UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rozruch silnika

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #61

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Oj nie przesadzaj , no i niech się przyzwyczajają do odgłosów gwiazdy B) Moi są już przyzwyczajeni , bo nawet dziś jadąc do pracy o 6.30 zrobiłem pewnie niektórym pobudkę odpalając sprzęt :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #62

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
wemar napisał:
TomHal napisał:
Miałem takie dolegliwości u siebie. Idealne z Twoim opisem. => WYMIEŃ AKU!!!
Co do strzałów może to leżeć w źle wyregulowanym gaźniku.
Moduły zapłonowe Yamahy miały to do siebie, że przy niskim napięciu w instalacji, nie dawały iskry. Tłoki przepychały mieszankę paliwową do wydechu, a potem pojawiało się w nich spalanie detonacyjne.
W starszych modelach moduł zapłonowy nie dawał iskry gdy napięcie na aku spadało poniżej 10,5V. Przy rozładowanym aku i dużym obciążeniu z rozrusznika napięcie może spaść znacznie niżej, nawet od 8V. dlatego zanim ruszysz gaźniki, sprawdź czy problem nie zniknie sam po założeniu zdrowego akumulatora.

Ehhh swieta i nie ma jak isc do garazu bo wydech mam glosny i jak bede probiwal to sasiedzi od antychrystow mnie beda wyzywac ... chociaz ? :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #63

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Ostatnio z kolegą Wieku oglądaliśmy pewnego wildstara który długo stał. I temat był taki, że jak miał wyłączone światła to zapalał normalnie. A jak włączyłeś światła przed próbą rozruchu - to nie zapalał wcale.
To by mi potwierdzało to co pisze Wemar.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #64

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
Optymizm maleje :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #65

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
TomHal napisał:
Miałem takie dolegliwości u siebie. Idealne z Twoim opisem. => WYMIEŃ AKU!!!
Co do strzałów może to leżeć w źle wyregulowanym gaźniku.
Moduły zapłonowe Yamahy miały to do siebie, że przy niskim napięciu w instalacji, nie dawały iskry. Tłoki przepychały mieszankę paliwową do wydechu, a potem pojawiało się w nich spalanie detonacyjne.
W starszych modelach moduł zapłonowy nie dawał iskry gdy napięcie na aku spadało poniżej 10,5V. Przy rozładowanym aku i dużym obciążeniu z rozrusznika napięcie może spaść znacznie niżej, nawet od 8V. dlatego zanim ruszysz gaźniki, sprawdź czy problem nie zniknie sam po założeniu zdrowego akumulatora.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #66

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Miałem takie dolegliwości u siebie. Idealne z Twoim opisem. => WYMIEŃ AKU!!!
Co do strzałów może to leżeć w źle wyregulowanym gaźniku. Patrząc na zdjęcia Twojej maszyny wychodzę z założenia, że całkiem inaczej wyglądała u ostatniego właściciela. Sprzedając zabrał co niektóre rzeczy ale nie zadbał o nowe aku i pozostawił ustawienia gaźnika ze starych rur i filtra powietrza. Oczywiście to domysły jednak patrząc na foty tak z doświadczenia nasuwa mi się takie stwierdzenie na usta.
PS. Moto masz bogato ubrane nawet bardzo bym powiedział. Brakuje jednak podstawowych części jakie wymienia w pierwszej kolejności prawie, że każdy: obudowy filtra powietrza i wydechy. Ty natomiast masz akcesoryjny bagażnik, super kanapę, lightbary, daszki na nie i na reflektor, okucia na przedni i tylni błotnik, wysoką szybę Silverado, ba nawet wypasione podesty pasażera. Pytanie dlaczego Twoje są oryginalne. Czyżby ślizg na prawym boku i stąd ta starta akcesoryjnych podestów kierowcy??? Przebadaj moto dokładniej!
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 tygodni ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #67

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Stawiam na swiece
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #68

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Mialem podobnie o ile nie tak samo..pomogla wymiana akumulatora..
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Paździoch

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #69

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Aku i swieczki ....
Jak wymieniles oleum i filtry to i zainwestuj w aku i swiece bo ten motocykl stal dlugo nie jezdzony i pewnie co nieco mu siadlo :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 tygodni ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Paździoch

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #70

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
Powalla napisał:
Jak tam akumulator ? Nowy, stary , naładowany? Podjedź (raczej nie dziś już ;) ) do sklepu gdzie akumulatory sprzedają i poproś o pomiar pod obciążeniem , bo czasem zwykły miernik pokazuje 12,7V ale po naciśnięciu rozrusznika aku siada ..taki pomiar powie prawdę o stanie aku.

