UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wymiana oleju.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #141

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Coś mi sie wydaje Panowie że z tą wymianą oleju to troche za wcześnie jakim cudem rozgrzaliście moto żeby stary olej zszedł w takich temperaturach? Wg mnie nie zszedł cały olej i dupa to i nowy , jeszcze gęsty nie wlezie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #142

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Ze sprawdzaniem stanu to ja sobie dałem spokój. O ile wymiana jest już nienajłatwiejsza o tyle sprawdzanie poziomu to też wyższa szkoła jazdy. Dla mnie jedyna metoda sprawdzenia ilości oleju to zmierzenie po wymianie. Jest tu na forum filmik jak sprawdzać olej ale pojedziesz za długo - źle pokarze, za krótko - źle pokarze. Nie wiem czy wymieniając olej odkręciłeś bagnet. Może dlatego powoli olej spływał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #143

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Olej to Motul 5100 15W50 pomyliłem się wpisując, w samochodach nie raz wymieniałem i nie miałem z tym problemów, a tu w moto jakoś tak dziwnie. Ile spuściłem starego nie sprawdzałem nie odmierzałem starego oleju ale było sporo, teraz zlany jest już do beczki więc i tak nie sprawdzę. Ale obie śruby i filtr odkręcone itd i nawet kołysałem motorkiem by wszystko zleciało, i tylko powoli kapało. Pierwszy raz się spotkałem z takimi problemami z wymianą oleju. W poniedziałek jak będzie pogoda siadam na moto przejadę trochę by się rozgrzał, poczekam z 30 sekund i sprawdzę poziom oleju co wskaże bagnet. Mam nadzieję że nie padnie mi moto ze zbyt dużej albo i małej ilości oleju.
Pozdrawiam, Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #144

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Ja też dziś wymieniłem olej i nie było z tym żadnych problemów. Nie było za zimno. Najpierw zagrzałem moto, potem odkręciłem korek z bagnetem, odkręciłem śrubę w misce olejowej i drugą pod zbiornikiem oleju, odkręciłem filtr, poczekałem pół godzinki aż wszystko zleci. Potem nowy filtr (oczywiście trzeba go posmarować olejem żeby się uszczelka nie podwinęła. Następnie śruby spustowe (z nowymi podkładkami miedzianymi). Potem wlewa się 2,5l oleju do zbiornika, zakręca bagnet, odpala moto, gasi i dolewa resztę. I po zabawie. A ile kolego zlałeś oleju? Może nie wszystko zeszło? Powinno być koło 4 litrów.

Edit: Aha, żeby nie było że olej miałem rzadszy - Castrol 4T 20W40
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez Rocker.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #145

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Ja jeszcze nie widziałem oleju 5100 20W50 chyba że 15W50.A z laniem to niestety trzeba być cierpliwym.Wczoraj lałem do 1600, i nie było problemu,poszło na dwa razy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #146

  • margier
  • margier Avatar
Jeszcze myślę sobie, że dziś zimno było i może olej gęsty ...... i dlatego tak się lał. olej jakim zalałem to Motul 5100 Ester 20W 50.
W poniedziałek powalczę dalej i postaram się dolać jakoś może te 300 do 4 litrów.
Pozdrawiam, Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #147

  • Minister
  • Minister Avatar
Trochę to dziwne z tym olejem bo powinno wejść bez większych problemów równo 4 litry (ani mniej ani więcej). Popróbuj jeszcze żeby "dobić" te 3 setki. Co do filtra KN-a to najlepiej kup zestaw KN do konserwacji (mają np. w każdym szanującym się sklepie motoryzacyjnym). W skład zestawu wchodzi preparat do mycia i olej do pokrycia filtra. Najpierw myjesz pierwszym siuwaksem, potem czekasz aż wyschnie (w sposób naturalny - niech Cie nie korci przedmuchiwać np. sprężonym powietrzem). Potem nakładasz olej. Powinieneś uzyskać lekko czerwonawy odcień filtra (nie za dużo tego oleju żeby później nie kapał). No i po sprawie. Zresztą do zestawu masz dołączoną instrukcję obsługi. W niej wszystko wyłożone łopatologicznie.

:hel:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez Minister.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 1 miesiąc ago #148

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Dzisiaj zmieniałem olej po raz pierwszy, (XV1700 RoadStar) i mam spory kłopot. Podobno ma wejść 4 litry oleju. Spuściłem stary zgodnie z opisem z linku jaki był podany w tym temacie. Obydwie śruby odkręcone, filtr zdjęty, olej spuszczony. Założony nowy filtr, śruby dokręcone, wlewam olej - no i niespodzianka. Wlałem ok 0,5 litra i stoi we wlewie, szarpie motorkiem, kołysze i wdusiłem tak ok 1,5 litra. Nawet na sekundę dwie odpalałem by zassało olej. Z wielkimi bólami wlałem po 4 godzinach ( i klika odpaleń by zassało) zabawy ok 3,7 litra reszty nie mogę wdusić, wleje 50 ml i pełno stoi we wlewie, muszę odpalić moto na kilka sekund i dopiero znowu mogę dolać ok 30 i szlag mnie trafił i odpuściłem na dziś. Proszę o pomoc czy ja coś robię nie tak ??? Przy okazji sprawdziłem , mam filtr powietrza k&n w oryginalnej puszce, trzeba go jakoś wymyć jakimiś środkami ??
Proszę o pomoc co z tym olejem u mnie i jak mam filtr wymyć i zakonserwować.
Marek :chopp:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez margier. Powód: błedy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #149

  • Minister
  • Minister Avatar
GL 5 spełnia wszystkie parametry i wymagania oleju GL 4. Jedyne co je różni to większa wytrzymałość GL 5 w stosunku do GL 4 na wysokie temperatury i zachowanie parametrów pracy w tych temperaturach.

:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #150

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Minister napisał:
Jeżeli pytasz o zmianę oleju w przekładniowego w skrzyni zwalniającej to bardzo prosta sprawa. Po prawej stronie gwiazdki masz dużą chromowaną pokrywę i korkiem posiadającym nacięcie pod grubaśny śrubokręt (poniżej boczka). Pod chromem jest śruba (klucz chyba 13) - na boku, nie od spodu. To otwór spustowy. Nie wiem jaki masz wydech ale większość modeli zmoże zasłaniać, co oznacza, że będziesz musiał zwalić wydech z tylnego baniaka. Najpierw jednak odkręć korek wlewowy na pokrywie chromowanej (widać na pierwszy rzut oka). Jak będziesz odkręcał korek owiń śrubokręt jakąś miękką szmatką żeby nie uszkodzić chromów. Jak będziesz dokręcał uważaj na o-ring na korku (nie dociągaj na siłę).

Zlewasz stary olej z przekładni, nalewasz nowy (0,4 litra jak było mówione) i gotowe. Do skrzyni zwalniającej lejesz, zgodnie ze specyfikacją Yamahy, olej o klasie GL 4. Ja jednak stosuję GL 5 (sporo jeźdżę w mieście). Według serwisówki wymianę oleju w skrzyni zwalniającej należy przeprowadzać co 24 tys. km. Osobiście wymieniam jednak co drugą wymianę oleju silnikowego (czyli po ok.12-13 tys. km).

Pozdrawiam.

A dlaczego GL 5 czym sie różni od GL 4 , gdzieś czytałem że jeśli jest zalecany GL 4 to GL 5 może powodować korozje niektórych elementów w skrzyni . Czy komus cos o tym wiadomo?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #151

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Perkusisto czy Ty aby ciut nie przesadzasz? :piw: Weź pod uwagę że temat Road Stara jest dość ograniczony tematycznie. Eksploatacja i serwis... I to wszystko a o tym napisane jest tu wiele. Więc jesli nie będą powstawały nowe watki to forum przestanie się rozwijać. To nie strona internetowa poświęcona Gwiazdkom że wchodzisz i czytasz. Tu czytasz, pytasz i piszesz.
Jeśli lubisz pożądek to odezwij się do Toma. Przyda się nam dodtkowa osoba do ogarniania forum ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #152

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
wykrzyknik napisał:
Perkusito skor tu nie zaglądasz to co robi Twój post ????? :oj: Nie dość że zaglądasz to jeszcze piszesz ;-) :taj:

Fakt ... czas skasowac konto ...
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #153

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Perkusito skor tu nie zaglądasz to co robi Twój post ????? :oj: Nie dość że zaglądasz to jeszcze piszesz ;-) :taj:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #154

  • margier
  • margier Avatar
perkusista napisał:
Jest chyba taka opcja "szukaj" na tym forum...?
Poza tym zostało już tyle tutaj napisane,że wystarczy chciec poczytac i wszystkiego można sie dowiedziec nie zakładając albo nie pisząc nowych postów tak naprawdę nikomu niepotrzebnych...
A do Adminów: jest tutaj już kilka tematów powielonych , które dawno powinny byc usunięte - uporządkowane , ale widocznie nikomu na tym nie zależy...
Proponowałbym wziąc conieco przykładu z forum innych (niemotocyklowych) i zrobic trochę porządku.
A do nowo przybyłych!!!! - umiecie czytac??????? To najpierw czytac i szukac , a dopiero pisac jeśli czegoś nie znajdziecie ...
Narazie to tutaj jest bajzel... A z tego co widzę, to jest więcej takich osób, które są tutaj od samego początku zarejestrowane,
ale przestały zaglądac tak jak ja , bo .... - to zachowam dla siebie :)))
A do kolegi margiera - jakbyś poszukał, to Upload na samym początku istnienia tego forum napisał co i jak z olejami - ale to widac za trudne ... :(
Witaj
Dziękuję ci kolego na samym początku za pokrzepiające słowa............, szukałem kilku rzeczy, część może przeoczyłem za co przepraszam jeśli tak się stało. A w kwestii forum nie zaszkodzi czasem podać komuś link do tematu jeśli przeoczy coś, nikt nie jest nieomylny a ideą forum jest właśnie wymiana doświadczeń i czasem komuś pomaganie, zwłaszcza nowemu... Tak więc bardzo Cię przepraszam oraz innych jeśli narobiłem zamieszania i niepotrzebnej dyskusji zaśmiecając forum, a innym forumowiczom którzy pomogli serdecznie dziękuję za ogromną jak dla mnie pomoc.
pozdrawiam. Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #155

  • Minister
  • Minister Avatar
Jeżeli pytasz o zmianę oleju w przekładniowego w skrzyni zwalniającej to bardzo prosta sprawa. Po prawej stronie gwiazdki masz dużą chromowaną pokrywę i korkiem posiadającym nacięcie pod grubaśny śrubokręt (poniżej boczka). Pod chromem jest śruba (klucz chyba 13) - na boku, nie od spodu. To otwór spustowy. Nie wiem jaki masz wydech ale większość modeli zmoże zasłaniać, co oznacza, że będziesz musiał zwalić wydech z tylnego baniaka. Najpierw jednak odkręć korek wlewowy na pokrywie chromowanej (widać na pierwszy rzut oka). Jak będziesz odkręcał korek owiń śrubokręt jakąś miękką szmatką żeby nie uszkodzić chromów. Jak będziesz dokręcał uważaj na o-ring na korku (nie dociągaj na siłę).

Zlewasz stary olej z przekładni, nalewasz nowy (0,4 litra jak było mówione) i gotowe. Do skrzyni zwalniającej lejesz, zgodnie ze specyfikacją Yamahy, olej o klasie GL 4. Ja jednak stosuję GL 5 (sporo jeźdżę w mieście). Według serwisówki wymianę oleju w skrzyni zwalniającej należy przeprowadzać co 24 tys. km. Osobiście wymieniam jednak co drugą wymianę oleju silnikowego (czyli po ok.12-13 tys. km).

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #156

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Jest chyba taka opcja "szukaj" na tym forum...?
Poza tym zostało już tyle tutaj napisane,że wystarczy chciec poczytac i wszystkiego można sie dowiedziec nie zakładając albo nie pisząc nowych postów tak naprawdę nikomu niepotrzebnych...
A do Adminów: jest tutaj już kilka tematów powielonych , które dawno powinny byc usunięte - uporządkowane , ale widocznie nikomu na tym nie zależy...
Proponowałbym wziąc conieco przykładu z forum innych (niemotocyklowych) i zrobic trochę porządku.
A do nowo przybyłych!!!! - umiecie czytac??????? To najpierw czytac i szukac , a dopiero pisac jeśli czegoś nie znajdziecie ...
Narazie to tutaj jest bajzel... A z tego co widzę, to jest więcej takich osób, które są tutaj od samego początku zarejestrowane,
ale przestały zaglądac tak jak ja , bo .... - to zachowam dla siebie :)))
A do kolegi margiera - jakbyś poszukał, to Upload na samym początku istnienia tego forum napisał co i jak z olejami - ale to widac za trudne ... :(
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #157

  • margier
  • margier Avatar
To podobnie prosiłbym o informację gdzie się go spuszcza, wlewa i jaki olej trzeba kupić - coś dobrego. J jeśli by dało radę o jakieś foto. Bardzo byłbym wdzięczny.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #158

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Jeszcze olej w przekladni wstepnej mozesz wymienic 0,4L
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #159

  • margier
  • margier Avatar
Dzięki za odpowiedź i pomocny link. To teraz jeszcze zapytam czy jeszcze jakiś olej mam gdzieś wymienić - jakaś przekładnia czy coś ??? Co jeszcze warto sprawdzić przed sezonem, i podregulować. Motorek ma 10604 mile i nie wiem czy było coś jeszcze robione - choć stan ma igiełka oryginał, ideał.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Wymiana oleju. 13 lata 2 miesiąc ago #160

  • Rocker
  • Rocker Avatar
margier napisał:
Witam
Mam pytanie właśnie dotyczące zmiany oleju. Będę robił to pierwszy raz i nie wiem które śruby odkręcić by nie nabałaganić. Mam olej - Motul 15W50 5L, filtr HF303C - czy wlać tylko 4 l ?? i jeśli by ktoś mógł łopatologicznie mi opisać, które śruby odkręcić albo info z fotką podesłać byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam Marek

Proszę Cię bardzo kolego
roadstarclinic.com/content/view/158/116/
I wystarcza 4L oleju wlać. Jak zmieniałem pierwszy raz to wlałem 4,1 i teraz do końca życia mi te 0,9L zostanie ;)
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 miesiąc ago przez Rocker.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena