekipą jadą na drugą stronę osiedla, gdzie trzeba przejechać przez dość głęboką wodę, natomiast Spider i ja dojeżdżamy w pobliże osiedla krótszą i suchą drogą – Spider nie chce zamoczyć aparatu zapłonowego w Poldku. Tam przebieramy się w wodery i bocznicą kolejową prowadzącą z i do huty dochodzimy do osiedla. W połowie drogi, na torach, widać już stojącą wodę. Jeszcze kilka kroków i nasze tobołki trzeba już trzymać nad głową, bo woda sięga do piersi. Pierwszy rzut oka i.... nie wierzę w to co widzę. Zalane do połowy domy, ludzie poruszający się po wodzie wszystkim, na czym da się pływać: pontonami, kajakami, łódkami... krajobraz przypomina Wenecję, tylko w znacznie gorszym wydaniu. Tak teraz wygląda moja codzienna droga do domu – relacjonuje Spider. Po tej przeprawie dochodzimy wreszcie do domu Spidera. Maja, Mario i Jacek już czekają po drugiej stronie osiedla. Tutaj Spider pokazuje mi zniszczenia, pokazuje dokąd sięgała woda, z którego okna wsiadał do pontonu. Widok wewnątrz jest straszny: mury przesiąknięte wodą, grzyb na ścianie, zgniła boazeria, z podłóg nic nie zostało, wszystkie tynki nadają się tylko do skucia. Armagedon... Z piętra biegną się przywitać dwa sympatyczne psiaki, które jeszcze długo nie będą mogły spacerować po ogródku.
Wychodzimy z domu, zabieramy przycumowany przy schodach ponton i ruszamy w stronę ekipy z busa. Karol po drodze opowiada o tragedii, jest optymistycznie nastawiony – ja nie wiem co powiedzieć – rozglądam się tylko i nie dociera do mnie ten ogrom spustoszenia, jakie wywołała powódź. Spider kieruje akcją: wie kto najbardziej ucierpiał, wie kto w pierwszej kolejności potrzebuje pomocy. Ładujemy pudła na ponton. W międzyczasie sąsiad Spidera, Marcin, holuje w naszą stronę łódkę zapożyczoną od WOPR’u. Przyda się bardzo; jest pakowna więc zaoszczędzimy trochę czasu. Łódka ta służy również jako miejscowa taksówka. Ludzie, do których docieramy są zaskoczeni: nie spodziewali się. To pierwsza taka prywatnie zorganizowana akcja – mówią. Niektórzy mają łzy w oczach, cieszą się, że ktoś o nich pomyślał, że pomógł. Dom po domu „rozwozimy” wszystko, co zorganizował Mario. Osiedle jest duże, woda w niektórych miejscach sięga do piersi. Po kilku godzinach nogi zaczynają już odmawiać posłuszeństwa – bolą jak cholera. W jednym z domów starsza Pani opiera głowę o moje ramię i płacze. To dorobek całego mojego życia, co ja mam teraz zrobić? – pyta. Ta i inne sytuacje spowodowały, że tego, co zobaczyłem nie zapomnę nigdy. Po zakończonej akcji Maja i Spider zapraszają nas na kawę. Uratowaliśmy kuchenkę – mówi Maja, ...i mamy gaz z sieci – dodaje Spider. Już za kilka minut delektujemy się gorącą kawą, której ze względu na okoliczności smak był niepowtarzalny... Czułe pożegnanie i wracamy do domów: Mario i Jacek do Częstochowy, ja do Rzeszowa. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc i w pewnym stopniu zjednoczyć się z ofiarami klęski. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Maja i Spider, mimo, że sami stali się ofiarami powodzi nie tracą optymizmu; są weseli, nie tracą zdrowego rozsądku, pomagają wszystkim tak, jak mogą, dzielą się tym co mają. To wspaniali ludzie. Kochani, dziękuję Wam, że tak serdecznie i ciepło nas przywitaliście.


A tutaj kolejna porcja zdjęć, na których można zobaczyć między innymi wnętrze domu Spidera:
Zdjęcia w katalogu "Sandomierz II"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #84

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
W okolicach Sandomierza wylały już dwie mniejsze rzeki. To tylko kwestia czasu, kiedy pęknie wał na Wiśle i z powrotem zaleje Sandomierz. Spider znów spodziewa się najgorszego...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #85

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar
Panowie ,dwa słowa : "MASAKRA" i "SZACUNEK" !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #86

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Recpect! czapki z głów :cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #87

  • Bercik
  • Bercik Avatar
Suepr wielki szacun dla chłopaków ,i oczywiscie pozdrowienia .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #88

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Pierwsza seria zdjęć z dzisiejszej akcji u Majki i Spidera, jutro, jak czas pozwoli, dodam resztę:

Zdjęcia w katalogu "Sandomierz"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #89

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4624
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
spider napisał:
Majki już ty się o mojego chłopa nie martw. Przy mnie na pewno niczego mu nie zabraknie ;)

I tak trzymaj, tak trzymaj B)
Jak tylko zrobi sie sucho, planujemy zrobic wam najazd weekendowy i .... wyremontowac chalupe :uklon:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #90

  • spider
  • spider Avatar
majkelpl napisał:
spider napisał:
może jutro dopuszczę go do komputera to sam coś napisze :polew:

Majka, Ty go dopusc do czego innego, bo chlop tam ciezko pracuje i mu sie chyba nalezy ... co nieco :cyc: :cycki:
Ale na pocieszenie ... od poniedzialku upaly :laugh:

Majki już ty się o mojego chłopa nie martw. Przy mnie na pewno niczego mu nie zabraknie ;)

A co do ciężkiej pracy to dzisiaj przez kilka godzin chłopaki - Spider, Mario, Mr Hyde i Jacek rozprowadzali pontonami wszystko co Mario przywiózł z Częstochowy. Przez cały ten czas chodzili w wodzie po kolana i po pas więc umęczyli się bardzo. Wielki podziw dla tego co dzisiaj zrobili :dobrarobota

Mario i Hyde napstrykali zdjęć więc na pewno je zamieszczę i napiszą coś od siebie.
Generalnie fantastyczne chłopaki:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #91

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Majka, Spider jak już będzie można do Was przyjechać to daj znać. Przyjedziemy i w jeden weekend wszystko posprzątamy. A wieczorem będziemy przekręcać boczki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #92

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Majki zbereźniku, tylko jedno Ci w głowie :palec:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 1 tydzień ago #93

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4624
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
spider napisał:
może jutro dopuszczę go do komputera to sam coś napisze :polew:

Majka, Ty go dopusc do czego innego, bo chlop tam ciezko pracuje i mu sie chyba nalezy ... co nieco :cyc: :cycki:
Ale na pocieszenie ... od poniedzialku upaly :laugh:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #94

  • mario
  • mario Avatar
Majka damy radę !!! Do zobaczenia, wybiera się z pomocą Mr Hyde
Idę spać o 7 ruszamy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #95

  • spider
  • spider Avatar
Spider właśnie poszedł szukać szczęki, tak mu kopara opadła jak przeczytał cały temat o powodzi. Dowiozłam mu laptop z internetem, żeby sobie poczytał. Ale nie oddałam mu możliwości pisania na forum:P
Całą drogę do Sandomierza lało tak, że nie było widać nic na 3 metry. Do domu Spidera przedzierałam się przez wodę do pasa, ale się udało. Jutro mamy spotkać się z Mario, który dowiezie rzeczy z Częstochowy.

A ta druga fala co nas nią straszą, to mamy nadzieję, że jednak nie będzie groźna i wyrobimy się z rozdaniem rzeczy od Mario.

:bu: Spider tak się złościł, że znowu ja piszę na forum, ale może jutro dopuszczę go do komputera to sam coś napisze :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #96

  • Miran
  • Miran Avatar
U nas dopiero tragedia choć broń Boże nie chcę tutaj dywagować o wielkościach tragedii i dziękuję Bogu że na razie mnie ona nie dotyczy.
Jakieś kilometr ode mnie pojechało kilka hektarów lasu jeden wielki mętlik.
A to jakieś 10-15 km dalej
www.limanowa.in/wydarzenia,1819.html
www.limanowa.in/galeria,149.html
Naprawdę coś niesamowitego teraz to nie wiadomo czego się można spodziewać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #97

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4624
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Tez dostalismy info od Ministerstwa i Wojewody o spodziewanej nowej metrowej fali powodziowej, wiec ... moze byc powtorka z tego co juz bylo :woohoo: :bez: :((
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #98

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Mario, zapisz sobie mój nr: 795 506 630. Ja w prawdzie woderów nie posiadam, ale może jakimś cudem na coś się przydam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #99

  • mario
  • mario Avatar
Rozmawiałem ze Spiderem, podobno jutro może być kolejna fala !!!
Mówił, że spodziewają się kolejnego metra wody, sugerował żeby
może przełożyć, ale ja nie chcę już czekać, bus zapakowany,
wodery kupione więc ruszam, co będzie to będzie. Podeślij
numer to wyślę Ci sms jak ruszę z Częstochowy. Spider
ma czekać przed Sandomierzem, będziemy na łączach.
poz mario
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódz w Sandomierzu 14 lata 2 tygodni ago #100

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Mario, daj znać na którą godzinę planujesz przybycie do Sandomierza i gdzie możemy się spotkać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena