UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: TPS - czy ktoś może załatwić?

Odp: TPS jak odczytać dane 12 lata 11 miesiąc ago #1

  • Jachu
  • Jachu Avatar
WItajcie

Wyjaśniła się sprawa mojego TPS-a.
Po wizycie w serwisie Yamaha okazało się, że zamontowany u mnie czujnik pozycji przepustnicy był pęknięty i poklejony przez poprzedniego właściciela czymś w rodzaju poxipolu, dlatego też ani nie można odczytać z niego nadruków świadczących o tym czy podlega wymianie a tym bardziej nie mogą go wymienic na zasadach recall bo jest po prostu uszkodzony mechanicznie.

Wyrok cenowy to ok 700zł. :zlly:
Moje pytanie do kolegów z forum kto mógłby mi załatwić tego TPS taniej i czy w ogóle? B)

Przypomnę, że do Warriora z 2002r.
Będą wdzięczny za każdy namiar i kontakt.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #2

  • Upload
  • Upload Avatar
Margier
Wybacza ale nie słyszałem o recal'ach na 1700 (Road Srar)
Nie były nigdy oferowane w EU
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula - błotniki znowu czarne
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #3

  • Upload
  • Upload Avatar
Nie da się sprawdzić bez zerknięcia na TPS... TPS ustawia się po przykręceniu (aby pokazywał odpowiednie parametry na zamkniętej i otwartej przepustnicy). Nie wiem, jak sobie Twój serwis liczy za usługę kontroli TPS-a, czy był już wymieniany, ale to nie jest raczej droga usługa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #4

  • Jachu
  • Jachu Avatar
Upload napisał:
Witaj,

Twój motocykl podlega akcji serwisowej wymiany czujnika położenia przepustnicy (TPS-a). Trzeba jedynie wcześniej sprawdzić, czy nie został on już wcześniej wymieniony (może to zrobić każde ASO Yamaha - dysponuje opowiednimi oznaczeniami TPS-a mówiącymi, czy TPS jest jeszcze starego typu, czy po recall'u). Jeśli okaże się, że TPS nie był wymieniany, to należy go wymienić na koszt YAMAHY.
Wadliwy TPS może być przyczyną gaśnięcie motocykla na wolnych obrotach, przerywania silnika, nierównej pracy.

W tym właśnie sęk, serwis stwierdził że sam mam sobie odczytać jaki mam TPS (wysłał mi tabelkę itd) i oznajmił, że jak przyjadę do nich i okaże się że mam już wymieniony to mnie skasują za usługę. Sam nie chcę grzebać (odkręcać TPS-a) a bez odkręcania tego nie da rady odczytać, stąd moje pytanie czy nie można tego sprawdzić w bazie danych bez odkręcania TPS-a.

Pytanie dodatkowe: czy TPSa można tak sobie odkręcić a potem przykręcić? Czy go się jakoś kalibruje, ustawia w odpowiedniej pozycji itd? Bo jeżeli jest to kwestia odkręć-sprawdź-przykręc to sobie temat ogarne ale jak trzeba będzie potem coś ustawiać mierzyć itp to może byc problem ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #5

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Mam pytanie do kolegi Uploada odnośnie mojej yamahy. Czy podlega jakiejś akcji serwisowej, co prawda w linku powyżej jej nie zidentyfikowałem.
Kraj pochodzenia USA rocznik 2006, XV1700 roadstar VIN JYAVP17EX6A015922
Z góry dziękuję i pozdrawiam, Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #6

  • Upload
  • Upload Avatar
Witaj,

Twój motocykl podlega akcji serwisowej wymiany czujnika położenia przepustnicy (TPS-a). Trzeba jedynie wcześniej sprawdzić, czy nie został on już wcześniej wymieniony (może to zrobić każde ASO Yamaha - dysponuje opowiednimi oznaczeniami TPS-a mówiącymi, czy TPS jest jeszcze starego typu, czy po recall'u). Jeśli okaże się, że TPS nie był wymieniany, to należy go wymienić na koszt YAMAHY.
Wadliwy TPS może być przyczyną gaśnięcie motocykla na wolnych obrotach, przerywania silnika, nierównej pracy.


Pozdrawiam,

Bartek Tomaszewski - Moto Styl (z konta Krzyśka)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 2 miesiąc ago #7

  • Jachu
  • Jachu Avatar
Upload napisał:
Witam
Serwis powinien dać ci odpowiedź czy twój pojazd przechodził już recall
Poczekaj aż dostaną info z centrali
Ja znalazłem w necie tylko taki recall na Warriora
www.paulmilner.com/yamaha/handbuch/warrior.pdf
Tak jak pisałem wyżej decyzje podejmuje centrala, Dealer nie ma dostępu do tej bazy wiedzy
Ponieważ pracowałem już u dealera Aprili, Polarisa, Suzuki a teraz dla Yamahy, mogę powiedzieć że najbardziej "Pro kliencko" nastawiona jest Yamaha
Właśnie dla tego że robi Akcje serwisowe które mają na celu poprawienie własnych błędów lub niedociągnięć.
Oczywiście inne marki też to robią. na przykłąd taki VZR ma też dwie akcje serwisowe
pozdrawiam
Krzysiek w siodle Meguli Czarnuli

Kurde, prowadzę już korespondencję z KMJ Yamaha w Gdansku od kilku miesięcy i jedyne co uzyskałem to to zdjęcie i że mam sam sobie sprawdzić czy widnieją tam jakies napisy czy nie. Poza tym kolo twierdzi że bez demaontażu TPS-a tych symboli nie odczytam.
Czy Ty mógłbyć skrobnąć do centrali z zapytaniem o to czy mam TPS po wymianie?
VIN: JYAVP14E52A003434
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #8

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Jedno co mogę powiedzieć o serwisie Yamahy i to właściwie tylko o jednym a miałem do czynienia z trzema to Motostyl jest nastawiony baaaaaaardzo pro klient :-)
W porównaniu do serwisów samochodowych z jakimi miałem nieszczęście się spotykać muszę powiedzieć jedno, obsługa super, jeśli mogę kogoś polecić z czystym sumieniem to Motostyl.
Wiadomo nie ma idealów i każdy może mieć jakieś ale, jednak w ogólnym rozrachunku, wiedzy, podejściu do klienta, zaangażowaniu ogromnie pozytywnie. :piw:
Prosze nie traktować tego jako reklamy, jest to moje subiektywne odczucie a jak niektórzy już wiedzą jestem bardzo krytycznie nastwiony do takich instytucji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #9

  • Upload
  • Upload Avatar
Witam
Serwis powinien dać ci odpowiedź czy twój pojazd przechodził już recall
Poczekaj aż dostaną info z centrali
Ja znalazłem w necie tylko taki recall na Warriora
www.paulmilner.com/yamaha/handbuch/warrior.pdf
Tak jak pisałem wyżej decyzje podejmuje centrala, Dealer nie ma dostępu do tej bazy wiedzy
Ponieważ pracowałem już u dealera Aprili, Polarisa, Suzuki a teraz dla Yamahy, mogę powiedzieć że najbardziej "Pro kliencko" nastawiona jest Yamaha
Właśnie dla tego że robi Akcje serwisowe które mają na celu poprawienie własnych błędów lub niedociągnięć.
Oczywiście inne marki też to robią. na przykłąd taki VZR ma też dwie akcje serwisowe
pozdrawiam
Krzysiek w siodle Meguli Czarnuli
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 miesiąc ago przez Upload.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #10

  • Jachu
  • Jachu Avatar
wykrzyknik napisał:
TPS Throttle Position Sensor- ma raczej znikomy wpływ na gaśniecie gaźnikowych gwiazdek a co do wtrysku...
To czy moto miało recal możesz przeczytać z numeru VIN. I sam raczej tego nie zrobisz. Gwiazdki miały nabijane gwiazdki na ramie przy numerze VIN. Podaj VIN w serwisie a oni sprawdzą w centrali czy to Twój Warrior miał już to wymienione.\
Sporo wad fabrycznych w Yamaszkach występuje...

Mój jest na wtrysku. Wysłałem nr VIN do serwisu i w odpowiedzi dostałem info że jak się okaże że mam już wymieniony to mnie skasują za usługę dlatogo lepiej żebym sobie to sprawdził. Dali mi taką tabelkę z oznaczeniami i zdjęcie ale w takiej jakości że nie mogę nic zobaczyć wm którym miejscu to jest.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #11

  • Jachu
  • Jachu Avatar
Carlos napisał:
Czy napewno jest to TPS? On tylko steruje zaplonem w zaleznosci od obrotow silnika. Dziala on w zakresie od zamknietej do otwartej przepustnicy co nie powinno to powodowac ze silnik gasnie. Ja u siebie nie mam wcale TPS i jezdze jakby na maksymalnie otwartej przepustnicy (WOT). Nigdy silnik mi nie zgasl... nie wiem skad ten problem i pomysl ze to TPS.

Generalnie to wyczytałem na forum.motocyklistów.pl (str12):
forum.motocyklistow.pl/index.php?s=b2568c45ef2768239cc5b230d102bea8&showtopic=92032&st=220

objawy mam dokładnie takie że czasami dojeżdżam do skrzyżowania na światłach luz i po chwili dławi się i gaśnie. Ale nie zawsze, czasami tylko.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 miesiąc ago przez Jachu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #12

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Wszelkie akcje serwisowe są zaznaczane nabiciem kropki nad nr vin na ramie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #13

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
TPS Throttle Position Sensor- ma raczej znikomy wpływ na gaśniecie gaźnikowych gwiazdek a co do wtrysku...
To czy moto miało recal możesz przeczytać z numeru VIN. I sam raczej tego nie zrobisz. Gwiazdki miały nabijane gwiazdki na ramie przy numerze VIN. Podaj VIN w serwisie a oni sprawdzą w centrali czy to Twój Warrior miał już to wymienione.\
Sporo wad fabrycznych w Yamaszkach występuje...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: TPS jak odczytać dane 13 lata 3 miesiąc ago #14

  • Carlos
  • Carlos Avatar
Czy napewno jest to TPS? On tylko steruje zaplonem w zaleznosci od obrotow silnika. Dziala on w zakresie od zamknietej do otwartej przepustnicy co nie powinno to powodowac ze silnik gasnie. Ja u siebie nie mam wcale TPS i jezdze jakby na maksymalnie otwartej przepustnicy (WOT). Nigdy silnik mi nie zgasl... nie wiem skad ten problem i pomysl ze to TPS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

TPS - czy ktoś może załatwić? 13 lata 3 miesiąc ago #15

  • Jachu
  • Jachu Avatar
Witam

Koledzy , dostałem odpowiedź z serwisu Yamahy dotyczącą mojego TPS-a w Warriorze '02. Otóż w poprzednim sezonie kilkanaście razy zdarzyło mi się, że zgasł na rozgrzanym silniku. Wyczytałem w sieci, że to wina wadliwego TPS-a i że można go wymienić za darmo (recall Yamahy). Napisałem do najbliższego serwisu i odpowiedzieli że muszę sprawdzić czy przypadkiem nie mam już wymienionego. Podobno jest to gdzieś napisane (nabite czy wytłoczone) Moje pytanie gdzie? Chodzi mi bardziej o zdjęcie lub jakieś wizualne namiary gdzie tego szukać.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez Jachu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.041 s.
Zasilane przez Forum Kunena