Możesz też spróbować podpiąć się kablami rozruchowymi pod akumulator w aucie tzn. czy objaw "przerwy" będzie dalej ... ale najlepiej zacznij od przeczyszczenia połączeń na klemach , rozruszniku i przekaźniku rozrusznika (papierek ścierny i potem trochę wazeliny lub smaru miedziowego) .

no dzis juz palony wiec teraz zapala od strzala poczekam do jutra- swieczki mozliwe bo kupilem go raptem tydzien temu, i w pierszej kolejnosci zmienilem olej filtr i opony moto dlugo stalo i nie bylo podobno nic robione od kad przyplyna z usa baterie ladowalem ale spradzwe jej zywotnisc wg twojej rady... dzieki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #71

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Jak tam akumulator ? Nowy, stary , naładowany? Podjedź (raczej nie dziś już ;) ) do sklepu gdzie akumulatory sprzedają i poproś o pomiar pod obciążeniem , bo czasem zwykły miernik pokazuje 12,7V ale po naciśnięciu rozrusznika aku siada ..taki pomiar powie prawdę o stanie aku.

Możesz też spróbować podpiąć się kablami rozruchowymi pod akumulator w aucie tzn. czy objaw "przerwy" będzie dalej ... ale najlepiej zacznij od przeczyszczenia połączeń na klemach , rozruszniku i przekaźniku rozrusznika (papierek ścierny i potem trochę wazeliny lub smaru miedziowego) .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #72

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... dzwoń we wtorek rano, jak nie odbiorę to oddzwonię ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #73

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
artek napisał:
Pażdzioch skontaktujemy się po świętach ... coś zaradzimy, tel. do mnie 503916833 lub 604835945 ...
wielkie dzieki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #74

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Pażdzioch skontaktujemy się po świętach ... coś zaradzimy, tel. do mnie 503916833 lub 604835945 ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Paździoch

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #75

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
Witam
problem moj polega na tym ze po nocy road 1600 2001r zapala z duzym problemem.
najpierw po nacisnieciu startu tak jakby rozruch stawal na sekunde po czym zaczyna krecic ale nie łapie- rozrusznik odbija i tak ze 3-4 razy az wreszcie zlapie i zagra nie jednokrotnie podczas proby strzeli z wydechu ze strach kurde ... pomocy jestem z rzeszowa moze ktos pomoze fizycznie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rozruch silnika 14 lata 6 miesiąc ago #76

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Świece wymieniałem średnio co 20tyś km.Filtr czyszczony kilka razy w sezonie[hyperharger z wkładem K&N].I nigdy nie było problemów z paleniem nawet po zimie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rozruch silnika 14 lata 6 miesiąc ago #77

  • haytauer
  • haytauer Avatar
Witam miałem ten sam problem i już myślałemn żę będą kłopoty. Ale wymieniłem świece, nowy filtr powietrza i cyka jak zegarek! Nie ma się czym martwić świece i filtr powietrza załatwią sprawę.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rozruch silnika 14 lata 6 miesiąc ago #78

  • kudłaty
  • kudłaty Avatar
Dzięki fajnie,że jest się kogo poradzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rozruch silnika 14 lata 6 miesiąc ago #79

  • Upload
  • Upload Avatar
stawiam na świeczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rozruch silnika 14 lata 6 miesiąc ago #80

  • kudłaty
  • kudłaty Avatar
Cześć.
Co do świec to może być to bo jeszcze od kupna nie zaglądałem do nich.
czytałem,że świece trzeba wymieniać co 20 tyś.Tak w zasadzie jeszcze tylu nie ma od nowości przejechane. Z pompą wszystko OK na wysokie obroty pięknie się wkręca i je bez problemu trzyma.
Paliwko tankuję różnie, ale zawsze 95bp.
Dymek to przy samym starcie jest czarny może to te nieprzepalone paliwo po paru przekręceniach.
Akumulator w stanie bdb.

Pozdrawiam
Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena