UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zawory

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #81

  • waltor
  • waltor Avatar
Wilku oprócz filtra możesz też sprawdzić stan blaszek “zaworków” czy nie są skorodowane i ich odchylenie 0,4 mm oraz stan ogólny połączeń tak dala spokojności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #82

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Minister napisał:
POLKOM - filterek do ekologii (nówka sztuka) - 105 zeta. Wymieniałem w kwietniu. Jak chcesz mogę zapytać chłopaków czy mają od ręki.

:cza:[/quote]

No zapytaj, zapytaj ;) Będę w Wa-wie to mógłbym go odebrać...
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #83

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Minister napisał:
.......................POLKOM - filterek do ekologii (nówka sztuka) - 105 zeta. Wymieniałem w kwietniu. Jak chcesz mogę zapytać chłopaków czy mają od ręki.:cza:
Ukłon w Twoją stronę drogi Ministrze, mój tyż jest zasyfiony, prawie czarny i muszę wymienić.
Co do materiału z jakiego jest zrobiony to faktycznie papierowy i nie da się go wyczyścić i co najgorsze to trza wymienić razem z podstawą metalową bo jest wklejony w nią fabrycznie, przynajmniej u mnie:




Co do demontażu to trwa 5 minut, 3 śrubki na kluczyk nasadowy a potem śrubokręt krzyżakowy do 2 śrubek i filterek na wierzchu.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #84

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Podobną upartą Yamahę 1,7 z 2004 mam u siebie.Nie mam narazie sposobu na nią.Chociaż moje podejrzenia to hydro regulatory.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #85

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Minister napisał:
krzych1200 napisał:
Wykrzyknik ty może sprawdź magistrale olejową.
Przy kasatorach masz śrubki odpowietrzające.Druga sprawa to że mi tu coś nie gra z tymi twoimi wieszającymi się zaworami,może faktycznie przycierają się w prowadnicach.

Nic się nie przyciera w prowadnicach. Dzisiaj (a raczej wczoraj) rozbieraliśmy wszystko "do ostatniej śrubki" - u Dorsza tyż. Nagaru u Wykrzyknika to było z 0,5 cm. Po oczyszczeniu i zmianie zaworów moto zagadało jak ta lala. Za to z Dorszem mamy zagwozdkę. Powiedzieć czego nie robiliśmy to zdałoby się na poemat epicki. Efekt taki, że nie gada (na razie) i "udało" się zgiąć dwa popychacze. Wychodziliśmy z garażu po 1.00 w nocy. Zaczynamy od rana. I teraz to już sprawa honorowa. Albo my, albo ona. Ona nie ma szans!

:cza:

No to fakstycznie, niezły numer!
Wczoraj aż zapalenia paznokci dostałem od intensywnego myślenia co to może być i nic konstruktywnego mi do głowy nie przyszło. ‘Dorszowa” gwiazdka, najwyraźniej testuje wytrzymałość „Wykrzyknika” !
Ale powiem Ci lepszy nr. Wyjechałem od was, (puszką) dotarłem do domu, przesiadłem się na gwiazdkę i jazda w kierunku \”fabryki” a moja Jadźka na jednym garnku zaczyna jechać!
Mocniejsze, kilkukrotne przegazowanie podczas jazdy pomogło i problem znikł. Ciekawe, czy fakt, iż przez ponad tydzień niebyła używana przyczynił się do tego, czy jakie inne licho?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #86

  • Minister
  • Minister Avatar
krzych1200 napisał:
Wykrzyknik ty może sprawdź magistrale olejową.
Przy kasatorach masz śrubki odpowietrzające.Druga sprawa to że mi tu coś nie gra z tymi twoimi wieszającymi się zaworami,może faktycznie przycierają się w prowadnicach.

Nic się nie przyciera w prowadnicach. Dzisiaj (a raczej wczoraj) rozbieraliśmy wszystko "do ostatniej śrubki" - u Dorsza tyż. Nagaru u Wykrzyknika to było z 0,5 cm. Po oczyszczeniu i zmianie zaworów moto zagadało jak ta lala. Za to z Dorszem mamy zagwozdkę. Powiedzieć czego nie robiliśmy to zdałoby się na poemat epicki. Efekt taki, że nie gada (na razie) i "udało" się zgiąć dwa popychacze. Wychodziliśmy z garażu po 1.00 w nocy. Zaczynamy od rana. I teraz to już sprawa honorowa. Albo my, albo ona. Ona nie ma szans!

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #87

  • Minister
  • Minister Avatar
perkusista napisał:
wykrzyknik napisał:
Ewentualnie ebay. koszt o ile dobrze pamietam to około 30 pln ;-) Ja kktoś chce moge oddać całego AISa do 1,6

Serwis YAMAHA: filterek do AISa : 222 zł ... :(
Taką cenę dziś usłyszałem i szczęka mi opadła...
A mój jest zasyfiony lekko, więc jakby ktoś miał dość czysty taki filterek , to kupię za rozsądne pieniądze... Byle był czystszy od mojego... ;)

POLKOM - filterek do ekologii (nówka sztuka) - 105 zeta. Wymieniałem w kwietniu. Jak chcesz mogę zapytać chłopaków czy mają od ręki.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #88

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Prałat napisał:
Perkusista, zajrzę na ten mój filterek. Jak będzie w normie, to Ci go podeślę.

OK, będę wdzięczny jakby co... :dzieki:

A z ciekawości trzeba przetrzepać ebay, albo zastanowić się nad wywaleniem tego AISa...
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #89

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
piter 1600 napisał:
Z tego co pamiętam to był to filterek gąbkowy.Ja tez mam całe ustrojstwo zdjęte,po przebiegu 7tys mil.

No ja u siebie zaglądałem i jest papierowy, taki jak oryginał powietrza...
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #90

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Z tego co pamiętam to był to filterek gąbkowy.Ja tez mam całe ustrojstwo zdjęte,po przebiegu 7tys mil.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #91

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Ja mam wszystko zdjęte i święty spokój od 4 lat. Perkusista, zajrzę na ten mój filterek. Jak będzie w normie, to Ci go podeślę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #92

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Ja swojego jescze nie rozbierałem więc pytanie z mojej strony do kolegi perkusisty:
papierowy czy insza struktura jego jest?
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #93

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
wykrzyknik napisał:
Ewentualnie ebay. koszt o ile dobrze pamietam to około 30 pln ;-) Ja kktoś chce moge oddać całego AISa do 1,6

Serwis YAMAHA: filterek do AISa : 222 zł ... :(
Taką cenę dziś usłyszałem i szczęka mi opadła...
A mój jest zasyfiony lekko, więc jakby ktoś miał dość czysty taki filterek , to kupię za rozsądne pieniądze... Byle był czystszy od mojego... ;)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #94

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Jst taka szansa. Głowice mam wypaloną. W zeszłym roku wymienione były uszczelniacze. Szenio od głowic twierdzilże o wystarczy... Miałem nadzieję, że do recalu pośmiga bez problemu ale jak widać nie... :-(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #95

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Wykrzyknik ty może sprawdź magistrale olejową.
Przy kasatorach masz śrubki odpowietrzające.Druga sprawa to że mi tu coś nie gra z tymi twoimi wieszającymi się zaworami,może faktycznie przycierają się w prowadnicach.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #96

  • waltor
  • waltor Avatar
Wykrzyknik a kiedy robiłeś remont sprawdzałeś prowadnice zaworów? Może to przytarta prowadnica blokuje Ci zawór, a z tym podgrzewaniem gaźnika to chodziło o system z mojego Zundappa z 1943r. nie o gaźnik z gwiadki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #97

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Najłatwiej jest najpierw odkręcic mocowanie filterka. Potem rozkręcac filterek.
Co do podgrzewania gaźnika jakoś mi to se nie widzi... W gaźniku do podgrzewania mamy zainstalowaną grzałeczkę a AIS doprowadza powietrze do krućca ssącego i za nic gaxnika nie podgrzeje...


Co do samych zaworów. Od trzech di moja gwiazdka zaczeła kaprysić. Myślałe mże znów padł mi kasator, niestety nie. Znów stoi mi zawor. Ten sam co w zeszłym roku. W piątek reanimacja płynami jak nie pomoże znów czeka mine rozbiórka. Sprawdziłem swiece było za bogato. Tego się obawiałem ale moto tak pięknie pracowało że już przy gaźniku nie dlubałem i błąd...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #98

  • waltor
  • waltor Avatar
Wilku nie rozbierałem tego jeszcze ale jestem bardzo ciekaw wygląda że mozna odkręcic pokrywkę filtra kluczem rurkowym chyba nr 8 lub 10 od strony sprzęgła daj znać jak ci poszło
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #99

  • waltor
  • waltor Avatar
Tom może to i chamske rozwiązanie ale działa u mnie w Zindappie a motocykl dojechał pod Kałkaz. W tym systemie spaliny przechodzą przez potrójny filtr i z świeżym powietrzem do gażnika. Kiedys odpaliłem moto w zimie bez podgrzewacza i gaznik mi zamarzł, wglądał jak kólka śniezna ale to juz całkiem inna historia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawory 13 lata 10 miesiąc ago #100

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
A jak się do niej dobrać, klucz raczej tam nie wejdzie.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.049 s.
Zasilane przez Forum Kunena