UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jakie pierwsze czynności

Jakie pierwsze czynności 10 lata 1 miesiąc ago #1

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Owszem, MGG dorabia szyby z akrylu na wymiar - trzeba im przesłać szybę na wzór. W zeszłym roku za silverado wołali ok. 280 zł + 20-30 przesyłka.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 1 miesiąc ago #2

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
wlodi napisał:
... muszę zamontować szybę ( stara jest przeorana ) ...
Gdzieś w okolicach mazurskich jezior jest firma, która docina szyby. Jak wyślesz im starą szybę, to dorobią ci drugą i z tego co pamiętam, to kosztowało to 250 zł.
Chyba to ta firma, którą podał Artek, ale nie wiem, czemu wstydzą się podać adres na stronie.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #3

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
marek napisał:
ja mam dwie jedna z okuciami

Ta z mocowaniami masz razem z tymi przy motocyklu czy tylko przy szybie ?
Ja szukam szyby tysz :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #4

  • marek
  • marek Avatar
ja mam dwie jedna z okuciami druga bez mogę ci jedną spylić tylko nie wiem jakie są wymiary musiałbym zmierzyć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #5

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Ceny hamerykanskie w stosunku do zarobkow.
:piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #6

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #7

  • wlodi
  • wlodi Avatar
No i wyjechałem. Z małym opóźnieniem ale się udało, przegląd, rejestracja i kilka rundek po wrocku i okolicach. Pierwsze wrażenia... chmmm co by tu napisać, chyba nie muszę :polew: wszyscy to znają. Napiszę jedno - muszę zamontować szybę ( stara jest przeorana ) bo przy większej prędkości piździ jak w kieleckiem ( sorry nikogo nie chciałem urazić :jez: ) Moze ktoś podpowie gdzie mogę dostać takową szybkę ( oczywiście cenowo w miarę rozsądku), nadmienię że okucia mam oryginalne. Na allegro są ale chyba za wąskie najszersze mają ok 48 a moja ma cosik kole 55cm i nie wiem czy tamte nie są za wąskie :co:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #8

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No to poczekmay ....
Czy mamy jechac i komus :boks: spuszczac czy tez :hej: :toast: nowy sprzet :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #9

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Fotki dodam jak tylko dojedzie motocykl. U mnie ma być za kilka dni ( prawdopodobnie w środę ). Ze zdjęć oraz relacji osoby będącej na aukcji wiem, że do wymiany jest gmol (porysowany ale nie krzywy), lampa przednia (szkło całe) i do pomalowania przedni błotnik ( lekko zarysowany). Mam na motocykl gwarancję na 14 dni od dostawcy.Motocykl wyczaiłem, tak jak wspomniałem na aukcji w usa i zleciłem załatwienie wszystkich formalności firmie z okolic warszawki ( u nich zakupiło 2 mioch kumpli wcześniej motocykle i są zadowoleni). Po rozmowie z właścicielem odniosłem pozytywne wrażenie co do jego osoby jak i opisu potwierdzającego stan radka. Dostałem zdjęcia z licytacji jak i z załadunku do kontenera. Wg zdjęć i opisu wszystko gra. Ale co do końca wyjdzie - zobaczymy za trzy dni :piw: Albo będzie "pan" zadowolony albo wk...iony. Oby to pierwsze :zab: Teraz serducho pyka jak klapa od śmietnika, raz z niepewności, dwa z ciekawości motocykla jak i pierwszych doświadczeń ( tych z przed piiii lat już nie pamiętam za bardzo ) :dia:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #10

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Bo tu chodzi o to abys na mine zadna nie wpadl ....
A latwo kupic gowno i szrota a potem bedzie nieszcescie ..
Lepiej dokladnie sprawdzic sprzeta i nie kupic niz kupic cos na szybko a potem plakac ...
Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie wszystko oke :dobrarobota

Aha .... Moze jak masz fotki to zapodaj, popatrzymy i zobaczymy cos zakupil :foto:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 2 miesiąc ago #11

  • wlodi
  • wlodi Avatar
O k... kto to wszystko zapamięta? Kurcze to jest chyba więcej czynności do wykonania niż w samochodzie :oj: No nic trza zrobić sobie małą rozpiskę i ... do roboty. :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #12

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
temat lekko przesunąłem tak aby leżał tam gdzie jego miejsce. Osobiście jestem zdania że wszelkie uwagi jakie podali koledzy powyżej są jak najbardziej na miejscu jednak i tak wiele rzeczy albo nie zrobisz albo po prostu zostanie ominięte. Ponieważ to moto zza wielkiej wody luknij czy aby rama jest cała i prosta. Czy zachowana jest symetria lewy podest prawy podest, czy to jeszcze jednoślad czy już dwuślad. Czy chromowana pokrywa na baku leży jak powinna (czy aby stacyjka jakoś dziwnie nie jest w dziupli zamiast być na wierzchu. Eksploatacyjne rzeczy wymieniasz jak przy dużym serwisie i dzida przed siebie, resztę pokaże droga!!!
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #13

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Zima jest to i jest czas na ewentualne wymiany i naprawy :dobrarobota i ... modyfikacje :++:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #14

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
A ja dodam tak.
Jak bedzie mechanik mial czas to popros go, albo sam to zrob, aby zdjal zbiornik paliwa, sidla i zobacz jak wszystko wyglada "pod spodem" .... Ja to bym jeszcze zdal tylni blotnik. Oczywiscie jak juz moto bedzie na podnosniku, zdejmij kola i zobacz jak wszystko wyglada " od dolu" ( chodzi o tyl motocykla )
Oczywiscie wszystko to co koledzy wczesniej napisali, glownie wlasciwsci trakcyjne, przod, lagi, kola, zawiesznie przod i tyl no i mechanika + elektryka czyli .... sprawdzaj wszystko po kolei !!!
Zima jest to i jest czas na ewentualne wymiany i naprawy :dobrarobota
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #15

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... może to smieszne co napiszę, ale sprawdż momenty dokręcenie wszystkich śrub po serwisie, głupio jest cos zgubić na trasie ... :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #16

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Jak ma być dokładnie, to proponuję sprawdzić przednie zawieszenie - stan łożysk osi i główki ramy oraz płynność pracy amortyzatorów widelca.
Profilaktyczne przesmarowanie linek sprzęgła i gazu.
Zważywszy na wiek motocykla sprawdziłbym stan przewodów hamulcowych przodu i tyłu, szczególnie w miejscach największego zgięcia pod kątem jakości gumy. Pisałeś o wymianie płynów - nie zapomnij o wymianie płynu w obu obwodach hamulcowych i sprawdzeniu (oczyszczeniu) zacisków hamulcowych. Często to jest bagatelizowane, a czynność jest ważniejsza niż wymiana oleju w silniku.

Odpal silnik na 2-3 minuty i sprawdź kolor oleju na bagnecie - jeśli będzie ciemny, to wymianę oleju koniecznie poprzedź rozgrzaniem silnika. Nie chodzi tu o to, by ciepły olej lepiej spływał, ale po to by podnieść osady z miski i zakamarków silnika, które przez długi postój osiadły na dolnych ściankach silnika i w zakamarkach. Jeśli olej będzie wymieniony na zimno, to nowy olej zostanie tymi osadami zanieczyszczony.

Z elektryki istotniejsze od oświetlenia jest sprawdzenie świec i ew. wymiana. Przy okazji można sprawdzić ciśnienie sprężania - to zajmuje chwilę, a sporo powie o stanie silnika.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #17

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... niech mechanior rzuci okiem na łożyska, stan i naciąg pasa oraz pulleyi, standartowo oświetlenie, stan instalacji elektrycznej, ładowanie i aku, opony ... proponuję równiez luknąć na stan stelaża tylnego błotnika czy nie ma jakiś pęknięć ... na pierwszą myśl chyba tyle może Koledzy jeszcze coś dopiszą i powodzenia !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie pierwsze czynności 10 lata 3 miesiąc ago #18

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Koledzy. Mam prośbę. W następnym tygodniu odbieram mój pierwszy motocykl :waf: . Jest to Road Star xv 1700 silverado z 2004 r. przebieg ok. 30 tys mil zakupiony na aukcji w usa. I tu jest pytanko - co w pierwszej kolejności powinienem wykonać. Wiem że napewno wymianie podlegają oleje, płyny, filtry. Czy jest coś jeszcze b. ważnego do wykonania? Jestem umówiony z mechanikiem, który robi yamahy ale chcę też zasięgnąć opinii starych wyg :jahu: co by nie wyjść na totalnego imbecyla. Jakie koszta mogę ponieść oczywiście orientacyjnie :dia: ? No kurna co będę zciemniał - jestem zupełnie zielony w temacie :cooo: Jeśli zdublowałem temat lub zamieściłem w złym dziale to sorki. Szukałem ale do końca nic nie znalazłem. :mysli:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.041 s.
Zasilane przez Forum Kunena