UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #21

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Tak dla przypomnienia:

Wykrzyknik napisał:
SVS to bolączka tylnego garnka, zaworów wydechowych. Kupujesz Seafoam Maintance i najlepiej by było ale nie znalazłem w Polsce Seafoam Deepcreap... Maintance lejesz do paliwa i do oleju. Deepcripa psikasz w gaźnik.
Po rozmowach z módrymi glowami zza oceanu dowiedziałem sie że i Maintance czyli ten dostepny w Polsce można napsikać spokojnie w gaźnik. Wystarczy do tego butelka po plynie do okien. lub jakas inna pozwalająca rozpylać płyn.
Teraz co jaka i kiedy.
Tankujesz pełen zbiornik. Rozgrzewasz silnik, zdejmujesz filtr powietrza. Wlewasz ciut mniej niż połowe do zbironika. Jedną czwartą tego co zostało odlewasz do butelki. Odpalasz silnik, wkręcasz go na 2500 3000 obrotów i psikasz w gaźnik. Wypsikujesz w ten sposób całą zawartość odlana do buteleczki. mozliwe że będzie trzeba robic krotkie rpzerwy gdyż moto może przygasać. Wtedy odpuszczasz manetke na chwilę i po chwili znów wkręcasz i psikasz. Trzymasz moto na obrotach jeszcze chwilę. Nastepnie czekasz asz moto wystygnie. Odkrecasz wydech. Odlewasz trochę płynu do butelki. Psikasz w otwór wydechowy. solidnie tak żeby wszystko wewnątrz bylo mokre. Zakrywasz szmatką żeby nic się nie dostalo, nie zapomnij jej potem wyjąć
Nastepnego dnia zakładasz wydech. Resztę Seafoamu z puszeczki wlewasz do oleju. robisz okolo 100 km i wymieniasz olej. To co wycieknie będzie wstretne, gęste i czaaaarne...
U mnie po tej kuracji silnik sie wyciszyl, pracuje jak zegareczek. Musze jeszcze tylko podregulowac zaworki bo sa ciut za glośne
Pełny temat => TUTAJ Polecam lekturę, naprawdę warto! :hej:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #22

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Zanim rozbebeszysz motonga można wyczyścić zawory wydechowe jak i ssące tym oto specyfikiem. Jest kilku kolegów na forum którzy korzystali z tego środka. Ja osobiście sam przed dwoma laty w ten sposób wyczyściłem sobie zawory. Ma to sens jeżeli zrobi się to w czas. Przy poważniejszym sklejeniu się nawet taki specyfik jak Sea Foam nie pomoże.
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #23

  • kiwak
  • kiwak Avatar
TomHal napisał:
proponuję zastosowanie Sea Foam-u.

Co to za cudo?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #24

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
a moze i nawet nie jest to olej tylko benzyna nie przepalona z nagarem co daje wyglad jak olej..dzisiaj zamowie swiece irydowe z NGK i zobaczymy co bedzie sie dziac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #25

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
W pierwszej kolejności postawię pytanie czy aby na pewno jesteś pewien że to olej?
W przypadku nieszczelności cylindra/ów przechodzący olej do komory spalania raczej tak by zubożył mieszankę że z odpaleniem nici. Z mojego doświadczenia raczej widzę to jako niewypalona benzyna zabarwiona czadem z rury wydechowej tym bardziej że piszesz że leje Ci się z rury. Zanim olej się z rury poleje to trochę by musiało się go tam nagromadzić więc raczej to niemożliwe. Bardziej wygląda mi to na zawieszony zawór (adekwatnie do mojego przypadku). Jeżeli jeszcze pracuje na tym "chorym" garze zanim całkowicie zdechnie proponuję zastosowanie Sea Foam-u.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #26

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Możesz dodać ulepszacza do paliwa STP żeby przepalił nagary, może się jakiś zawór nie domyka, koszt nie wielki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #27

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
ehhh po innych tematach ktore tutaj czytalem wiem ze warto was posluchac dlatego zamawiam najpierw swiece i je wymienie a jak to nic nie da to zostawie to mechanikowi :):):)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #28

  • kiwak
  • kiwak Avatar
piter 1600 napisał:
Wyczyść lub zmień świece.Napewno zalane.

Tez tak myśle...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #29

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Oleju jeszcze nie wymienialem...filmik nagram jak tylko bedzie to mozliwe..i kurde nie wydaje mi sie ze jest to wina swiec bo co by robil ten olej w wydechu ktorego wycieka spora ilosc a motor kopci jak lokomotywa..... obawiam sie powazniejszych dolegliwosci
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #30

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Wyczyść lub zmień świece.Napewno zalane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #31

  • Upload
  • Upload Avatar
Powiem więcej - nagraj film, wrzuć na youtube.
Czyli
Przedni gar nie pali
Leci z wydechu Olej (z paliwem ?)

Przy podpartym ( sklejonym ) zaworze strzelałby raz na jakiś czas - chyba że świece zalane

Niestety bez pacjenta ciężko podać diagnozę

Pozdrwiam
Krzysiek
Megula Czarnula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #32

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Zmieniales ostatnio olej ?
Sprawdz poziom.
Wykręć świece ,zrób fotke i pokaż
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Praca na 1 cylinder+olej z wydechu---POMOCY 12 lata 1 miesiąc ago #33

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Witam mam duzy problem z warriorem XV1700 po odpaleniu chodzi bardzo nierówno z wydechu bardzo kopci i wycieka olej a jeden cylinder od strony przedniego kola nie chodzi... a motor bez dodania gazu zaraz gasnie. Tylko teraz nie wiem w czym moze byc problem bo albo zawalilem tym ze ostatni raz jak go odpalilem to za mocno go przegazowalem ( az byly plomienie z wydechu) lub cos z elektronika bo ostatni czasy duzo razy wyciagalem akum i czy tam sie cos nie stalo z kablami. Motor ma zamontowany wydech V&H 2 w 1, powercomander oraz filtr C&N. Jesli ktos wie co mu dolega to prosze o pomoc oraz czy zna ktos dobrego mechanika ktory sobie z tym poradzi na slasku. Pozdrawiam :(:(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena