UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wieszający się rozrusznik

Wieszający się rozrusznik 3 lata 6 miesiąc ago #1

  • Rafał Bielicki
  • Rafał Bielicki Avatar
Miałem podobnie. rok walki o kasie na mechaników i na części nie będę pisał bo mi ciśnienie skacze.
Wymieniony akumulator, dwa razy przekaźnik regeneracja rozrusznika oraz przegląd kabli i dalej to samo. Raz pali a raz z górki. Dzisiaj mnie tknęło i zwróciłem większą uwagę na dekompresator elektrozawór i mam nadzieję że w końcu trafiłem. W każdym bądź razie on miał odchyly ze raz działał raz nie. Przy ręcznym sterowaniu pali od strzała.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #2

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Widać,że komutator przypalony :nonie:
To może być objaw mozolnego kręcenia rozrusznikiem,aż moto nie zapali,może być też owal na komutatorze z powodu wytartej tulejki ślizgowej ( zakładam,że ją sprawdziłeś )
No i na koniec uszkodzenie elektryczne,ale to bardzo rzadka przypadłość.
Komutator dobrze jest przetoczyć,potem polerka bardzo drobnym papierem i na koniec dokładne umycie pomiędzy sekcjami,że by przypadkiem nie zostały tam drobinki opiłków,bo mogą powodować zwarcie i iskrzenie.
Jeżeli objawy ustąpią,to śmigaj dalej,ale jak to będzie się powtarzało,to ponowna rozbiórka,i dokładniejszy przegląd :piw:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #3

  • arkadiuk
  • arkadiuk Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 187
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 3
Rozrusznik rozkręcony, przeczyszczony, szczotki wsyćkie 4 po 12mm.. Zęby na walku OK. Komutator ( nie wiem czy dobrze pisze, to miejsce po którym ślizgają się szczotki ;) delikatnie przeczyszczony delikatnym papierkiem - był czarny od szczotek, ale nie widać gołym okiem jakiś przepaleń.
Moto pali... Ale zimne.. Zobaczymy z czasem w drodze.

i jeszcze fotki, może komuś się przyda ;)






Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc ago przez arkadiuk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #4

  • arkadiuk
  • arkadiuk Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 187
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 3
Dzięki za wskazówki,
rozrusznik zachowuje się tak jak przy padniętym aku, ale aku raczej OK bo tak jak pisałem jak na zgaszonym silniku przekręcę silnikiem na biegu, to pali na dotyk. Tak z czy siak, trzeba rozrusznik wyciągnąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #5

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Powodów może być kilka.
Na początek musisz jednak wymontować rozrusznik,najlepiej wtedy go podpiąć i posprawdzać jak się zachowuję.
Mogą być wytarte szczotki,mogą się wieszać,ale to by w ogóle nie kręcił,a u Ciebie rozumiem,że rozrusznik kręci,ale nie obraca silnikiem :mysli:
Trzeba też sprawdzić,czy działa elektromagnes,i czy koła się zazębiają.

Po drodze jest też przekaźnik ( podłączony bezpośrednio pod zacisk + aku ) no i sam stan baterii.
Musisz wszystko po kolei wykluczyć,bo inaczej będziesz błądził w ciemnościach.... :oj:

Jak rozbierzesz rozrusznik,to od razu sprawdzisz w jakiej kondycji są wszystkie podzespoły....tulejki,komutator,szczotki itp..
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #6

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Ale co to znaczy chce kręcić , ale nie obraca silnika . To rozrusznik się kręci czy nie ?
No bo jak się kręci , to co tryby Ci wycięło ?
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wieszający się rozrusznik 3 lata 8 miesiąc ago #7

  • arkadiuk
  • arkadiuk Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 187
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 3
Siema,
Panowie, Panie.. Co możecie poradzić na zwiechy rozrusznika?
Moto rozgrzany po krótkim postoju nie pali (sytuacja zdarza się co raz częściej) . Rozrusznik chce kręcić ale nie obraca silnika ;). Pomaga wrzucenie 2 / 3 biegu i ruszenie moto (przy zgaszonym) tak aby przekręcić silnikiem. Po tym zabiegu moto pali jak zobaczy kciuk na starterze;)
Czy to szczotki? Jakieś sugestie? Ktoś coś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena