UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #1

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No to się cieszę. Byłem przekonany że to problem z PCV i firmware'm. Jak masz go wymontowanego to w miejsce zasilania PCV podłącz bateryjkę (taką kwadratową a raczej w kształcie sześciana z dziwnymi końcówkami) i możesz na sucho ustawiać PCV z peceta. Albo zanieś to ustrojtwo do serwisu niech Ci je zresetują. A jak będziesz chiał precyzyjnie zmapować zapłon to na hamownię.
Spalanie powinno z pewnością powinno być poniżej 7 l/100 km. Czujniki podają ilość tlenu w spalinach i w zależności od tego moduł dobiera skład mieszanki więc powinno być jak w serwisówce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #2

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
:wak: w końcu się udało wywaliłem całkiem PC podłączyłem wszystko jak trzeba i GWIAZDA chodzi idealnie nic już nie świeci ani nie pokazuje żadnych błędów ciekaw tylko jestem ile będzie paliła więc jadę to sprawdzić :)

Dziękuję też wszystkim za pomoc a szczególnie NightRider za zainteresowanie i współpracę przy zlikwidowaniu problemu

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #3

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Niestety ale żadnych błędów mi nie pokazało na programie PC jest napisane Device Errors - 0
Więc chyba czas na odłączenie PC tylko pierwsze od czego zacznę to od poszukania drugiego przewodu do sondy lambdy

Hm odłączyłem PC ale nie miałem przedłużki oryginalnej do sondy lambdy więc podłączyłem prowizorycznie i ....
W sumie nic :( choć zmiana jest świeci się teraz tylko kod 24 ale nie wiem czy te podłączenie było dobre czy przewody kontaktowały tak jak trzeba połączenie sprawdzałem trzykrotnie przed włączeniem zasilania, zapłonu , startu motocykl odpalił chodził normalnie ale kontrolka nadal świeciła i pokazywała cod 24 więc podłączyłem jeszcze raz PC ale niestety kontrolka nadal świeci i pokazuje cod 24

Sukcesem jest tylko to że już tylko pokazuje jeden błąd 24 a nie dwa 24 i 68

Jakieś dalsze sugestie ?

Postaram się jeszcze o oryginalny przewód by wyeliminować błędne połączenie :(
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #4

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
firmware wgrałem to nowe ale bez różnicy kontrolka nadal świeciła błędów jeszcze nie spisałem bo dopiero dziś dotarłem do chaty lekko zmęczony :) ale do południa chcę to sprawdzić
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #5

  • Upload
  • Upload Avatar
Ostatni prawdziwy "blaszak" padł ofiarą globalizacji
Chwała pionierom
Ci co nie utrzymają swoich pozycji pójdą w wasze ślady
Warrior pokazał że wtrysk potrafi być groźny
pozdrawiam
Krzysiek
Megula The last blaszakula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Jaaaasne! A za dwa lata kupisz sobie Jet Road Star-a nawiązującego stylistyką do prawdziwego klasyka tyle tylko że zwykły silnik gaźnikowy zastąpią atrapą a na wysokosci pasa napędowego wpuszczone będą silniczki odrzutowe napędzające za pomocą turbiny przekładnię napedową a imitację głośnych wydechów będą mp3 w sieci do pobrania i tematem rozmów będą modulatory dzwięku montowane pod kuframi regulowane na przyciskach w kierownicy. Brrr - o takiej przyszłości myślisz? To ja wysiadam - mi wystarczy tego kompa. Mam go pod dostatkiem w pracy ale żeby go jeszcze w trasę zabierać? Nie - to już nie klasyka. Sorki Night - to ja wolę WSK-ę! Tam jest przynajmniej surowo tak poprostu i jednocześnie klasycznie.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #7

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Tomie to mi wygląda na computerofobię. Świat idzie do przodu. A jak się dziś nie skończył to znaczy że jeszcze się bardziej przetoczy to tego "przodu" to jest ewolucja i tego nie zatrzymasz. We wtryskowni też grzebiesz tyle że w białych rękawiczkach.

Gadziu dawaj te błędy z softa. To w końcu wgrałeś aktualnego firmware czy nie?
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez NightRider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #8

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Ja proponuję wywalić te głupoty i załozyć zwykły gaźnik i za pomocą śrubokręta i kluczy dostępnych w każdym metalowym naprawisz te swoje błędy. Kurna w dupę co Wy macie? Samolot czy motocykl? Jak macie problemy z mapami kupcie sopie GPS-a za 298 z Biedronki i będzie git, wszędzie dojedziecie. Ja pierdziu - i w ten sposób wiem że już na pewno mojego Waldka nie upłynnię! Przynajmniej tak długo jak nie znudzi mi się przy nim grzebać!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #9

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Więc tak mam założone wydechy Cobry i do tego filtr K&N Motocykl Yamaha Road Star Silwerado 2009 (wersja PC-V) mapy pobrałem ze strony PC i pierwsze co to zapisałem mapę którą miałem a następnie wgrałem mapę M22-010-010 Cobra 2 into 1 exhaust Forcewinder air filter i przy tych ustawieniach spalanie spadło mi do 8 litrów później wgrałem mapę 0 M22-010-000 Zero map i zrobiłem coś koło 30 km gdzy zaświeciła się kontrolka silnika i te dwa Cody 24\68
Jednej rzeczy której nie zrobiłem to nie wgrałem do PC Power Commander V Firmware V0.1.6.11 V0.1.6.11
bo za bardzo nie wiedziałem jak to zrobić :(

Bardzo dziękuję za tak szeroką Pomoc :bra: i za tel jak będę przy gracie z kompem to zadzwonię może będziesz miał chwilę czasu i mnie po kierujesz bo naprawdę ręce mi opadają :(
pewnie dałby grata do serwisu ale nawet nie chcecie słyszeć co oni mówią i jakie rozwiązania proponują a do tego wykazują się pełną niewiedzą i oczywiście każdy mówi że takich rzeczy się nie zakłada do motocykli chodzi o PC
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #10

  • NightRider
  • NightRider Avatar
I jeszcze jedna ważna rzecz. Jesteś pewien że masz dobry sof do Twojego PC? A mapy czy jesteś pewien czy są do twojego radka, model, rok produkcji i akcesoriów wydechy, filtr powietrza. Podaj mi te szczegóły sprawdzimy czy z tej strony jest wszystko ok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #11

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Podłączenie jednej sondy masz przy ramie za wydechami. Podłączenie drugiej masz pod prawym boczkiem.

Kod 24 to uszkodzenie sondy lambda ale nie w przypadku kiedy wtryskiwacze są sterowane przez PC. PC wysyła zmieniony sygnłał do urządzenia wtyryskowego, który symuluje odczyt z sondy lambda.

Zanim zaczniesz demontować PC spróbuj go zresetować i wgrać mapę 0. Po podłączeniu PC do kompa klikasz w iconę PC i otwierasz aplikację. Następnie wchodzisz w zakładkę Tools (narzędzia), potem klikasz w zakładkę Environmental Options (opcje środowiska/otoczenia), Następnie wciskasz Ctrl i R na klawiaturze na ekranie pojawi się przycisk Reset Power Commander, klikasz w ten przycisk i masz zresetowanego PC. Potem wgrywasz mapę zero do twojego modelu PC i motocykla i wszystko powinno być ok. Potem jedziesz na hamownię bulisz 400 - 500 zeta i masz ustawiony zapło jak to złoto.

Niestety nie wiem co oznacza kod 68 i w RoadStar Clinic też nie wiedzą. Jak chcesz pogadać to dzwoń 695610020.

Znajdę chwilę wolnego przetłumaczę te kody błędu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #12

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Hm.... co lepsza próbuje zdemontować PC ale nie wiem gdzie mam podłączyć sondy lambda bo nie mogę znaleźć wtyczek by je podłączyć jest jedna a sondy są dwie :( jakieś wskazówki ? a i odłączyłem zasilanie na jakieś 20 minut i nic kontrolka świeci na dal i kody :(

Ma ktoś z was ten model bo chciałby parę rzeczy spytać ale zbyt dużo tego bo o tym pisać jeśli ktoś posiada taki model proszę o jakiś kontakt oddzwonię
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #13

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Kurcze Panowie ale informacji masakra też dzwoniłem do Yamahy i się pytałem co oznaczają te błędy więc 24 oznacza coś z wydechem mówił mi coś o spalinach itp. co do 68 nie znalazł i dodał że tego mogą nie mieć jeśli to wersja USA
Ale jeśli chodzi o serwisy to co inny gada inaczej a jak pytam ile kosztuje skasowanie błędów to nie wiedzą raz mówią 100zł raz 200 zł
i wymyślają ale już miałem przygodę z serwisem i bardzo sceptycznie podchodzę do nich i boję się zaprowadzić !!! By znów nie odebrać na lawecie i być stratnym 800 zł :(
przy moim jest założony PC V i sądy są odłączone dziś chcę odłączyć PC i podłączyć wszystko w standardzie fakt że zmieniałem mapy i uzyskałem mniejsze spalanie na tej mapie { M22-010-010 Cobra 2 into 1 exhaust Forcewinder air filter } 8l\100 km
później wrzuciłem mapę zerową by zobaczyć jaki będzie efekt i w sumie może po 30 km zaświeciło mi się to USTROISTWO !!!
Teraz tak może jakieś pomysły ?
Ja chcę zrobić tak odłączyć PC i skasować błędy tylko jak to zrobić w domowym zaciszu czy jest jakaś możliwość by zrobić to samemu czy Faktycznie wystarczy odłączyć aku na dłuższy czas by ich nie było ?

A i jak by co to po POLSKIEMU piszcie bo niestety tylko ten język znam więc nawet jak NightRider opisałęś błędy to i tak nic nie kumam :(
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez Gadziu79.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #14

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Jurek to że są najwięksi nieznaczy że są najlepsi - ale masz rację chciałem podać manuala serwisówkę a podałem owner-sa. Mój błąd!!! Co do kodów, osobiście bym się niepoddawał i próbował porównać z innym modelem o podobnym silniku.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #15

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Tak szukałeś ale koledze nie znalazłeś błędu 68.Wszystkie błędy są dostępne np w Googlach.Oprócz 68,takiego nie znalazłem.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #16

  • NightRider
  • NightRider Avatar
kod 30 w R1 to 30 Lean angle cut-off switch activated jest różny od tego, który otrzymałem w info z RoadStar Clinic. Pozostałe kody się zgadzają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #17

  • NightRider
  • NightRider Avatar
A jakby co mogę przetłumaczyć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #18

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Tomie w całej stuośmiostronicowej serwisówce nie znajdziesz nic na temat kodów błędu. Nie narażaj Gadzia na niepotrzebne czytanie. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to owners manual a nie service manual tym bardziej. I nie wystarczy jak podjedziesz do autoryzowanego serwisu Yamahy. W Poland Possition (największy dealer Yamahy) nie mają żadnej informacji na temat kodów do XV 1700 2k8. Tak jak pisałem wcześniej XV 17 FI nie była sprzedawana w POLSCE.

Piter jesteś pewien, że kody błędu są takie same? Z RSC dostałem właśnie maila, że w zależności od silnika kody mogą być różne podaję pełną informację na tema kodów błędu:
24 - warrior - engine high temperature sensor

11 - NO SIGNAL RECEIVED FROM CYLINDER IDENTIFICATION SENSOR (CAM POSITION SENSOR)

12 - NO CRANK POSTION SIGNAL

13 - AIR INTAKE SENSOR #1 - OPEN/SHORT DETECTED

14 - INTAKE PRESSURE SENSOR #1 - PIPE CLOGGED OR THROTTLE POSITION SENSOR (TPS) STUCK

15 - TPS - OPEN/SHORT DETECTED

16 - STUCK TPS SENSOR

19 - SIDE STAND SWITCH - OPEN/SHORT DETECTED

20 - ATMOSPHERIC SENSOR VOLTAGE & AIR INTAKE PRESSURE SENSOR VOLTAGE DIFFER GREATLY

22 - AIR INTAKE TEMP SENSOR - OPEN/SHORT DETECTED

23 - ATMOSPHERIC SENSOR - OPEN/SHORT DETECTED

25 - AIR INTAKE PRESSURE SENSOR #2 - OPEN/SHORT DETECTED

26 - INTAKE PRESSURE SENSOR #2 - PIPE CLOGGED OR THROTTLE POSITION SENSOR (TPS) STUCK

27 - OIL TEMP SENSOR - OPEN/SHORT DETECTED

28 - ENGINE TEMP SENSOR - OPEN/SHORT DETECTED

29 - DECOMPRESSION SOLENIOD (THERMISTOR) - OPEN/SHORT DETECTED

30 - MOTORCYCLE HAS OVERTURNED

37 - FAULTY LINEAR CONTROL VALVE

38 - DECOMPRESSION SOLENOID - OPEN/SHORT DETECTED

41 - LEAN ANGLE CUT OFF SWITCH - OPEN/SHORT DETECTED

42 - NO NORMAL SIGNAL RECEIVED FROM SPEED SENSOR & OR NEUTRAL SWITCH OPEN/SHORTED

43 - ECU CAN NOT MONITOR BATTERY VOLTAGE - OPEN/SHORT DETECTED

50 - FAULTY ECU MEMORY
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez NightRider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #19

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Gadziu kliknij TUTAJ .
Tak na boku zaglądając na naszej stronie w zakładce dotyczącej opisu danego motocykla możesz znaleść wszystkie info odnośnie serwisówki, części zamiennych itd. wystarczy wejść w odpowiednie miejsce i wszystko masz :zab:
Co do kodów to jak pisał piter1600, wystarczy jak podjedziesz do autoryzowanego serwisu Yamahy i chociażby na przykładzie MT-01 są wstanie zweryfikować Twoje błędy (porównywalny silnik).
B)
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 12 lata 11 miesiąc ago #20

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
24 to kod sondy lambda,68 sprawdź w kodach do Yamahy ,w każdej są te same kody np w R1.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena