UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: spalanie i wolne obroty

Odp: spalanie i wolne obroty 10 lata 1 miesiąc ago #1

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Zapalając zimny motocykl wolne obroty ustawiasz względnie wyższe niż potrzeba, jedziesz w małą traskę 15-20 km aby się rozgrzał w 100% następnie śrubą PMS wkręcasz i wykręcasz do momentu jak dalsze wykręcanie nie powoduje wzrostu obrotów ale nie więcej niż 3,5 obroty a następnie ustawiasz wolne obroty na wartość około 900 na minutę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 10 lata 1 miesiąc ago #2

  • k_kluska
  • k_kluska Avatar
nie chce tworzyć kolejnego tematu, sie zastanawiam czy wolne obroty ustawiac zgodnie z manualem czy tez metoda z kreceniem pms --> rozgrzac, wkrecic pms na max, pokretlem zmniejszyc az do momentu dlawienia, odkrecac pms az do granicy gdzie nie bedzie wyczuwalny wzorst obrotow, ustawic obroty na pokretle - czy tak?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 11 lata 9 miesiąc ago #3

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
No wlasnie wydaje mi sie ze jest to wina PC... testowalem rozne mapy i roznice w spalaniu byly minimalne...z pc ida dwa przewody jeden pod bak a jeden jest na widoku i odpinajac ten co jest na widoku pc nie dzialal ale sam motor mi nie chcial odpalic...jak znajde czas do odepne tez ten przewod co jest pod bakiem i wtedy zobacze jaka bedzie reakcja....


21-07-2012
Nie bede dopdawac nowego tematu dlatego dodaje wpis:

Bawilem sie ostatnio mapami testujac spalanie..zainstalowalem mape kompletne nie pasujaca pod wydech filtr itp.. i odziwo spalanie mi spadlo na trasie do okolo 6l a miasto 7l przy roznej jezdzie...od jutra zaczne testowac moto przy calkowitej jezdzie spokojnej i osobno przy jezdzie agresywnej...ale jak narazie wyniki sa spoko..
Ostatnio zmieniany: 11 lata 9 miesiąc ago przez Adi05.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 11 lata 9 miesiąc ago #4

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Warriorem cięzko będzie wykrecić dobry wynik a tym bardziej jak nie masz dobrze dobranej mapy na swoim PC. Wprawdzie nie należę do tych co jeżdża na 1700 z wtryskiem ale jedno jest pewne. W momencie kiedy zaczynasz modyfikować sprzęta do pełni sukcesu potrzeba odpowiednich map. Wiem że koledzy gdzieś Tu na forum rozprawiali już na ten temat. Pozdrawiam :wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 11 lata 9 miesiąc ago #5

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Witam. Nie bede zakladac nastepnego tematu wiec sie podepne pod ten. Chodzi mi o spalanie w moim warriorze. Wydaje mi sie ze jest za duze bo miescie sie miedzy 8 (trasa+miasto) a 10 litrow(glownie miasto) przy w miare spokojnej jezdzie. I teraz nie wiem czy to jest normalne takie spalanie bo co prawda silniki do malych nie naleza...
Dodam tylko ze mam w nim zamontowany wydech V&H 2in1 oraz powercomander w ktorym wyzerowalem kompletnie mapy....prosze o opinie co moze byc nie tak i jakie wy macie spalanie w tych silnikach....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Re: Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #6

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Moja gwiazdka w trasie, z prędkością do 130 spaliła 4,6/100, Gregor, który jechał razem ze mną na swojej, spalania miał na poziomie 11/100!.
Wszystko zależy od prawidłowej regulacji ;), kręcenie wolnymi obrotami raczej nic nie da, ale..... kombinuj :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #7

  • FreeRaider
  • FreeRaider Avatar
Tak,to logiczne z tym ze obnizenie obrotow nie pomoze,ale jestem zdesperowany.napewno sam nie dam rady wyregulowac gaznika,ale jest ktos kto moze mi pomoc.Sprawdze tez linke ssania,jak powyzej napisal kolega.mam nadzieje ze to blachy powod,bo jak tak dalej pojdzie waldek bedzie pil wiecej niz ja sam...Pozycze moto do sklepu w ktorym go nabylem,oni napewno pomoga,a juz napewno rozwiaza moj problem szybciej.Dzieki za rady Panowie!W sobote zamieszcze zdjecia mojego sprzeta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #8

  • ajsek
  • ajsek Avatar
Nie wiem, czy pomogę, ale mi spalanie spadło o ponad litr na setkę po wyczyszczeniu filtra powietrza. Zapchany miałem tak, że ciągnął więcej paliwa niż powietrza...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #9

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Kolego, jedną z częstych przyczyn wysokiego spalania (oprócz grzebanych gaźników) jest linka ssania. Miałem taki przypadek że pancerzyk linki ssania wyszedł z mocowania i oparł się o niego, przez co moto cały czas chodziło na lekkim ssaniu. Sprawdź tę linkę, przytnij pancerzyk, żeby miała nieco luzu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #10

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Zmniejszenie obrotów na biegu jałowym nie spowoduje spadku spalania.Nie licz na to.Masz coś nakombinowanie z gaźnikiem.Tylko przegląd i odpowiednia regulacja tu pomoże.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #11

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
spalanie jak napisałe prałat w mieście to mi pali maks 7 a manetce nie odpuszczam...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #12

  • sarts
  • sarts Avatar
przerobiłem zmiane obrotów i powiem że miałem broblem z hodem na zimnym silniku dłużej chodził na ssaniu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #13

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Obniżenie wolnych obrotów podziała psychologicznie - przecież nie jeździ się na wolnych cały czas, tylko najwyżej stoi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #14

  • FreeRaider
  • FreeRaider Avatar
Dzieki Pralat!
Mam kumpli na Afrykach i cyckach i oni nie potrafili pomoc.Silnik mam na gwarancji wiec musze zakulac sie do kolesia i go wypytac ale watpie zeby cos wiedzial bo sciagnal Waldka ze Stanow.Bede musial sie zaglebic w ten temat.Tu w Dublinie paliwo tanie,ale nawet ja nie wyrabiam z waha.budzik mam w milach i przeliczalem kilka razy-pali jak smok.Dam znac czy pali mniej jak zbije mu wolne obroty,wtedy zobaczymy.jeszcze raz dzieki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #15

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Śruba wolnych obrotów jest zaraz pod filtrem powietrza. Co do spalania - było wiele razy - pali Ci o 100% za dużo. W trasie bez pałowania (100-120km/h) powinien brać ledwie ponad 5. W mieście nigdy nie sprawdzałem. Zorientuj się, czy moto miało coś grzebane w gaźniku, czy ma jakieś ustrojstwo założone (power comander). Przyczyn zawsze może być wiele.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

spalanie i wolne obroty 13 lata 1 tydzień ago #16

  • FreeRaider
  • FreeRaider Avatar
Witam wszystkich!
czytalem duzo roznych artykulow na temat ile powinna spalac Gwiazda i wszystkie twierdza zgodnie ze okolo7,5 litra na sto.Podczas gdy mi po miescie(ciezko to nazwac jazda)spala okolo12-14-masakra!na trasie okolo9-10.panowie,czy ja mam zle wyregulowane zawory czy co?Motocykl ''Patatajuje''troche za szybko na wolnych obrotach gdy jest rozgrzany,wiec pomyslalem ze zwolnie go troche,ale nie wiem gdzie jest sruba od wolnych obrotow.W Virago bylo latwiej.Potrzebuje cennej rady i waszej wiedzy.
Z Gory dziekuje!/Mariusz z Krainy deszczowcow(Dublin)
Pozdrawiam1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena