UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaki olej silnikowy?

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #81

  • spining
  • spining Avatar
TataMichas napisał:
P.S. Kilku kolesi z roboty jest w USA i wraca w niedzielę, mogą zabrać ze dwie puszki, ktoś chętny?

jakie pieniadze?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #82

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Nie czytałeś dokładnie wątku. Poczytaj co napisał mądrze Erbman02 - 3 odpowiedź od góry.

http://roadstarclinic.com/component/option,com_fireboard/Itemid,1/func,view/id,277608/catid,58/limit,10/limitstart,0/

Engine Flush robię w samochodzie natomiast w motocyklu co jakiś czas uważam że dodatek do paliwa dobrej firmy nie zaszkodzi plus porządne przepalenie o dobrym ustawieniu gaźnika nie wspominając i oczywiście jak nakrócej ssanie plus NIE palenie zimnego motocykla na 5 minut typu: przyszedł kumpel to chodź pokaże Ci jak gada.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #83

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Witt33 - czytałem na stronach RSC, czytałem na stronach producenta, czytałem na opakowaniu, a wreszcie nawet napisałem do producenta i dostałem odpowiedź, że nie ma przeciwskazań do użycia z mokrym sprzęgłem zanurzonym w oleju silnikowym tylko, że zalecają szybko wymienić olej.

By była jasność - nie molestuję, nie nagabuję. :nie: Tylko mówię co znalazłem i co stosuję. Może ktoś skorzysta. B)

Zgadzam się natomiast w 100% ze stwierdzeniem "Nie ma to jak porządne przepalenie sprzętu na drodze". To rewelacyjnie robi nie tylko sprzętowi ale przede wszystkim użytkownikowi. :zab:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #84

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
TataMichas napisał:
WITT33 napisał:
Na tej samej zasadzie co Seafoam czy Yamaha Ring Free Plus. Nie ma innej metody. Zawsze możesz rozebrać głowicę. Sam stosuję i nie mam problemów. Płukanka do oleju raczej chyba nie wchodzi w rachubę.

Dlaczego nie do oleju???

Bo pisze na tych środkach do płukanki że nie nadaje się do motocykli gdzie olej silnikowy smaruje też sprzęgło.
Seafoam jest w porządku, psikają do gaźnika jak silnik chodzi lub do paliwa, wszystko jedno. Jedni robią tak że psikają taką ilość do gaźnika jak chodzi żeby go zdławić, odczekują i siwy dym ;-) Ja na razie zastosuję dodatek do paliwa, Seafoam nie ma w Polsce, można ściągnąć z Anglii do Polski ale Liqui Moly jest też super firma. Nie ma to jak porządne przepalenie sprzętu na drodze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #85

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
WITT33 napisał:
Na tej samej zasadzie co Seafoam czy Yamaha Ring Free Plus. Nie ma innej metody. Zawsze możesz rozebrać głowicę. Sam stosuję i nie mam problemów. Płukanka do oleju raczej chyba nie wchodzi w rachubę.

Dlaczego nie do oleju??? No nie wiem, ale ja przy okazji wymiany sprzęgła czy też choćby oleju z filtrem zapodaje SeaFoam jak kolesie z RoadStar Clinic i producent przykazał, czyli do paliwa, do oleju i po zdjęciu filtra bezpośrednio do gaźnika. Po 50-100km jazdy wymiana oleju na świeży i już. Profilaktycznie można jeszcze zdjąć wydechy i psiknąć na zaworki. Jak dotąd, pomimo żmudnych poszukiwań nie znalazłem żadnych negatywnych opinii czy też skutków…
SeaFoam jak w moim przypadku dodajesz jednorazowo, nawet do zbiornika i działa. :zab: Jak pisałem wcześniej jestem przeciwnikiem wszelkich uszlachetniaczy, ale skoro nie mam wyjścia to stosuję sprawdzony środek. Bardziej obawiałbym się długotrwałego dodawania czegoś do paliwa...

P.S. Kilku kolesi z roboty jest w USA i wraca w niedzielę, mogą zabrać ze dwie puszki, ktoś chętny?
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #86

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Na tej samej zasadzie co Seafoam czy Yamaha Ring Free Plus. Nie ma innej metody. Zawsze możesz rozebrać głowicę. Sam stosuję i nie mam problemów. Płukanka do oleju raczej chyba nie wchodzi w rachubę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #87

  • orcio
  • orcio Avatar
WITT33 napisał:
Do czyszczenia zaworów na SVS preparat LIQUI MOLY VENTIL SAUBER do paliwa 30ml na cały bak
Tylko że SVS to zawory wydechowe a tu jest napisane że czyści układ dolotowy ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #88

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Olej do przekładni Motul Gear 300 Synthetic 75w90 co 15 tys km około 0,4 litra lejemy. Spuszczamy dolną śrubką, zakręcamy, odkręcamy tą wyżej i lejemy aż zacznie z niej się wylewać, zakręcamy ją i dolewamy od serca 50 ml. Dużą śrubę oczywiście odkręcamy/zakręcamy złotówką owiniętą w papier toaletowy np żeby nie porysować chromu. Uczulam na niedokręcanie mocno śrub. Do czyszczenia zaworów na SVS preparat LIQUI MOLY VENTIL SAUBER do paliwa 30ml na cały bak

wymiana oleju w napędzie skrzyni biegów (smarowanie łańcucha)

wymianę robimy gdy motocykl stoi prosto, jak nie mamy podnośnika to prosimy kumpla żeby usiadł i wymieniamy
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 2 miesiąc ago #89

  • HARNAS
  • HARNAS Avatar
A jaki olej do przekładni ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #90

  • spining
  • spining Avatar
Polkom nie ma :zly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #91

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Nigdy u nas nie szukałem...
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #92

  • spining
  • spining Avatar
jutro dowiem sie w Polkomie

jaka jest roznica w cenie - tutaj i za woda?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #93

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
W lutym lecę, a jeśli mnie się będzie chciało to ktoś z ekipy na bank.
Jak naprawdę potrzebujesz i jak zmieszczę z innymi klamorami dam znać, ok?

P.S. Szukałeś w Polkomie???
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #94

  • spining
  • spining Avatar
powiem szczerze; pierwszy raz slyszalem o SVS; objawy ? jakie moga byc? myslalem,ze profilaktycznie, podobnie jak Ty przed zmiana sprzegla i przed sezonem zaordynowac taka "kuracje"

czasami mam problemy z tylnym cylinderem (po zapaleniu)pali tylko na przednim - moze to swiece?
Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 miesiąc ago przez spining.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #95

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
spining napisał:
TomHal; gdzie go mozna zdobyc??

Pytanie brzmi, czy naprawdę potrzebujesz tego środka??? Jakieś objawy SVS???
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #96

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Polkom to powinien mieć jak również sklepy zajmujące się sprowadzaniem części z USA.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #97

  • spining
  • spining Avatar
TomHal; gdzie go mozna zdobyc??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #98

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
SeaFoam - sam osobiście miałem problem SVS i pomogło. Polecam. Jeżeli będzie potrzeba pomogę radą i doświadczeniem jakie zdobyłem w walce z klejącymi się zaworami wydechowymi bo o te zawory tu chodzi nie o wtryskowe na które jest specyfik podany przez Spininga.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #99

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
To mój osobisty import :zab: ale podobnież Polkom ma w sprzedaży.

Jak będę następnym razem w USA (może luty) to pomyślę. Sęk w tym, że ten specyfik ma oznaczenia łatwopalności na pojemniku, co powoduje że hamerykańscy granicznicy strasznie czepiają się człowieka. Miałem dwie puszki w walizce (nie w podręcznym!!!) i już musiałem się gęsto tłumaczyć...
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki olej silnikowy? 11 lata 3 miesiąc ago #100

  • spining
  • spining Avatar
TataMichas, a gdzie zakupiles? moze dolacze sie do zakupu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.041 s.
Zasilane przez Forum Kunena