UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: hamulec tylny

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #1

  • Ireek
  • Ireek Avatar
Jeśli chodzi o moc to raczej nie jest to argument aby zamontować słabsze hamulce,
bo w hamowaniu chodzi głownie o prędkość i masę. Prędkość w wersji europejskiej i amerykańskiej jest podobna około 200km/h - nikt takiej nie rozwija w normalnej jeździe :nie: , natomiast masa tych moto jest taka sama(lub prawie - zależy od wyposażenia).
Może chodzi o spełnienie jakichś norm w USA i dlatego zmodyfikowali tą część? Bo skoro jest w UE nadal ta sama, to raczej wiedząc że to bubel, również daliby zamiennik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #2

  • Yarry
  • Yarry Avatar
  • Offline
  • świeżak
  • Posty: 26
  • Oklaski: -1
Zamówiłem jednak w kraju w serwisie Yamahy.


Ciekawostka i duzy znak zapytania Na stronach firm z USA wyrażnie zaznaczają że zmieniono produkt z numeru : 1 D 7 2580 W -00-00
na 1D7 -25 80 W-20 -00 .
Nie wiem jednak czy zmieniono tylko oznaczenia czy też coś więcej.
Intrygujące jest to że w Europie nie jest dostępna ta część z tym oznaczeniem czyli z 20 tką . W dalszym ciągu jest to 1 D 7 2580 W -00-00 dla pojazdu z tym nr VIN .

Jestem z natury trochę podejrzliwy .Czy może to znaczyć ze w USA YAMAHA sprzedaje część zmodyfikowaną a do europy idzie jeszcze stary materiał.
W końcu europejska wersja jest wyrąznie słabsza 10 % to może i hamulce mogą byc gorsze ??

Może ktoś ma znjaomego w serwisie Yamahy ??
W załaczniku zamieszczam SCAN . Część z nr 12 pękła .


Aha nie za dużo jeżdzone 3 lata w kraju po ok 3-5 tys rocznie . Często z plecakiem . ok 20 tys najechane .
YARRY
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #3

  • Ireek
  • Ireek Avatar
Ciekawe po jakim przebiegu to pęka , dużo namachałeś kilosów?
Ja mam Roadlinera z 2007 r. ciekawe czy mam to już poprawione :mysli:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #4

  • Yarry
  • Yarry Avatar
  • Offline
  • świeżak
  • Posty: 26
  • Oklaski: -1
Pomyślę ale najpierw odkręcę cały hamulec. Zobaćzy się wtedy czy stare bebechy hamulca da sie użyć .

Jakaś przyczyna jest że yamaha nie sprzedaje samych obudów tylko całość .
YARRY
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #5

  • Ireek
  • Ireek Avatar
Myślę że warto kupić za 1/4 ceny tej nowej - starą,
ja bym zaryzykował. Troszku na pewno pojeździsz, a może więcej pojeździsz?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

hamulec tylny 10 lata 7 miesiąc ago #6

  • Yarry
  • Yarry Avatar
  • Offline
  • świeżak
  • Posty: 26
  • Oklaski: -1
Witajcie

Dramat . Pękła mi obudowa tylnego hamulca w Stratolinerze z 2006.
Coć takiego nazywa się rear brake caliper jacket .
Pogrzebałem trochę w sieci i wychodzi mi że ten element był przez Yamahę zmieniony tzn od pewnego roku ma nowe oznaczenia . Pewnie były problemy jak to w nowym modelu.
Niestety wygląda na to że muszę kupić cały hamulec. Obudowa to praktycznie jedyny element hamulca nie sprzedawany oddzielnie. Calość OEM w USA to ok 200 USD . Plus prawie 200 przesyłka plus VAT .(Unia bierze co swoje)
Ale dokładnie ten elemnet tzn sama obudowa jest na ebayu cena od 30 - 50 USD. Problem jest taki że to ten sam rocznik .
U nas w EU chyba poza serwisem tego nie zdobędę . I wyjdzie tyle samo albo drożej
Może macie jakieś pomysły ??
A może brać tą obudowę z ebaya ?? A co jak pęknie jak stara za pól roku.

Yarry
YARRY
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.034 s.
Zasilane przez Forum Kunena