UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: problem ze zbijaniem biegów

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 2 tygodni ago #1

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Witam
no to jestem po zabiegu zrzucenia kapy wymontowania elementów zaznaczonych na powyższym rysunku , nic nie wytarte sprężyny w całości, sztywno trzymające się w swoich miejscach , dziś poskręcałem zalałem nowym olejem 10w40 motulem , wcześniej 20w50 vavoline (jakos tak ) . I tu po przejechaniu się problemem ze zbijaniem biegów znikł , mam nadzieję ze będzie wszystko ok , krótka trasa tylko do rozgrzania moto , ale nic dziwnego się nie działo.

przy wymianie sprzęgła w tamtym roku wymieniłem również na świeży olej 20w50 zrobiłem jakieś 3000 km , przestał zimę i po przejechaniu 300 km problem z biegami , wydawało by się że olej jeszcze trochę wytrzyma , a tu masz stracił swoje właściwości przez zimę i dupa , wychodzi na to że na wiosnę zanim ruszymy trzeba go wymienić (nauczka na przyszłość ). Przyrody nie oszukasz .

Takie czułe te nasze statki

Pozdrawiam Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #2

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
z dźwignią jest wszystko ok działa luźno bez zacięć (w sierpniu zakładałem od modelu 1600 bo w moim była akcesoryjna ) , na cięgle też nie ma luzów (nadmiernych ) kurcze bardziej bym stawiał na któryś z tych elementów ,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #3

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Zacznij od przesmarowania dźwigni zmiany biegów.Czyli zdejmij seger,umyj wszystko,nałóż nowy smar.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #4

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
w górę nie ma problemu , w czasie jazdy robi sie problem przy zbijaniu po zejsciu o jeden bieg w dół dźwignia jest luźna jakby coś nie wskakiwało w swoje miejsce w skrzyni (fakt nie jest to za każdym razem raz biegi działają normalnie raz robi sie problem ) po puszczniu sprzegła skrzynia dostaje obrotu i juz jest ok dżwignia jest sztywna to znaczy czuć punkt oporu można zbić kolejny , ale fakt ciegna nie sprawdzałem moze ma jakiś za duży luz , zaraz pójde luknąć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #5

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
A czy jak masz bieg luzem na postoju,to czy dwójka wskoczy od razu,próbowałeś tego ?
Bo jeżeli jest tylko problem ze zbijaniem,to może coś się przestawiło w układzie dźwignia zmiany-pręt-ramię to przy silniku. :mysli:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 tygodni ago przez pinhead.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #6

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
sprzęgło raczej bym wykluczył bo z tym zbijaniem to wyszło teraz wcześniej tego nie było a sprzęgło zmieniłem jakieś 4000km temu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #7

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Czy problem wystąpił po wymianie sprzęgła ?
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

problem ze zbijaniem biegów 7 lata 3 tygodni ago #8

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Witam
od pewnego czasu dokładnie od tamtego sezonu mam dziwne objaw przy wbijaniu pierwszego biegu , jest stuk zazębienia ale biegu brak a i kontrolka tez świeci po ponownym wbiciu jest ponownie stuk ale bieg już jest . w tym sezonie doszedł jeszcze inny problem przy zbijaniu biegu z góry na dól zbijam o jeden w dół i dalej juz nie mam możliwości jakby wiosło zmiany biegów dostawało luz i nie zbiję np z 4 na 3 do puki nie po puszę sprzęgła wtedy wiosło jakby wskakiwało w swoje miejsce (usztywniało sie ) i mogę zbić dalej z 3 na 2 , nie zawsze tak sie dzieje ale jest to upierdliwe
co może być przyczyną ,
Sprzęgło w tamtym sezonie wymienione na nowe wraz z dociskiem , na liczniku mam 45 000 mil .

z góry wielkie dzięki za info

Pozdrawiam Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.037 s.
Zasilane przez Forum Kunena