UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: włacznik świateł

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #41

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Fajnie. A ten trunek to w calosci wypic czy stopniowac w trakcie ? ;))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #42

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13











... schemat modyfikujemy/upraszczając, a w trakcie z ostatniego foto ... idzie jak nóż w masło ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #43

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Kiwak tniesz kabel, który wychodzący z "puszki" bezpieczników (chyba brązowo-czerwony). Wrzucasz włącznik za "puszkę" bezpieczników (kable z włącznika wystarczają na długość), wykręcasz śrubę, która ją mocuje, wyciągasz "puszkę". Skręcasz kabel czerwony z niebieskim i łaczysz w konektorze, drugi niebieski masz wolny, kable brązowe wyp ... tzn. "neutralizujesz" (chyba, że masz jakieś dodatkowe odbiorniki prądu to zostawiasz i łączysz). Następnie konektor czerwono-niebieski łączysz z jedną częścią przeciętego kabla i konektor niebieski łączych z drugą końcówką przeciętego kabla (światła), pozostaje biały (masowy), ja go dałem do masy akumulatora na tzw. "oczku" ... w międzyczasie po parę :++: foty wrzucę popołudniu ... działa elegancko, aku dostaje mniej po :du: i pewnie więcej wytrzyma ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #44

  • Jarek72
  • Jarek72 Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Wemar, a podpowiedz jak przełączyć te światła, żeby po przekręceniu kluczyka jeszcze nie świeciły a dopiero po uruchomieniu silnika, widziałem takie działanie w modelu 2008
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #45

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Jarek72 napisał:
Też bym chętnie to przełączył ale nie było na niej żadnego napięcia (wyłączony silnik) i nie wiedziałem co to
Tak, kostka ... a w zasadzie pin do lightbarów jest w lampie głównej. Gdy silnik nie pracuje, nie będzie na niej napięcia, bo jest załączane przez przekaźnik sterowany z modułu zapłonowego.
Ja u siebie przerobiłem obwód przekaźnika tak, że "+" na cewkę przekaźnika podawany jest przez przełącznik na kierownicy (moduł zapłonowy daje "-" na drugi styk cewki). Dzięki temu mogę decydować, czy jechać z włączonym lightbarem czy bez.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #46

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Zrobcie fotki jak to podlaczyliscie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #47

  • Jarek72
  • Jarek72 Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
wemar napisał:
W instalacji RS'a jest obwód sterowany przez moduł zapłonowy i dający załączenie dopiero gdy silnik zacznie pracować. Od 2006 (może we wcześniejszych też) obwód ten steruje załączeniem lightbarów, ale w prosty sposób można to w lampie przełączyć też do świateł mijania.
niedawno założyłem lightbar do 2006 właśnie ale zrobiłem oddzielną instalację ( podwójny włącznik i dwuwłóknowe żarówki). W lampie jest natomiast jeszcze jedna pusta kostka, czy to jest ta fabryczna do lightbarów? Też bym chętnie to przełączył ale nie było na niej żadnego napięcia (wyłączony silnik) i nie wiedziałem co to
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #48

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... widać poszedłem na łatwiznę, nie żałuję aku ma łatwiej ... cos ok. 2 V ... przy rozruchu ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #49

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
W instalacji RS'a jest obwód sterowany przez moduł zapłonowy i dający załączenie dopiero gdy silnik zacznie pracować. Od 2006 (może we wcześniejszych też) obwód ten steruje załączeniem lightbarów, ale w prosty sposób można to w lampie przełączyć też do świateł mijania.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #50

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Użytkuję dokładnie taki sam od 2 lat , dodam że bezawaryjnie B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

włacznik świateł 10 lata 7 miesiąc ago #51

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
zamontowałem dzisiaj takie cuś allegro.pl/polski-automatyczny-wlacznik-swiatel-mijania-fv-i3509000812.html, uważam, że warto, aku nie dostaje tak po dupie w trakcie palenia, mieści się za puszka z bezpiecznikami ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena