UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: MOC SILNIKA

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #21

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Ja mam zmieniony moment modułem DYNA 3000 :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #22

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Koledzy,a dlaczego nikt tu nie pyta o moment,bo wydaje mi się że to ma największe znaczenie w tej klasie,a nasze gwiazdki generują go dość pokażnie przy bardzo niskich obrotach.
Co do obrotów,czy znacie jakiś współczesny V-twin jeszcze wolniej kręcący się niż gwiazdka ? :czesc:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #23

  • Jano
  • Jano Avatar
Aby jednak uspokoic naszego kolege Krokodyla i pomóc mu w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie powiem tak:

jest na forum wielu bikerów, każdy ma swoje zdanie na temat motoryzacji i swojej maszyny i czesto dokonał modyfikacji swojego cacka. Modyfikacje te oprócz wygladu dotycza tez układu zasilania, ukladu dolotowego, ukladu wydechowego co ma swoje odzwierciedlenie w mocy i dlatego jesli chcesz znac moc SWOJEJ gwiazdy udaj sie na hamownie, inaczej odpowiedx bedzie dla ciebie TYLKO SUBIEKTYWNA.
\Pozdrawiam :czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #24

  • Jano
  • Jano Avatar
Aby jednak uspokoic naszego kolege Krokodyla i pomóc mu w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie powiem tak:

jest na forum wielu bikerów, każdy ma swoje zdanie na temat motoryzacji i swojej maszyny i czesto dokonał modyfikacji swojego cacka. Modyfikacje te oprócz wygladu dotycza tez układu zasilania, ukladu dolotowego, ukladu wydechowego co ma swoje odzwierciedlenie w mocy i dlatego jesli chcesz znac moc SWOJEJ gwiazdy udaj sie na hamownie, inaczej odpowiedx bedzie dla ciebie TYLKO SUBIEKTYWNA.
\Pozdrawiam :czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #25

  • Jano
  • Jano Avatar
Ale mnie rozbawiły wasze posty, jestescie fantastycznymi facetami, Marek ma super sposób, mnie tez pytaja o to nieraz jak gdzies zaparkuje gdzie ludzie sie przemieszczają, zawsze mówie, że nie wiem ile ma mocy, ale mu wystarcza a pojemnośc ma 1,7 a wtedy czesto jest o k.....wa,
podobało mi sie to co napisał Upload i komentarz Krzycha, panowie jestescie zajebisci :butt:

i gdzie ta wiosna bo trzeba :moto:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #26

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Mnie jak spytają jak szybko przyspiesza, to zawsze mówię, że zamyka licznik w dwie sekundy. Jak nie wierzą to włączam zapłon, wskazówka się buja na zamknięcie licznika i wraca. Zamyka budzik? Zamyka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #27

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Uploadzie :polew:
Pamiętam jak kiedyś stojąc z Rayem podszedł do Nas jakiś jegomość i zadał owe pytania, jaka pojemność, jaka moc itd. na co ze stoickim spokojem i powagą w piśmie i mowie Rayo odparł...
,, 2 litry, 250 koni, jak włączy kierunkowskazy podnosi się do 300"... ja myślałem że pękne a jegomość nie mógł wyjśc z podziwu i z trudem utrzymywałgałki oczne na miejscu starając się żeby nie wypadły...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #28

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Krzychu,to co ty wieczorami palisz to dopiero ma MOC.Gdzieś ty się tego nauczył ?
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #29

  • Upload
  • Upload Avatar
Panowie...
By nie obrazić swego interlokutora, który i tak zadał sobie wiele trudu kładąc swe przychylne spojrzenie na ogrom waszego rumaka i gdy jego aparat mowy odzyskał swe naturalne zdolności.
Nie godnym jest karcić go tak skromnym wynikiem... To może doprowadzić do zapaści waszych stosunków ( zwłaszcza jeśli to jest płeć piękna) Może to być nawet powodem do podejrzeń i drwin.
Umysły maluczkich nie potrafią ogarnąć tak ogromnego zachwytu nad cyfrą reprezentującą pojemność i płynąc na tej fali, gdy trafiają na żelbetonowy mur zaledwie dwucyfrowego wyniku mocy... mogą tego nie zrozumieć i załamać się.
Będąc światkiem wielu takich sytuacji i patrząc w oczy pełne goryczy i rozczarowania, proszę was koledzy, BRACIA! nie niszczmy ideałów tak głęboko zakorzenionych przez medialną papkę.
Tylko raz widziałem szczęście, szacunek a nawet może coś więcej, gdy jeden z nas, gdy usłyszał to pytanie potrafił przerwać palenie papierosa i z uśmiechem na ustach, jak zawsze elokwentnie i z wrodzoną mądrością w głosie odparł: "dwieście"...
To było jak jutrzenka nadziei która nie zgasłą lecz rozświetliła się niczym mityczny feniks a rozmówca usatysfakcjonowany tą odpowiedzią po dziś dzień głosi tą prawdę: "Harlej ma dwieście kucy i zapier..a prawie trzy paki"

Tak rodzą się legendy Panowie
Nie lekceważcie tej potęgi

Pozdrawiam
Zaspany
Lekko nie dorobiony
Krzysiek
Megula 1602 V2 staje na każde wezwanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #30

  • aro
  • aro Avatar
nie można pominąć momentu obrotowego - gdzieś wyczytałem dla XV 1700 - 143 Nm przy 2250 obr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #31

  • Krokodyl
  • Krokodyl Avatar
Dzięki Ministrze.
Właśnie nie bardzo mogłem tego znaleźć w dziele technicznym. Przy RS znalazłem tylko amerykańską specyfkację bez danych o mocy. Szukałem z czystej ciekawości, bo powiem szczerze, że amerykańce podają lakonicznie dla większości swoich wyrobów, że moc jest wystarczająca B)


Jak dla mnie jest jej fatycznie tyle ile trzeba, ale zawsze dobrze jest wiedzieć jak prawidłwo odpowiadać na pytania oglądajcych, a tych przy Road Starze raczej nie brakuje... :laugh:

Pozdro
Krokodyl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #32

  • Minister
  • Minister Avatar
Krokodylu! Dokładne dane obu wariantów Gwiazdek znajdziesz w dziale dane techniczne. Podając z głowy (z góry przepraszam za ewentualne pomyłki): XV 1600 - moc ok. 63 KM, odcięcie przy 4.250 obrotów; XV 1700 - moc ok. 68 KM, odcięcie przy 4.500 obrotów. Dość częstym zjawiskiem w Polsce jest wpisywanie przez wydziały komunikacji do dowodu rejestracyjnego mocy Warriora (też XV 1700 Road Star).

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #33

  • Krokodyl
  • Krokodyl Avatar
pinhead napisał:
Panowie,po co to sprawdzać,tu liczy się pojemność garnuszków, a co za tym idzie nie mały moment obr.
a przecież w tej klasie tylko o to chodzi,jak ktoś chce może kupić 1,0 l. poj. i chwalić się że ma 150 :stunt: kucyków.Już raz pisałem jak ma ktoś za mało koników w dowodzie to niech kupi Hoss Bossa,wtedy nikt go nie przebije,no i będzie mógł się pochwalić mocą,ale czy odważy się tego dosiąść.
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa,jest różne,mi pali ok.5-5,5,ale czytam że palą i 7.0 l.
H-D od zawsze nie należały do oszczędnych motocykli i nikt nie dramatyzował,więc o co chodzi...lejemy i cieszymy się z połykania kilometrów naszą gwiazdką.
Przypomnijmy sobie stare Jawy 350....to dopiero brało i nikt się nie przejmował,a po tym byle "ścig" z niewielkim silniczkiem :skut: łyknię piątkę,a porównywać chyba nie ma co. :chopper:
:czesc:

Zajebiście pomocny post... Osobista wycieczka autora nic nie wnosząca do tematu. Dlatego żeby znaleźć tutaj jakąś przydatną informację o motocyklu trzeba się nieźle naszukać. Tutaj w temacie o mocy silnika, Mr. Pinhead mówi o spalaniu, momencie obrotowym, oszczędności HD bądź jej braku i jeszczę paru rzeczach... Wszystko, tylko nie na temat. Po co tutaj są nagłówki w tematach dokładnie nie wiadomo :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #34

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Śmigała jak wściekła, na tym samym dystansie, mnie wyszło 4,46/100 a Gregorowi (bo o nim mowa) 11! ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #35

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
MrTommy napisał:
pinhead napisał:
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa,jest różne,mi pali ok.5-5,5,ale czytam że palą i 7.0 l.
:czesc:

Eeeee, znamy taką co i 12 paliła :polew: , szczęśliwie po zabiegach dr Wykrzyknika przeszło jej ;)
No nieżle,i dało się tym jechać, :row: bo chyba taki silnik nie jest w stanie dobrze przepalić takiej dawki :woohoo:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #36

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
pinhead napisał:
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa,jest różne,mi pali ok.5-5,5,ale czytam że palą i 7.0 l.
:czesc:

Eeeee, znamy taką co i 12 paliła :polew: , szczęśliwie po zabiegach dr Wykrzyknika przeszło jej ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #37

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Krokodyl napisał:
vpower napisał:
W 1.7 nikt nie podawal mocy. Jest lakoniczne stwierdzenie yamahy ze ma 15% wiecej od 1.6.

Czyli rozumiem, że to co wbili w dowód ( 63 kw ) to zwałka i jest to moc z worriora..., a dla normalnego Road Stara dokładnie nie wiadomo. Zatem wiosną czeka mnie wyprawa na hamownię B) i prawda ujrzy światło dzienne.
Panowie,po co to sprawdzać,tu liczy się pojemność garnuszków,a co za tym idzie nie mały moment obr.
a przecież w tej klasie tylko o to chodzi,jak ktoś chce może kupić 1,0 l. poj. i chwalić się że ma 150 :stunt: kucyków.Już raz pisałem jak ma ktoś za mało koników w dowodzie to niech kupi Hoss Bossa,wtedy nikt go nie przebije,no i będzie mógł się pochwalić mocą,ale czy odważy się tego dosiąść.
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa,jest różne,mi pali ok.5-5,5,ale czytam że palą i 7.0 l.
H-D od zawsze nie należały do oszczędnych motocykli i nikt nie dramatyzował,więc o co chodzi...lejemy i cieszymy się z połykania kilometrów naszą gwiazdką.
Przypomnijmy sobie stare Jawy 350....to dopiero brało i nikt się nie przejmował,a po tym byle "ścig" z niewielkim silniczkiem :skut: łyknię piątkę,a porównywać chyba nie ma co. :chopper:
:czesc:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 13 lata 5 miesiąc ago #38

  • Krokodyl
  • Krokodyl Avatar
vpower napisał:
W 1.7 nikt nie podawal mocy. Jest lakoniczne stwierdzenie yamahy ze ma 15% wiecej od 1.6.

Czyli rozumiem, że to co wbili w dowód ( 63 kw ) to zwałka i jest to moc z worriora..., a dla normalnego Road Stara dokładnie nie wiadomo. Zatem wiosną czeka mnie wyprawa na hamownię B) i prawda ujrzy światło dzienne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 14 lata 5 dni ago #39

  • orcio
  • orcio Avatar
No właśnie wcale mnie nie ciągnie jakoś do zwiekszania mocy ... bo zachodu duzo a zysk niewielki :cyc: ... tylko myślę że jak będę kiedys zmieniał to właśnie na coś takiego z powerem :og:
vpower napisał:
Co do typowych power cruiserow one maja zupelnie inna charakterystyke silnika. Mi by najbardziej Raider odpowiadal jak co bo bazuje na naszym silniku.
naszym jak naszym - silnik z Roadlinera XV1900, który nawiasem mówiąc te 100 koników też posiada .. :skut: :kon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MOC SILNIKA 14 lata 5 dni ago #40

  • vpower
  • vpower Avatar
W 1.7 nikt nie podawal mocy. Jest lakoniczne stwierdzenie yamahy ze ma 15% wiecej od 1.6. Majac dane 1.6 mozna wyliczyc ile to mniej wiecej jest. U mnie w papierach a kupowalem nowke 1.7 bylo cos ponad 72. Ja sadze ze pomiedzy 72 a 75 to taki standard.
Filtr K&N i puste moga cos dac ale tak jak napisales - gora 1-2 KM. jak chcesz wiecej to pozostaje zabawa z gaznikiem, kanalem dolotowym i innymi. Da sie wyciagnac wiecj tylko pozostaje pytanie czy warto. Ja mam filtr otwarty, bebechy w gazniku zmienione, wydech "pusty" i sadze, ze wiecej niz 80KM nie mam. Nie chcialo mi sie moto na hamowni katowac. RS swoje wazy wiec nawet jesli sie moca zblizysz do np. Warriora to on i tak Cie zgubi na kazdym biegu (wiem bo jezdzilem Warriorem od kumpeli).
Co do typowych power cruiserow one maja zupelnie inna charakterystyke silnika. Mi by najbardziej Raider odpowiadal jak co bo bazuje na naszym silniku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena