UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wymiana oleju.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #121

  • margier
  • margier Avatar
Witam
foto zrobione na chybił trafił w załączeniu - to jest ta śruba. Jutro jak wrócę z pracy to spuszczę olej ponownie i wleje od nowa chyba.

muszę też sprawdzić skąd te krople oleju są. U mnie pod główną śrubą spustową (na klucz 17) nie było podkładki miedzianej, jaką tam dołożyć i jaką kupić ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #122

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Gdyby ta śruba o której piszesz miała rozmiar 10 to trzeba by zrobić mega tuleję w miejscu oryginalnego spustu... Niby w jakim celu????
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #123

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Kolego margier, jak mozesz to zrob fotke tej sruby, ciepniemy okiem co to za jedna. Tez mam 1700 i jestem ciekaw.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #124

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Zgadza sie Piter, obie sruby spustowe sa na klucz 17mm. W zeszlym tyg. wymienialem i pamietam dokladnie. Ta od przekladni wstepnej jest na klucz 12mm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #125

  • margier
  • margier Avatar
piter 1600 napisał:
Obydwie śruby są jednakowe i są na klucz 17mm.Dolna śruba jest spustem ze zbiornika oleju i znajduje się bliżej ramy od strony wydechu,
Wszystko się zgadza, tylko poza rozmiarem tej dolnej u mnie jest na klucz 10 a główna na 17, i wiem to na 100 % ponieważ wczoraj jeszcze to sprawdzałem dolewając olej, może moja maszyna jest insza i już.
Jeszcze zapytam kwestią upewnienia czy dobrze robię odczytując poziom oleju, rozgrzewam silnik przez 15 minut jazdy, staję, gaszę i 30 sekund czekam, wyjmuję bagnet wycieram i trzymając moto w pionie wkładam bagnet ponownie bez wkręcania w celu dokonania odczytu. Czy te 30 sekund chodzi na wolnych obrotach i odczytuję natychmiast ???
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #126

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Obydwie śruby są jednakowe i są na klucz 17mm.Dolna śruba jest spustem ze zbiornika oleju i znajduje się bliżej ramy od strony wydechu,
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #127

  • Cuba
  • Cuba Avatar
No i tak ma być dwie śruby i filtr oleju :g:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #128

  • margier
  • margier Avatar
roadstarclinic.com/content/view/158/116/
napiszę z których spuściłem - drugie zdjęcie w linku - śruba opisana jako engine drain bolt (na klucz 17) oraz czwarte zdjęcie w linku - śruba opisana jako oil tank drain bolt (u mnie ta śruba jest na klucz 10) Zdjęcia załączone.- śruby oznaczyłem czerwonym obwodem.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #129

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
I nie ma żadnych dodatkowyc śrub spóstowych!!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #130

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Poczekaj, poczekaj...
Jedna śruba spuszcza olej z komory wału korbowego... Ta z przodu ramy, nie pamietam jaki to jest rozmiar klucza ale chyba też 17 albo jakas calówka w podobnej wielkości...
Druga śruba spóstowa spuszcza olej z miski olejowej i ona jest na klucz 17 a nie na 10... Może Ty sobie spuściłeś olej z skrzynki zwalniającej bo tam faktycznie jest mała śruba i oleju raptem 0,4 litra...
Stąd możesz mieć własnie za wysoki poziom oleju za to w skrzynce zwalniającej nie masz go wcale...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #131

  • margier
  • margier Avatar
Dokładnie, główna spustowa jest na klucz 17 wszystko się zgadza, a to jest dodatkowa do spuszczenia oleju - w XV700 trzeba z obydwu spuścić i u mnie z tej mniejszej prawie nic nie poleciało. Oddzielną kwestią jest przekładnia wstępna, która ma swoją śrubę spustu oleju.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #132

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Nie wiem skąd spuściłeś olej ale śruba spustowa jest na kluzg 17!!!! co zresztą jest zaznaczone na zdjęciu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #133

  • margier
  • margier Avatar
Jedna śruba większa spustowa główna i druga od spodu mniejsza na klucz 10 zgodnie z informacją na zdjęciach z linku (ostatnie zdjęcie) roadstarclinic.com/content/view/158/116/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #134

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
O jakiej mniejszej śrobie mówisz???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #135

  • margier
  • margier Avatar
I tak też zrobiłem, tylko jeździłem ok 1,5 minuty dłużej i olej pokazało mi ponad stan ok 3cm na bagnecie. Wiec sam nie wiem czy nie mam za wiele wlane, niby wlałem 4l i nic już nie spływało po odkręceniu śrub, z tej mniejszej śruby to u mnie prawie nic nie poleciało jak spuszczałem stary olej. Może nie spłynął cały stary i jest za wiele ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #136

  • Upload
  • Upload Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #137

  • margier
  • margier Avatar
Już wszystko wyjaśniam co i jak, jak jeden z kolegów forumowiczów napisał przyczyną był po prostu zbyt gęsty olej i pewnie za szybko wlewany. Pozostałe 300 ml rozgrzałem, wkładając bańkę z olejem do wiadra z wrzątkiem na kilka minut i po kłopocie, olej się wlał bezproblemowo. Teraz kwestią sprawdzenia poziomu, pojeździłem 16 i pół minuty dokładnie po czym poczekałem 30 sekund, wykręciłem bagnet, wytarłem i włożyłem bez wkręcania i poziom oleju sporo powyżej górnej kreski max. Czy mam rozumieć, że jest za wysoki i trzeba spuścić część ??? Czy po prostu źle dokonałem pomiaru ?? Prosiłbym o radę. Czy mam dokładnie - odpalić moto, pojeździć 15 minut, zgasić na 30 sekund i odczytać wskazanie na bagnecie bez wkręcania go do pomiaru.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #138

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Zaszybko nalewałeś gęsty olej i powstawała bańka powietrza we wlewie. Po wlaniu około 2 litórw trzeba moto odpalić na kilka-kilkanascie sekund i wlewasz resztę. ważne żeby lać powoli wtedy wchodzi wszystko bez problemów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #139

  • margier
  • margier Avatar
Zrobiłem ok 30 km na starym więc na pewno się zagrzał, jak go spuszczałem był dobrze ciepły, czułem na ręce i w pojemniku, fakt źle zrobiłem nie zmierzyłem ile spłynęło. Ale już nic nie leciało nawet jak kołysałem motorkiem, więc chyba wszystko, a jak by było za mało te ok 300 ml to nie zatrę w razie czego silnika ??? albo w druga stronę jak będzie za wiele ??? Co razicie zrobić, bo sam nie wiem. Na mechanice się znam i nie mam dwóch lewych rąk ale takich numerów to nigdy nie miałem.
Pozdrawiam, Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #140

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Cuba napisał:
Coś mi sie wydaje Panowie że z tą wymianą oleju to troche za wcześnie jakim cudem rozgrzaliście moto żeby stary olej zszedł w takich temperaturach? Wg mnie nie zszedł cały olej i dupa to i nowy , jeszcze gęsty nie wlezie.

Cuba, ja tam nie narzekam na wymianę w tych temperaturach, cały olej zszedł i cały wszedł. Zawsze wlewam stary olej w bańki po wlanym nowym i było go tyle i ile ma być. Poza tym nawet gęsty i zimny olej ścieknie cały - prędzej czy później. Ja wszystko odkręciłem i zostawiłem tak wszystko na godzinkę, w międzyczasie pojechałem po nowe podkładki pod śruby spustowe no i kawkę się wypiło ;)
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez Rocker.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.082 s.
Zasilane przez Forum Kunena