UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaki olej silnikowy?

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #121

  • Darecki
  • Darecki Avatar
moja rada taka,jak nie wiesz co masz w silniku to przed wymiana radzil bym "wyplukac" najpierw a dopiero potem zalac wlasciwy olej,i wtedy bedzie :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #122

  • Sebastiantdi
  • Sebastiantdi Avatar
OK Dziekuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #123

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Możesz śmiało to wlać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #124

  • Sebastiantdi
  • Sebastiantdi Avatar
Piter a ja nie mam pojecia czym jest zalany mój RS 1700 moge mu wlac tego motula 15w50?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #125

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Można śmiało w naszym klimacie stosować 10W 40,ale ja ze względu że co roku latam po Bałkanach a tam temp.są dużo wyższe lałem 15W50 .Do Harego leję pełny syntetyk [na takim latał w stanach] 20W 50.I też już zrobiłem ponad 50 tyś km .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #126

  • Darecki
  • Darecki Avatar
a moja stara od nowosci dostaje syntetyk,odpuk,odpuk prawie 40tysiakow i daj Boze nastepne 40 takiej jazdy :chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #127

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Panowie, wielkie dzięki za pomoc. :dobrarobota

Posłucham głosu doświadczenia i za radą Pitera zamówię Motul 5100 15W50.
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #128

  • silnoręki
  • silnoręki Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 358
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 1
TataMichas- jak będziesz mocno kombinował to możesz przekombinować. Jeśli śmigałeś na
Motul 5100 10W40 i wszystko było OK to nic bym nie kombinował. :kolo:
Mój Wildek ma na kulane 32 tyś i od samego początku śmiga na Castrolu
Power 1 GPS 10W40 i jest OK. B)

Oczywiście wybór należy do Ciebie. Powodzenia w wyborze ...!!! :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #129

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Swoim Road Starem zrobiłem 50 tyś km na Motulu 5100 15W 50.Wszystkim znajomym też go zalewam.Więc go polecam.Olej z Mobila 20W50 jest nie dostępny w Europie i trzeba go sprowadzać ze stanów.Więc Motul jest w tym przypadku dostępniejszy.Zwłaszcza jak się dużo jeździ,ja wymieniałem nawet trzy razy w sezonie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #130

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
TataMichas ja bym nie kombinował i pozostał na tym, którego zalewałeś do tej pory ... czyli Motul Elster 10W40 ... nawiasem mówiąc używam tego samego ... olejem nie wyciszysz, nie wzmocnisz ... ja uważam, że jest jak najbardziej wskazany do Naszych Gwiazd właśnie wymieniony ... :lek:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #131

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Wiem, że ten temat był już poruszany jednakże po krachu forum nie mogę znaleźć wątku, więc ponownie pytam jaki olej silnikowy używacie lub rekomendujecie?

Poprzedni sezon oblatałem na Motul 5100 10W40 www.motul.com/fr/en/products/31?f%5Bapplication%5D=139&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=28
ale będę wymieniał sprzęgło więc może przy tej okazji czas na zmianę?

Może celem wyciszenia mineralny Motul 3000 20W50 www.motul.com/fr/en/products/9?f%5Bapplication%5D=139&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=27 lub syntetyk tej samej gęstości Motul 7100 20W50 www.motul.com/fr/en/products/43?f%5Bapplication%5D=139&f%5Bquality%5D=31&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=27 ? Czy będą problemy z powodu gęstości z odpaleniem sprzęta w chłodne, wiosenne poranki?

Może półśrodek Motul 5100 15W50 www.motul.com/fr/en/products/33?f%5Bapplication%5D=139&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=32 ?

Na RoadStar Clinic hamerykany piszą o Mobil1 V-Twin 20W50 roadstarclinic.com/component/option,com_fireboard/Itemid,187/func,view/id,559725/catid,58/limit,10/limitstart,0/

Może jeszcze coś innego? Choć niby wszyscy producenci deklarują, iż spełniają te same normy, to chyba olej olejowi nie równy? Co za wybór, co za emocje…

Piszcie i rekomendujcie swoje oleje. Może wreszcie wybór stanie się łatwiejszy? :))
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 miesiąc ago przez TataMichas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena