UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: OLEJ BEL-RAY V-TWIN

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 2 miesiąc ago #1

  • madsen
  • madsen Avatar
Czyli olej 10w50 jest o wiele lepszy dla silnika niż 20w40? Tzn.,że yamaha podała w serwisówce minimalne wymagania co do oleju na jakim można jeździć bez szkody dla silnika?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 2 miesiąc ago #2

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
madsen napisał:
Pomijając już markę oleju,Wemar myślisz,że lepkość 10w50 jest odpowiednia? Przecież producent podaje 20w40?
Zalecany jest chyba dość gęsty ,olej10w50 syntetyk nie będzie zbyt rzadki?
Gęstości olei znajdziesz w wykazie w temacie przyklejonym. Olej 10W50 w temperaturze 100 st. będzie gęściejszy od 10W40, a nie rzadszy. Za to w temp. 40 st. będzie tak jak piszesz, ale to akurat jest mile widziane, by na zimnym silniku olej nie był gęsty.
Jeśli porównasz gęstości olejów dla różnych producentów i rodzajów, to zobaczysz, że w temperaturze 100 st. wszystkie oleje mają zbliżoną gęstość, czy to mineralne, czy syntetyczne. Różnice, czasem duże, są dla temperatury 40 i 20 stopni, czyli przy zimnym silniku i tutaj mineralne są gęstsze, a syntetyczne rzadsze. Dla mineralnego różnica gęstości dla zimnego i gorącego oleju jest bardzo duża, dla syntetycznych mniejsza. Oznaczenia druga liczba określa do jakiej temperatury olej utrzyma swoje parametry, a nie jaką ma gęstość, a przynajmniej nie wprost odnosi się do gęstości.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 2 miesiąc ago #3

  • wlodi
  • wlodi Avatar
madsen- śmigam na yamalube 10w40 trzeci (no dobra zaczynam trzeci sezon) i nie mam uwag. Ostatni sezon był naprawdę gorący, zjechałem po mazurach i nie tylko troszkę km i jest OK. Sądzę, że 10w40 jest oki. :piw:
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez wlodi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 2 miesiąc ago #4

  • madsen
  • madsen Avatar
Pomijając już markę oleju,Wemar myślisz,że lepkość 10w50 jest odpowiednia? Przecież producent podaje 20w40?
Zalecany jest chyba dość gęsty ,olej10w50 syntetyk nie będzie zbyt rzadki? jaka jest najlepsza lepkość do naszych maszyn?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #5

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Wracając do pytania głównego. Olej Bel-ray ma wprawdzie bardzo dobre parametry, ale ... na zimno. Producent podaje bardzo mało danych na jego temat, poza najbardziej podstawowymi - brak np. podanej zasadowości oleju, co znacząco przekłada się na trzymanie parametrów gdy olej się starzeje.
Jak na olej syntetyczny grupa SG nie jest żadną rewelacją. Orlenowski ma SJ, a sporo półsyntetyków ma tyle samo i więcej. Dla olejów Bel-rey podawana jest dość rewelacyjna wartość lepkości, ale ... ani słowa temperaturze, w jakiej była mierzona. Jeśli w 20 st. to jest wynik wręcz fantastyczny, ale jeśli w 100 st. to szału nie ma.

Ja do swojego lałem Motule 5100 i 7100, poprzednia zmiana to Orlen Platinum Moto 4T 10W50 (syntetyk, 30 zł litr). Teraz mam Millers Oils ZFS 10W50 - firma robi oleje do wysoko obciążonych silników (wyścigi, drift). Mówiąc szczerze, nie wyczuwam jakiejś powalającej różnicy.

Prawdę powiedziawszy, to to co jest istotne dla olejów, nie da się tego odczuć od razu. Po prostu nie mamy do tego narzędzi. Silniki wyścigowe posiadają szereg dodatkowych czujników, które pozwalają śledzić wartości doładowania, temperaturę spalin i oleju, nadciśnienie w skrzyni korbowej i jakość spalin. Tam wychodzą nawet najdrobniejsze odchylenia od normy, ale jest to konieczne, by nie doprowadzić do eksplozji silnika i pożaru.
W naszym wypadku nie ma tego problemu. Zwykle sprawdza się powiedzenie, że istotniejsza jest obecność oleju, niż jego marka.
Najczęstszym efektem źle dobranego oleju, niewłaściwa praca sprzęgła i w konsekwencji problemy ze zmianą biegów, a w szczególnym przypadku uślizgi sprzęgła, po zmianie biegu.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #6

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Ostatnio ogladałem w necie filmik z Rosji gdzie nakryto nielegalna rozlewnie oleju i co ciekawe ... WSZYSTKICH wiodacych marek.
tzn. ten sam olej nalewali do baniek znaczacych i znanych producentow. Oryginalne banki, nakretki, zamkniecia ....
I badz mundry co kupujesz ???? B) :nie:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #7

  • madsen
  • madsen Avatar
Miałem na myśli sprzedawców którzy mają małe "osiedlowe sklepiki" i dodatkowo wystawiają swoje towary na allegro a nie są z nimi w stanie konkurować sklepy,które prowadzą sprzedaż motula na szeroką skale. Dlaczego słychać tylko o tym,że motul jest podrabiany? Może dlatego,że do tanich nie należy i jest to najbardziej opłacalne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #8

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
madsen napisał:
Jeśli cena motula u producenta jest o wiele wyższa niż u nas na allegro gdzie jeszcze w cenie jest filtr oleju to coś jest nie tak,wielu uczciwych sprzedawców którzy brali olej od głównego importera motula na Polskę zrezygnowało ze sprzedaży tego oleju bo nie byli w stanie konkurować z towarami z allegro.
Cena hurtowa dla sprzedawcy jest zależna od wielkości zakupu. Sprzedawca na allegro nie ponosi też sporych kosztów utrzymania "prawdziwego" sklepu. Żaden sklep nie jest w stanie konkurować z handlem internetowym.
Natomiast to, że cena u Polskiego dystrybutora jest wyższa, niż w sprzedaży detalicznej, to normalna polityka dystrybutorów/sprzedawców, którzy w ten sposób budują i utrzymują sieć dystrybucji.
Oczywiście nie wypowiadam się o legalnym pochodzeniu produktów z Allegro, bo nie mam na ten temat danych - opisałem ogólną zasadę. Co do podrabiania to i owszem, był, ale z tego co pamiętam, to dotyczyło to olejów samochodowych, a nie motocyklowych. Dziwnie też brzmią informacje o podrabianym Motulu, który ma spory, ale nie wiodący udział w rynku, a nie słyszy się tego o innych olejach - w końcu taki sam problem zaopatrzenia w bańki naklejki i takie samo ryzyko jest dla olejów innych producentów. Trochę mi to pachnie "szeptaną antyreklamą" i "miejską legendą".
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #9

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
madsen napisał:
majkelpl napisał:
madsen napisał:
olej o wiele tańszy niż motul i nie tak często podrabiany.

A jak poznasz podrabiany czy nie jak w oryginalnych bankach jest ???? :mysli:
A jak poznasz,że alkohol jest podrabiany skoro kupujesz go w normalnym sklepie i w oryginalnej butelce? ale nie zmienia to faktu,że spora część alkoholu w naszych sklepach pochodzi z "lewego" źródła.
Jeśli cena motula u producenta jest o wiele wyższa niż u nas na allegro gdzie jeszcze w cenie jest filtr oleju to coś jest nie tak,wielu uczciwych sprzedawców którzy brali olej od głównego importera motula na Polskę zrezygnowało ze sprzedaży tego oleju bo nie byli w stanie konkurować z towarami z allegro.Motul jest najczęściej podrabianym olejem i jeżeli kupisz go w dobrej cenie to istnieje duże prawdopodobieństwo,że będzie podrobiony.


To na 99% nie jest kwestia podrabiania towaru tylko karuzeli podatkowej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #10

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Niektórzy handlarze niby posiadają Certyfikaty Autoryzowanego Punktu Sprzedarzy chyba że też są podrobione :cooo:
Ostatnio kupowałem w Motul-Kraków i był ciut droższy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #11

  • madsen
  • madsen Avatar
majkelpl napisał:
madsen napisał:
olej o wiele tańszy niż motul i nie tak często podrabiany.

A jak poznasz podrabiany czy nie jak w oryginalnych bankach jest ???? :mysli:
A jak poznasz,że alkohol jest podrabiany skoro kupujesz go w normalnym sklepie i w oryginalnej butelce? ale nie zmienia to faktu,że spora część alkoholu w naszych sklepach pochodzi z "lewego" źródła.
Jeśli cena motula u producenta jest o wiele wyższa niż u nas na allegro gdzie jeszcze w cenie jest filtr oleju to coś jest nie tak,wielu uczciwych sprzedawców którzy brali olej od głównego importera motula na Polskę zrezygnowało ze sprzedaży tego oleju bo nie byli w stanie konkurować z towarami z allegro.Motul jest najczęściej podrabianym olejem i jeżeli kupisz go w dobrej cenie to istnieje duże prawdopodobieństwo,że będzie podrobiony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #12

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
madsen napisał:
olej o wiele tańszy niż motul i nie tak często podrabiany.

A jak poznasz podrabiany czy nie jak w oryginalnych bankach jest ???? :mysli:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #13

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Użyłem ten olej w 2013r. Gość zachwalał,że to top one w suchych HD. Dla Mnie zero różnicy z Motulem.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

OLEJ BEL-RAY V-TWIN 8 lata 3 miesiąc ago #14

  • madsen
  • madsen Avatar
Witam,macie jakieś doświadczenie z olejem bel-ray v-twin? Do tej pory jeździłem na motulu 20w50 pełen syntetyk ale zamierzam przejść na bel-ray 10w50 syntetyk,olej o wiele tańszy niż motul i nie tak często podrabiany. Ciężko kupić oryginalnego motula a jeżeli już jest z pewnego źródła to kosztuje ponad 250zł za 4litry. gdzie bel-ray ok 180zł i do tego ma lepsze parametry. Jeśli ktoś z was jeździ na bel-ray to proszę o opinie.Zastanawiam się również nad bel-ray 20w50 półsyntetyk w cenie 130zł za 4litry ale nie wiem czy warto przechodzić z syntetyku na półsyntetyk? motocykl ma ok 25tyś km przebiegu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena