UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Prosze o pomoc w sprawie oleum

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #1

  • ytelak
  • ytelak Avatar
Sprawdź na spodzie butelki pod etykietą czy jest nakropkowany nadruk z datą oraz nr rozlewni, jeżeli jest brak takowego nadruku to jest to lewizna nie wiadomo skąd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #2

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Sprzedawca twierdzi ze mam glowy nie zawracac bo ten siarczek molibdeny czarny jest wlasnie... no i masz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #3

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Dzieki Krzychu za bardzo fachowa odpowiedz i piekne zdjecia :) Silnikowe to wiem jak wygladaja - tak czy siak - przekladniowe wszystkie ktore w zyciu widzialem nawet jesli geste ciemne - to nie byly czarne. Ale na mol;ibdenie sie nei znam.
Dla mnie to ta sprawa podejzana jest i tyle. Ale nie chce goscia policja straszyc zanim sie nie upewnie no.. :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #4

  • Upload
  • Upload Avatar
Sorry że zabieram głos bo nie mam leju o który pytasz ale zrobiłem foty parwie wszystkiego co mam w domu


Mobil 1 V Twin 20W50 Silnikowy full syntetyk (Hamerykański wynalazek)



Motul 7100 20W50 silnikowy full syntetyk (to ma w silniku Megula)



Motul Gear 300 75W90 przekładniowy full syntetyk (to ma w przekładni Megula

Nie miałem pod ręką nic przezroczystego więc złapałem szybkę od kasku żeby efekt klarowności był bardziej widoczny.
Pozostałe oleju które mam w domu to niestety też syntetyki ale wszystkie są klarowne.
Proponuję poczekać może ktoś się zgłosi z tym olejem i cyknie litościwie fotkę lub podzieli się uwagami
Ja tego oleju nie mam w robocie ale mogę jakiegoś minerała postawić przed obiektywem.
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula (full syntetyczna)
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc ago przez Upload.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #5

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
-
Prosze o odpowiedz jedynie kogos kto sam uzywal tego oleju.

Sorki...miałem sie nie wypowiadać.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #6

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Przyznam ze jestem bardzo zdziwiony - ale czlowiek sie uczy cale zycie. na jakims forum Subaru znalazlem taki fragment: ''Gearbox 80W-90 Molybdenum Bisulphide ... This Shiny Black Oil not only makes Quieter any old Gearbox, it also makes Easier Shifting.''
Black... Shiny. Niby tak - ale czy az tak?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #7

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Rzeczywiście to dziwne .Pierwsza myśl...stary olej (oczywiście głowy nie daję). Widziałem wiele olei,ale wszystkie mniej lub bardzie były klarowne.Nawet oleje regenerowane są klarowne.No chyba że przyczyna leży w tym dodatku.
Znałem kiedyś pewnego fachurę,co przelewał najtańszy dostępny olej do pojemników renomowanych firm i jako taki sprzedawał.
No cóż - polak potrafi.
Może jednak wypowiedzą się fachowcy co się na tym znają.
ps.
Byłem sprawdzić w garażu.Mam resztkę oleju mineralnego MOTUL 3000 20W50 z dodatkiem sulfonianu wapnia - jest całkowicie klarowny (szklisty), ma około pięć lat i jest dużo jaśniejszy.
avatar
Ostatnio zmieniany: 12 lata 4 miesiąc ago przez facio07.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Torturro

Prosze o pomoc w sprawie oleum 12 lata 4 miesiąc ago #8

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Witam. Pilnie prosze o pomoc bo niechcialbym nikogo skrzywdzic - a ponizsze wydaje mi sie mocno podejzane.
Zalaczam dwa zdjecia oleju przekladniowego Motul Gearbox 80W90 mineralny z dodatkiem disiarczku molibdenu -
jak widac tylko odrobina - i jest kompletnie nieklarowny - CZY TAK MA BYC??
Drugie zdjecie - bo juz chyba wariuje - to po dokladnych ogledzinach - fragment pojemnika z ktorego olej pochodzi - i ''dziwny' jego fragment - jakby klejony wzdloz formy plastikowej.
Prosze o odpowiedz jedynie kogos kto sam uzywal tego oleju.
Dziekuje


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.035 s.
Zasilane przez Forum Kunena