UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przebita opona/ dętka

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #1

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
ja w samochodach "firmowych" często używam pianek i nigdy jeszcze nie mnie nie zawiodły , powietrze z kola mósi zejść całkowicie potem podłanczam aerozol i dymam ,pianka lekko podpompowuje kolo można jechać pomału do najbliższego kompresora potem dopompować według potrzeb i gotowe. Co potem dzieje sie w srodku z oponą nie sprawdzałem bo przez kilka miesięcy miałem spokuj z dziurą choć czasami powietrze lekko schodziło to dopompowałem, a szef zamiast oddać koła do wulkanizatora kazał używać pianek,choć przyznam że ma to miejsce w Norwegii ale myśle że takie same pianki są na Shelu w polsce bo wlaśnie tam je kupuje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #2

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Ja wożę na wszelki wypadek dętkę ... zawsze ktos pomoże na drodze w razie "w" ... uważam, że to najlepszy sposób w przypadku kół szprychowanych i jak daleko od wulkanizacji ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #3

  • Kostass
  • Kostass Avatar
Kilka lat temu złapałem gume , koło szprychowe z dętką . Wpusciłem niecały zasobnik do uszczelniania opon samochodowych (jakiś) i spokojnie dojechałem do wulkanizacji. Oczywiście musialem zaopatrzyc sie w nową dętkę . Teraz woże ze sobą zestaw do kołkowania i areozol .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #4

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
piter to prawda ona się rozciąga dlatego jest zamknięta w oponie, która to ją trzyma w normalnych rozmiarach
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #5

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
A ja wam powiem,że żaden środek nie pomoże na dziurę w dętce,nawet po gwoździu,bo dętka się rozciąga i otwór się powiększa.Musiałby być naprawdę mały ,żeby coś to dało.Prosty przykład: napompuj dziurawą dętkę i zobacz co się robi z dziurą.W oponie dzieje się podobnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #6

  • Gululek
  • Gululek Avatar
Panowie, wielkie dzięki za opinie!!!

Chyba rzeczywiście kwestia leży w składzie pianki uszczelniającej.
Do open dętkowych musi być zastosowany inny środek.

Oba, które znalazł Illusion są na bazie lateksu.
Właśnie zamówiłem dostawę. Mam nadzieje, że przed wyjazdem na Rzeczkę dotrą...

Oczywiście wolałbym nie sprawdzać ich skuteczności, no ale zawsze lepiej coś takiego mieć niż nie mieć. :))


Pozdrawiam
:wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #7

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
mówiąc o dętkowych miałem na myśli dziurę po gwoździu a nie rozerwaną dętkę :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #8

  • illusion
  • illusion Avatar
Lenio ... robrob ma rację ...

Oczywiście obym nie musiał testować tego na własnej skórze bo mam dętki ale w poznańskiech motoakcesoriach wspominali że są róznice w sprayach naprawczych . Część z nich jest przeznaczona TYLKO do opon bezdętkowych ale są i takie które nadają się zarówno do jednych jak i drugich kół np www.moto-akcesoria.pl/spray-naprawczy-do-opon-procycle-400ml,p,20934 lub www.moto-akcesoria.pl/spray-naprawczy-do-opon-arexons,p,26735 . Oczywiście jeżeli dziura jest spora lub dętka pękła to nic nie pomoże , nawet spray gabarytu butli gaśniczej :polew: ( znajomemu tak strzeliła dętka że wpompował trzy puszki , nic to nie dało a preparat wyszedł pomiędzy szprychami )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #9

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Sorry Rob ale środki tego typu przeznaczone są do opon bezdętkowych,(czytaj alusy) ja nie spotkalem się z pianką do szprychowych, jeśli się myle :sor:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #10

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
robrob napisał:
proste jak przysłowiowe dymanie, środek w aerozolu z uszczelniaczem i powietrzem, pompujesz i uszczelniasz zarazem, nie ma różnicy czy szprycha czy alu, dętka czy bez :wild:
A próbowałeś kiedyś?Ja próbowałem i nic to nie pomoże na dętkę.Dałem nawet dwie butle,próbowałem dobić powietrza ale niestety na prawie kapciu przejechałem 80km.Opona wytrzymała choć była gorąca .Dętka do wymiany.Środki takie nadają się TYLKO do opon bez dętkowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #11

  • Gululek
  • Gululek Avatar
Dzięki za odpowiedź!!!

Czyli spokojnie można używać tych samochodowych.

Polecasz może jakiś konkretny/ sprawdzony środek?

Jaka powinna być jego minimalna pojemność?


:chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #12

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
proste jak przysłowiowe dymanie, środek w aerozolu z uszczelniaczem i powietrzem, pompujesz i uszczelniasz zarazem, nie ma różnicy czy szprycha czy alu, dętka czy bez :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przebita opona/ dętka 11 lata 8 miesiąc ago #13

  • Gululek
  • Gululek Avatar
Witam!

Jeszcze mnie to nie spotkało, ale zastanawiam się jak sobie radzicie z taką sytuacją w trasie, no oczywiście poza odholowaniem moto do warsztatu...

Zmiana dętki w warunkach polowych bez podnośnika chyba nie wchodzi w grę.

Wiem, że do opon bezdętkowych w samochodach stosuje się piankę wypełniającą, ale co w przypadku koła szprychowego i dętki?

Jak się zabezpieczyć na taką okoliczność? :dobrarobota Kto z Was ma sprawdzony sposób lub środek?

Z góry dziękuję za rady i opinie w temacie!


Pozdrawiam
Paweł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.052 s.
Zasilane przez Forum Kunena