UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: wyciek oleju z silnika

wyciek oleju z silnika 11 lata 4 dni ago #1

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
jacek71 napisał:
Hm wydaje mi się że przyczyną może być też niska temp.otoczenia ,czyli zupełnie niogrzewany garaż gdzie temp. spadaw zasadzie do temp. na zewnątrz.Miałem cos podobnego w Dragu przez ostatnie 2 zimy ,gdzie pojawiło sie kilka kropli przez kilka zimowych miechów a wsezonie w tym miejscu(łączenie) zupełnie sucho ,poprostu materiał pracuje .Chyba że twoja lalka stoi w ciepłym to nie powinno to mieć miejsca .

Witam

Jacek71 miał rację.W tym tygodniu rozpocząłem sezon.Zrobiłem co prawda tylko ok.70 km ale po powrocie do garazu pod motorkiem sucho.Nic nie leci nic nie kapie.Jednak mróz nie wpływa dobrze na nasze motorki.

Pozdr.
Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #2

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Skoro do tej pory nie było problemu to nie ma co gdybać. Odpal maszynę i zobaczysz co będzie.Może z tęsknoty za Tobą się rozpłakała i jak będziesz poświęcał jej więcej czasu jej przejdzie.,Życzę pozytywnej diagnozy i oby zabieg nie był potrzebny. :zab:
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #3

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
No tak,ja swoja Gwiazdke mam drugi sezon.Drugą zime zimuje w tym samym garazu.Nie odpalałem jej od jesieni.Nic nie było grzebane przy silniku,nic nie dotykałem i do tej pory było OK.Jeszce jakis miesiac temu jak byłem Ja odwiedzic nie było problemu a przy wczorajszych odwiedzinach spotkała mnie niemiła niespodzianka.Samo sie zepsuło?Skąd ten wyciek?Sezon za pasem a u mnie poblem sie pojawił i nie wiem co robic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #4

  • SZO
  • SZO Avatar
Ja miałem podobny problem, tzn, chyba jeszcze mam. Otóż też po dłuższym postoju pojawiały się krople oleju pod motocyklem, po dokładnym sprawdzeniu okazało się że w oleju są właśnie te krućce przewodów olejowych wchodzących do silnika i ich okolice. Najpierw sprawdziłem połączenia i okazało się że w jednym z krućców jest zerwany gwint mocujący a dodatkowo oring uszczelniający też nie był w najlepszym stanie. Wcześniej serwis naprawiał to smarując silikonem i naprawiając zerwany gwint reperaturką która jednak nie trzymała. Zrobiłem to jak się należy tj. nowy oring i gwint, krople pod silnikem zniknęły jednak po ostatniej dłuższej przejażdżce olej pojawił się znowu tak jakby na łączeniu silnika i skrzyni redukcyjnej, za tymi przewodami olejowymi, oraz na skrzyni redukcyjnej przy zbiorniku oleju w okolicy chyba odpowietrznika tego zbiornika oleju i spokojnie sobie ścieka w dół. Co się okazało sprawdziłem porządnie poziom oleju wg instrukcji i okazuje się że jest go za dużo i pewnie dlatego wywala go w tych miejscach. Na spokojnie sprawdzę jeszcze raz poziom oleju dla pewności i spuszczę nadmiar mam nadzieję że problem zniknie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #5

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Zauważcie, że im niższa temperatura tym olej gęściejszy,jak się rozgrzeje wyciek może się zwiększyć.Nie pozostaje Ci nic innego jak zlokalizować miejsce wycieku i próbować temu zaradzić.
Jak kapie z pod króćca przewodu olejowego to śmiało możesz to odkręcić jest tam O-ring.Najpierw wyczyść dokładnie podejrzane miejsce po jakimś czasie sprawdź ,sprawa powinna się wyjaśnić.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #6

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
Niestety stoi w nieogrzewanym.Mam wiec nadzieje ze to jest tak jak piszesz i skonczy sie wraz z zimą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #7

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Hm wydaje mi się że przyczyną może być też niska temp.otoczenia ,czyli zupełnie niogrzewany garaż gdzie temp. spadaw zasadzie do temp. na zewnątrz.Miałem cos podobnego w Dragu przez ostatnie 2 zimy ,gdzie pojawiło sie kilka kropli przez kilka zimowych miechów a wsezonie w tym miejscu(łączenie) zupełnie sucho ,poprostu materiał pracuje .Chyba że twoja lalka stoi w ciepłym to nie powinno to mieć miejsca .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #8

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
tak jak pisałem u mnie lekko sączyło się z pod pokrywy sprzęgła, ale samo przeszło :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #9

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
Na razie nie moge dobrze zlokalizowac wycieku ale mam wrazenie ze leci gdzie z miejsca gdzie wchodzi do silnika przewod od zbiornika oleju.Koles ma mi pozyczyc podnosnik to lepiej sie przyjże.Ktos mial juz taki problem?Skąd to sie wzięło? Wcześniej nie kapało.Teraz nawet nic nie dotykałem a zaczeło kapac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #10

  • OJCIEC
  • OJCIEC Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 231
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 0
Frankenstein napisał:
Nie - w Harleyu masz to w standardzie. W Radku to jest wyposażenie dodatkowe.[/quote

SATURIAN pamiętaj, bo ty też teraz masz RADKA :-)

Ale kapanie niezbyt często się pojawia.

Pomyślmy o jeździe w piękne słoneczne dni.

SATURIAN gdzie zdjęcia twojej LALI :kob:
Pozdrawiam

Ojciec
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #11

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
:polew:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #12

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Nie - w Harleyu masz to w standardzie. W Radku to jest wyposażenie dodatkowe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #13

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
A mówili , że takie coś , to tylko tak w Harleyu :kolo: B)
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #14

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Mi po zakupie ciekło z przewodu olejowego łączącego zbiornik oleju z silnikiem,w miejscu połączenia rurki z króćcem.Polutowałem lutem do CO. Olej sączył się tylko po dobrym rozgrzaniu silnika. Trudno było to zlokalizować,gdyż wszystko było upaćkane.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #15

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
też czasami tak mam, w tamtym roku kapało w zimie a wy tym nawet śladu, spróbuj docisnąć trochę dekiel, może masz gdziś luz
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wyciek oleju z silnika 11 lata 1 miesiąc ago #16

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
Witam kolegów
Dziś zachęcony pięknym słońcem poszedłem do garażu odwiedzić swoja gwiazdkę i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem pod nią niewielką plamke oleju.Jestem pewien, że jeszcze miesiąc temu jej tam nie było.Gdy sie dobrze przyjrzałem to wyciek jest gdzies po prawej stronie silnika z przodu.Nie znam dobrze budowy tego silnika.Wyciek jest gdzies w okolicach gdzie wchodzi przewód chyba olejowy ktory idzie gdzies od skrzyni biegów.
Ktoś spotkał sie z czymś takim?
Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym mam zrobic.Sezon wkrótce a tu niejezdzone moto sie zepsuło

Pozdr.Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena