UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Interkom SENA SMH-10

Interkom SENA SMH-10 9 lata 1 godzinę ago #1

  • Nitol
  • Nitol Avatar
aktualizowałeś oprogramowanie w interkomie? zobacz bo może jest nowsze. Odtwarzać powinien - jeśli jest niekompatybilny z A2DP to chyba też nie będziesz mógł sterować interkomem przełączania utworów. Ja używam na Sony Xperia Z1 Music Player-a - działa wszystko super łącznie z obsługą odtwarzania.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 godzinę ago przez Nitol.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 14 godzin ago #2

  • wlodi
  • wlodi Avatar
OK. Zainstaluję winamp i sprawdzę. Jak chcę się połączyć z odtwarzaczem na telefonie wyskakuje mi na wyświetlaczu "inicjuję" i dalej :du:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 17 godzin ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Problem może być związany z telefonem. Konkretnie z odtwarzaczem i z protokołem transmisji. Jeśli masz androida, to może musisz spróbować zainstalować inny odtwarzacz (winamp działa OK.). Drugie, to sprawdź w jakim profilu pracuje sterowanie bluetooth w telefonie, a jaki jest w interkomie - oba muszą obsługiwać standard A2DP, bo tylko ten standard zapewnia pełną kompatybilność.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 19 godzin ago #4

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Nitol mam pytanie. Kupiłem sene smh5-fm. Mam sparowaną z telefonem i ... nie mogę słuchać muzy (połączenia telefoniczne odbieram). Mam tylko skróconą instrukcję i nie wiem jak i co zrobić żeby słuchać muzy. Angielskiego nie znam więc nie doczytam się, może coś podpowiesz :jahu:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 19 godzin ago przez wlodi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 2 miesiąc ago #5

  • Nitol
  • Nitol Avatar
hej. Tak, kupiłem. Wziąłem zestaw SMH 10 - 11 Dual (zestaw z dwoma osobnymi mikrofonami na kabelku) Kupiłem go w stolicy - sklep Motochallenge - cena za komplet 1300 zł - wiem że to dość drogo ale chciałem w razie czego mieć serwis na miejscu. Czemu ten zestaw akurat? już podpowiadam, że Sena SMH 10-10 (ten z mikrofonem na pałąku wychodzącym bezpośrednio z urządzenia) ma dość krótki pałąk z mikrofonem więc ciężko go zamontować tak żeby mikrofon mieć idealnie na wprost ust. Nie do wszystkich kasków się nadaje i trzeba po prostu sprawdzić i przymierzyć. Jeśli coś to podpowie - pałąk jest krótszy od pałąka w Cardo Scala Rider o około 2 cm. Ja mam Schubertha J1 i nie dało się zamontować tak, żeby mikrofon sięgał ust. Ogólnie powiem, że mile zaskoczył mnie sposób poruszania się po menu i prostota obsługi co jest bardzo ważne przy podróżowaniu i obsłudze w rękawiczce. Duże pokrętło jest dodatkowo przyciskiem i nim ogarnia się większość funkcji. Każda funkcja potwierdzana jest komunikatem głosowym w j. angielskim. Bezproblemowo łączy się ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth i wyśmienicie z nimi współpracuje. Jestem również mile zaskoczony jeśli chodzi o jakość dźwięku ze słuchawek...głos jest czysty, naturalny a muzyka brzmi jak w dobrej jakości firmowych słuchawach. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie producenta dostajemy program do obsługi interkomu za pomocą PC i aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja przebiega szybko i sprawnie. Obecnie dodali obsługę i współpracę z kamerką GoPro. To chyba tyle - POLECAM :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 2 miesiąc ago #6

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Nitol daj info czy kupiłeś interkom seny, czy jest uniwersalny, gdzie, za ile i dlaczego tak drogo :dobrarobota . Mamy kaski shark evoline 3 i szukam czegoś co by podpasowło.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #7

  • Darecki
  • Darecki Avatar
:piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #8

  • Nitol
  • Nitol Avatar
:piw: dzięki serdecznie - no właśnie ja jestem zmuszony kupić opcję z pałąkiem wychodzącym prosto z klipu bo w moim Schubercie nie ma miejsca na przyklejenie tego co masz Ty. Nie ukrywam, że to był jeden z warunków na które zwracałem uwagę przy wyborze :) Dziękuję raz jeszcze
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #9

  • Darecki
  • Darecki Avatar
mowisz i masz :piw:
jeszcze jedna sprawa,moze nie az tak wazna ale warta uwagi,na drugim zdjeciu jest pokazany sposob mocowania palaka,tzw."uniwersalny" tak bylo napisane na opakowaniu,dlaczego zwracam na to uwage,a no dlatego ze moj kumpel ma identyczny zestaw ale jego palak wychodzi bezposrednio z "klipu"/uchwytu mocujacego do kasku,gdzie pozniej wklada sie samo urzadzenie Seny,zwrocilem na to uwage dopiero po zakupie,i wydaje mi sie ze jednak to "uniwersalne" jest lepsze bo mozna umiescic w dowolnym miejscu(no w ramach rozsadku) niezaleznie od "klipu",
palak jest na tyle jednak dlugi i gietki ze nie widze problemu zeby byly jakies problemy,mam nadzieje ze pomoglem :piw:

ps.
dzisiaj dopiero odebralem listopadowy numer Swiata Motocykli :oj: (no niestety takie realia na lini Poland-Canada),na stronie nr.55 jest opis interkomu "Interphone F5MC" nie bede opisywal bo mozecie sobie przeczytac ale z tego co czytam to urzadzenie jest calkiem do rzeczy, :jahu:



Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #10

  • Nitol
  • Nitol Avatar
Dziękuję Ci serdecznie - pomogłeś zdecydowanie w podjęciu decyzji :piw: mam jeszcze prośbę - możesz mi zmierzyć długość pałąka od mikrofonu do urządzonka? Będę wdzięczny. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #11

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Nitol!!! dla Ciebie ewentualnie dla potecjalnych uzytkownikow,moje spostrzezenia po roku uzywania tego modelu,musze zaznaczyc na wstepie zem czlek starej daty-no czasami-i bylem przeciwnikiem uzywania radia tudziez wszelakich urzadzen spiewajaco-mowiacych tak w trakcie jazdy jak i na postoju na kawe,ale ponoc krowa tylko nie zmienia zdania wiec i ja zmienilem i...i do rzeczy,
Sene SMH-10 kupilem na zlocie w juesej,juz dawno kumpel mnie namawial ale ja bylem twardy,na zdjeciach(jesli uda mi sie je zamiescic) pokazalem 3 moje kaski,
pierwszy to orzeszek,lubie w nim jezdzic i najpierw chcialem tam zainstalowac moja Sene,kupilem pads czyli takie dodatkowe gowno do ktorego wklada sie glosniki,te pads nie dosc ze wygladaja komicznie to qwa "tluka sie"w trakcie jazdy,przeszkadzaja no jednym slowem wqurwiajace sa i zbedny wydatek $25.00,
mialem wczesniej kask te taka poloweczke z odczepianym elementem skorzanym dookola kasu,bardzo lubie ten kask i czesto z niego korzystam,nawet nie zwrocilem uwagi ze mial fabrycznie juz zainstalowane miejsce aby wlozyc glosniczki,pozostalo mi tylko zainstalowac kabelki,przeciagnac je wzdluz zamka i juz,jest tam tez taki "klip"ktory wchodzi miedzy obudowe,wygodny nie przeszkadza w trakcie jazdy,bedac na tym zlocie kumpel wieczorowa pora przy ognisku pochwalil sie kaskiem ktory zakupil wlasnie pod Sene,ogladnalem i stwierdzilem ze tez taki musze miec,czasami jak jest zimno uzywam tego rodzaju kasku tez,kask jest zrobiony przez firme Bell i ma fabryczne gniazdo wraz z podlaczeniem,chodzi mi o te metalowe styki,jest bardzo wygodny ale do tego kasku musialem dokupic taki kit za $25,podlaczenie to juz pestka,wszystko schowane w srodku,nic nie przeszkadza,komfort na 102,
teraz o wrazeniach ze "slyszalnosci"w trakcie jazdy:perfekt,zero szumow(sciagnalem z oficjalnej strony program ktory redukuje szumy)oczywiscie slychac jazde,przejezdzajace auta itp.ale jesli chodzi o czystosc to jest naprawde dobra,Sena SMH-10 reklamuje ze zasieg ma do 900 metrow plus-minus,ma ale pod warunkiem ze droga jest prosta,zero zakretow i nie ma pomiedzy rozmawiajacymi innych zanieklocen,wchodzisz w zakrety 300-500 metrow i to jest dobry wynik,czesto jezdzilem po kretych drogach PA i NY i gubilem rozmowce,po czasie jak sie zblizylismy do siebie wracal czysty odbior,czasami slucham muzyki ze swojego smartofona,to samo,odbior idealny,zakres potencjonometru w zupelnosci wystarcza zeby byc gluchym,do Seny mozna podlaczyc 3 dodatkowe unity i kazdy moze rozmawiac w tym samym czasie (nie jak w CB Radio,gdzie jeden musi sie wylaczyc zeby inny mogl sie wlaczyc),mozna w trakcie jazdy rozmawiac lub sluchac muzyki poprzez "blututa",jesli sluchamy muzyki lub rozmawiamy z innym rozmowca a zadzwoni telefon mamy mozliwosc po nacisnieciu przycisku rozmawiac przez telefon,wtedy inni uzytkownicy lub muzyka zostaja automatycznie wylaczeni,zasieg bateri tez jest wystarczajacy,kidys jechalem kilka godzin rozmawiajac i zostalo jeszcze w h...i ciut ciut naladowania,gorzej natomiast bylo jak sluchalem muzyki,kilka godzin i bateria siadala,ale to nie problem bo mozna stanac na siusiu czy kawe i w ciagu kilku minut podladowac i znowu jest iles tam godzin nadawania,
nie poznalem jeszcze wielu funkcji,dopiero sie bawie tym gadzetem,ale jestem pod wrazenie funkcjonalnosci,ten sam kolega co mnie namawial do zakupu pozniej on sam zwlekal z zakupem,wqurwialo mnie to ze jak cos chcial mi powiedziec to podjezdzal zbyt blisko mnie,gestykulowal lewa reka,wrzeszczal w koncu kupil i juz nie ma problemu,
i jeszcze jedna na koniec uwaga bardzo istotna,na koncu tego malego "palaczka"gdzie jest zainstalowany mikrofon sa oczywiscie dziurki z obu stron,w wyposazeniu powinna byc taka specjalna blaszka(clip) ktory zakladamy na mikrofon od strony zewnetrznej,jest to tzw.wiatropal,blokuje dostep halasu ktory jest jak jedziemy,bez tego rozmowa nie ma sensu,dlaczego o tym pisze,bo kumpel kupil nowy unit od motocyklowego dilera i nie mial tego w zestawie,ogladnelismy drugi i to samo,w moim bylo,
i to by bylo na tyle,mam nadzieje ze troche pomoglem w podjeciu decyzji :piw:
a jeszcze jedno Sena ma jeszcze dodatkowy plusik,nie dosc ze mozemy sie podlaczyc co jest oczywiste pod inne Seny to tylko Sena moze sie podlaczyc pod inne firmy ktore nadaja na innych czestotliwosciach,moze to jest nic takiego ale warto wiedziec ze jest
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #12

  • Nitol
  • Nitol Avatar
i co? i co? B) warto kupić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #13

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Ya :jahu:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Interkom SENA SMH-10 9 lata 3 miesiąc ago #14

  • Nitol
  • Nitol Avatar
Witam. Czy ktoś z kolegów aktualnie używa tego interkomu? Miałem wcześniej Midlanda ale pod kilkoma względami mi nie pasował. Podczas tegorocznych długich tras zamieniło by się słowo z plecaczkiem lub gdy plecaczek śmiga swoją Shadowką. Wybieram się w przyszłym sezonie na Chorwację wiec przyda się na pewno. Będę wdzięczny za wszelkie info co do jakości SENY.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.033 s.
Zasilane przez Forum Kunena