UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Metzeler lasertec co to warte ?

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #1

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Najtańsze w "mieście", pod warunkiem że sam instalujesz,jeśli kupuje przez te firmę i chciałbym pójść do zakładu na instalacje z motocyklem to liczą razy 2,
www.canadasmotorcycle.ca/street-bike/motorcycle-tires.html

W rubryki należy wpsac odpowiednie numerki :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #2

  • ciepel
  • ciepel Avatar
Darecki napisał:
Uzywalem Metza 888 z tej najwyższej półki,szlak trafił ją po sezonie,więc masz moja opinię co teraz myślę o tych oponach które praktycznie powinny być the best :piw:

uzywałem ME 880 przez ponad 18k mil (poltora sezonu - prawie 30kkm) w XV1100, i nie moge powiedziec nic zlego na ich temat. do tej pory bieżnik niewiele sie zmienił, opony nie wygladają na zniszczone.

obecnie jezdze na me 888, przód zrobiłem 11,5k mil (18,5kkm), tył zmieniłem w tym roku. Czesto jeżdze na drogach gruntowych i tłuczniowych (tym albańskie drogi z nieutwardzonych kamieni) - i nie moge nic zlego powiedziec o tych oponach. złuzywają sie powoli, podczas jazdy w temp -2 stopni tez zle nie jest (chociaz wiadomo ze nie sprawdzalem pelni ich mozliwości :) )

to tak zbaczając z tematu, wszystko zalezy głownie jak sie je uzytkuje. Nadmienie jeszcze ze kupuje przez internet i wyborem jest jedynie cena, roczniki staram sie by nie rpzekraczaly 2lat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #3

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Uzywalem Metza 888 z tej najwyższej półki,szlak trafił ją po sezonie,więc masz moja opinię co teraz myślę o tych oponach które praktycznie powinny być the best :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #4

  • ciepel
  • ciepel Avatar
longjohn napisał:
Dzieki za słowa otuchy.W takim razie wymienię i będe obserwował.Opony te mi sie podobały bo maja troche rowków
na biezniku i chyba maja szanse na odprowadzanie wody. Wiekszosać opon motocyklowych ma tyulko fragmenty rowków i nie wzbudza mego zaufania. Co prawda na suchej drodze to i moje łyse tez dobre.
Wydaje mi sie ze te lasrteki sa dosc twarde,a to wada i zaleta bo może ciut dłużej wytrzymają.

według strony producenta wytrzymałość na przejechane kilometry nie jest jej mocną stroną :)
www.metzeler.com/site/us/products/tyres-catalogue/Lasertec.html


a odnośnie bieżnika są tez różne szkoły - ale według mojej zbyt "zagmatwany" bieżnik tez nie odprowadza wody za dobrze :) ale chyba nikt nie wygłupia się za bardzo naszymi motocyklami na mokrej nawierzchni
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #5

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Dzieki za słowa otuchy.W takim razie wymienię i będe obserwował.Opony te mi sie podobały bo maja troche rowków
na biezniku i chyba maja szanse na odprowadzanie wody. Wiekszosać opon motocyklowych ma tyulko fragmenty rowków i nie wzbudza mego zaufania. Co prawda na suchej drodze to i moje łyse tez dobre.
Wydaje mi sie ze te lasrteki sa dosc twarde,a to wada i zaleta bo może ciut dłużej wytrzymają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #6

  • ciepel
  • ciepel Avatar
widziałem laserteki u kumpli na 2 motocyklach (lekki turystyk i średni chopper) i nie narzekali na nie. Ale oni woleli spokojna jazdę wiec ciężko powiedzie co się dzieje w trudniejszych warunkach :)

osobiście używałem metzellera ME77 - opona o niższych parametrach wg producenta i z podobnej półki cenowej. Używana na xv1100: suchej nawierzchni nie miałem żadnych uwag, ale mielenie kołem czesto spotykało mnie w czasie deszczu, nawet odkręcając manetkę na wyższych biegach. problem pogłębiał się wraz z zużyciem opony (nawet gdy bieżnik był nadal dość głęboki)

Edit: zapomniałem dodać ze kazdy kto używał tanszego metzellera narzekał na szybkie złużywanie się opony :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 1 miesiąc ago przez ciepel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #7

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Ocena z Moto Opinii:
"Użytkowałem tą oponę tylko na tylnym kole i jestem bardzo zadowolony. Do wymiany kwalifikowała się po 2 sezonach i ok 14.000km. Przy spokojniej jeździe nie sprawiła żadnej niespodzianki. Nawet przy jeździe na torze bardzo pewnie trzymała motocykl w zakrętach. Bardzo dobra opona w rozsądnej cenie. Ze względu na swoje wymiary raczej dedykowana do motocykli klasy 500. Z tego powodu warto poszukać sztuki niższym indeksem prędkości - do 180km/h. Jeździłem na niej Kawą ER5 a ten motocykl i tak szybciej nie pojedzie, a różnica w cenie dość spora."
Jak już kupiłeś spróbuj pojeżdzić i Sam wystaw ocenę :tutaj:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Metzeler lasertec co to warte ? 8 lata 1 miesiąc ago #8

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Moja tylna opona Dunlop D404 po jednym sezonie ma na srodku zerowa wysokosc bieznika. Z uwagi na to,że moja emerytura nijak nie chce juz rosnąc poszukałem cos budżetowego i znalazłem metzelera lasertec rocznik 2014
za 300 PLN i kupiłem. Teraz sie martwie czy ten brazylijski wynalazek do czegokolwiek sie nadaje.
Może ktos na tył jezdzł ? A może lepiej tego się pozbyć ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.031 s.
Zasilane przez Forum Kunena