UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Biegi w Road Starze

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #1

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Dla nowych kolegów będących od niedawna na forum, zanim zaczniecie przeplatać w tematach tak jak tutaj biegi z olejem i sposób jego wymiany nie daj jeszcze wymiana klocków hamulcowych oraz dlaczego tak długo stoję na czerwonym, pofatygujcie się o poszukanie odpowiedniego tematu do problemu o jaki chcecie zapytać. W zakładce całkiem po prawej jest kluczowe słowo "SZUKAJ" - kliknij tam wpisz hasło np. wymiana oleju , datę od której wyszukiwarka ma poszukać daną frazę i gotowe. Istniejemy już prawie 6 lat, uwierzcie mi ta encyklopedia jest wielka tylko trzeba ją odpowiednio wykorzystać. Nie śmiećmy sobie tematów, zostawmy innym którzy tu przyjdą po nas czytelny podgląd tego czego będą chcieli znaleźć. Inne fora mają setki, tysiące użytkowników oraz tematów ale znalezienie rozwiązania na pewne problemy wiąże się z cudem. Dlaczego? Ponieważ zajmują się pitoleniem, dlatego lepiej mniej ale treściwie a w zakładkach do tego przewidzianych możemy lać wodę o tym i o tamtym.
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale wierzcie mi nie miałem zamiaru, po prostu raz na jakiś czas trzeba tak dla przypomnienia.

PS. Tutaj linki do tematów odnośnie jaki olej i jak go wymieniać :wild:

yamaha-star.pl/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=60&id=854&Itemid=188&lang=pl#947

yamaha-star.pl/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=60&id=53&Itemid=188&lang=pl#1738
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #2

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
LukaszGda napisał:
Tu masz linka z opisem zamiany
sites.google.com/site/testankieta/wymiana-oleju
jest też parę fajnych filmów na YouTube z pokazaną zmianą oleju
Skąd wiesz że oni mówią prawdę B) ..... :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #3

  • LukaszGda
  • LukaszGda Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 462
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Tu masz linka z opisem zamiany
sites.google.com/site/testankieta/wymiana-oleju
jest też parę fajnych filmów na YouTube z pokazaną zmianą oleju
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #4

  • eniu
  • eniu Avatar
regulacje linką nic nie dają zawsze jest zgrzyt i szarpnięcie motocyklem. Może faktycznie olej jest nie taki,a jaki olej polecacie jak nie yamalube i ile go ma być? Jak sprawdzić stan oleju na zimnym czy na ciepłym silniku,bo u mnie to różnie mówią?
zgóry wielkie dzięki za podpowiedzi,pozdrawiam !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #5

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Na Yamalube miałem ten sam efekt w poprzednim sprzęcie i na RS'ie. Znam też kilka innych osób, którym to się przytrafiło. Szarpanie występuje tylko na zimnym silniku, potem problem nie jest taki dokuczliwy.
Jeśli u kolegi nie mija po rozgrzaniu silnika, to niech sprawdzi linkę i luzy.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
klejenie na luzie - bardziej wygląda mi to na zbyt poluzowaną linką. Z tego co pamiętam luz na klamce powinien być chyba w granicach 1 mm. Niech podciągnie trochę linkę zanim zacznie babrać w oleju.
:chop:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 9 lata 7 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #7

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Jeśli zalał Yamlubi, to teraz niech się polubi z tym szarpnięciem ;)
Za jakiś czas może jeszcze się pojawić problem ze znalezieniem luzu. Na tym oleju zawsze miałem jakieś małe dolegliwości.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #8

  • eniu
  • eniu Avatar
z tego co wiem to olej wymieniał krótko przedemną czyli ma jakieś 1500km,też Yamalube.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #9

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
eniu napisał:
Co to może być:synchronizator, tarcze?
W motocyklach montoje się przekładnie kłowe, w których nie stosuje się synchronizatorów.

kiwak napisał:
Jesli linke ma dobrze wyregulowaną (mały luz na klamce) to może nalezalo by sie zastanowic nad wymiana tarcz (i najlepiej sprezyny dociskowej od razu).
Gdyby miał problem z dociskiem i tarczami, to miałby poślizg, a nie ciągnięcie na biegu.

Przyczyny należy szukać w luźnej lince lub zużytym (niewłaściwym) oleju, bo to co jest opisane, wskazuje na klejenie/trzymanie sprzęgła.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 7 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #10

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Jesli linke ma dobrze wyregulowaną (mały luz na klamce) to może nalezalo by sie zastanowic nad wymiana tarcz (i najlepiej sprezyny dociskowej od razu).

Pytanie pomocnicze: czy jesli kolega podreguluje linke tak, zeby nie zgrzytalo, to czy przy duzych predkosciach nie czuje przypadkiem jakby z wcisnieta klamka sprzegla jechal ?

Jak tam u niego z oleum ? Kiedy wymienia i jaki ma ten olej ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Biegi w Road Starze 9 lata 7 miesiąc ago #11

  • eniu
  • eniu Avatar
Witam wszystkicz !
Pomogliście mi z moimi biegami,więc napewno podpowiecie celnie mojemu kolesiowi. W jego radku od jakiegoś czasu jak wrzuca bieg to tam eszystko mocno zgrzyta,po wbiciu biegu radek drgnie do przodu. Co to może być:synchronizator, tarcze? Jeszce dodam,że tak jak ja czyścił dźwignię biegów bo też mu ciężko chodziły,może tam coś można przestawić,że teraz zgrzyta? pomóżcie koledze :)
pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena