UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 1600 czy 1700

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #21

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Artek przed chwilą również zadzwoniłem do Słupska. Bardzo spoko gość. Odpowiedz natychmiastowa. NIE podlega :hej: akcji serwisowej :hej: . A jest to RS 1700 2004r.
Wcześniej dzwoniłem do Kłodzka. Odpowiedz będzie po niedzieli,ale gość wspomniał,że ani razu nie mieli do czynienia z RS 1700. Może są wolne od tej wady? :mysli:
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #22

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Kumpel dzisiaj kupił Radka w trakcie oględzin wszytko ok tylko dylemat miał recall czy nie, wykonałem telefon do serwisu w Słupsku, sprawdzenie nastąpiło od ręki - wielki szacun, Człowiek sympatyczny i pomocny :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #23

  • yeremy
  • yeremy Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
artek napisał:
yeremy tak z ciekawości, jak długo czekałeś na odpowiedż dot. recallu ?

Zadzwoniłem, przedstawiłem swój problem i Pan poprosił o emaila ponieważ był zajęty a musiał zalogować się na inny program - rozumiem to i tak zrobiłem. Od wysłania emaila do odpowiedzi , hm.... ok 2 godzin ?
Midnight Star 1900, 2008
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc ago przez yeremy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): artek

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #24

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
yeremy tak z ciekawości, jak długo czekałeś na odpowiedż dot. recallu ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #25

  • yeremy
  • yeremy Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
Dostałem VIN od właściciela i sprawdziłem w serwisie w Słupsku - dostałem odpowiedź : Podlega, przez 2 tygodnie nie mamy czasu - ot taka wyczerpująca,merytoryczna i kompetentna odpowiedź :zebol:

Kto się orientuje jak długo trwa taka naprawa, orientacyjnie ? Motong ma 46 tyś i boję się,że jak odstawię w tym okresie do naprawy to mogę mieć z głowy resztę sezonu. A może polecicie jakiś serwis gdzie robią to dobrzy szpece- Bydgoszcz ? Toruń ? do Słupska mam najbliżej
Midnight Star 1900, 2008
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #26

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Wieku piszesz o Ring Road ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #27

  • Wieku
  • Wieku Avatar
Panowie może ja zabiorę głoś ponieważ robiłem recall-a na podkarpaciu.
Oczywiście za darmo robią ale tylko i wyłącznie wymianę części serwisowych. A wszystkie płyny i filtry już niestety trzeba płacić osobno.
Odnośnie bryk z Hameryki to mi koleś powiedział rok temu (może coś się zmieniło) pytając co to za model że gdyby to była wersja amerykańska to oni w systemie nie widzą rodzaju części czy coś w tym stylu i nie robią tego w ogóle, tylko wersje europejskie podlegają akcji. Oczywiście musiałem pisać kilka razy do różnych serwisów w kwestii wyjaśnień ba każdy mówi co innego, ale wszystko opisałem tutaj www.yamaha-roadstar.pl/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=13&id=55074&Itemid=188&lang=pl#68598 #5
Swoją drogą gość bardzo nie przyjemny i chamski ma dwa salony w RZE i KRK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #28

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Z tych papierów wynika,że wadą są objęte 1600 do stycznia 2004. Czyli 1700 są wolne od wady :mysli:
Jeżeli tak to mój 1700 2004r mogę spać spokojnie :wild:
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #29

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
I jeszcze

Musiałem przerobić plik do txt, bo nie chce załączyć pdf, może ze względu na rozmiar pliku.
Załączniki:
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc ago przez Tomson.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #30

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Oto następne papiery.
Zwróćcie uwagę, ze w tym pliku RCONL-...(zamieszczony w poprzednim poście) jest napisane tak:

a defect which relates to motor vehicle safety exists in 1999 and 2000, and in
certain 2001 XV16 ("Road Star," and "Road Star Silverado:' "Midnight Star," and "Road Star MM Limited") model

Tutaj używają słówka "certain" (niektóre) tylko do rocznika 2001. Czyli wynikało by z tego, ze roczniki 1999 i 2000 w całości do Recall.
Załączniki:
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #31

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
majkelpl napisał:
Tomson napisał:

Recall-owi podlegają wszystkie 1600. Najpierw było tak, że Yamaha podawała które VIN-y podlegają recall. A w końcu się okazało, że wszystkie 1600.

Z tego co wiem a wiem z pewnego zródła, nie wszystkie ale ....
To było 4 lata temu ...
Moze pozniej zmienili decyzje ze dla własnego krycia dupy wezwa wszystkie i juz. Kto sie nie zgłosi to na własna odpowiedzialnosc smiga. Tak to pewnie działa

Majkel, załączam pdf (nie wiem czy się da ale próbuję) gdzie jest napisane, że "certain", czyli niektóre motocykle z lat 1999-2003.
ALE - przeryłem całe Road Star Clinic + Delphi forum Road Star - goście piszą, że koniec końców wszystkie podlegają.
Próbuję załączyć pozostałe dokumenty które mam, są w nich konkretne numery VIN.
Tych dokumentów w necie jest więcej.
Załączniki:
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #32

  • yeremy
  • yeremy Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
majkelpl napisał:
Tomson napisał:

Recall-owi podlegają wszystkie 1600. Najpierw było tak, że Yamaha podawała które VIN-y podlegają recall. A w końcu się okazało, że wszystkie 1600.

Z tego co wiem a wiem z pewnego zródła, nie wszystkie ale ....
To było 4 lata temu ...
Moze pozniej zmienili decyzje ze dla własnego krycia dupy wezwa wszystkie i juz. Kto sie nie zgłosi to na własna odpowiedzialnosc smiga. Tak to pewnie działa

Prawdopodobnie tak jest - w puszkach tak właśnie jest. Wysyłają list do właściciela a jeżeli tamten odsprzedał i nie poinformował drugiego lub, serwisu,że sprzedał, nstsępny klient nic nie wie. Jeżeli serwisuje w ASO Yamaha to się dowie od razu. Bo jeżeli klient pojawi się w serwisie np: na wymianę oleju a oni nie sprawdzą VIN-u czy podlega jakimś akcją serwisowym to wszystkie konsekwencje spadają na ASO w którym był (jeżeli oczywiście nie został poinformowany )
Midnight Star 1900, 2008
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #33

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Tomson napisał:

Recall-owi podlegają wszystkie 1600. Najpierw było tak, że Yamaha podawała które VIN-y podlegają recall. A w końcu się okazało, że wszystkie 1600.

Z tego co wiem a wiem z pewnego zródła, nie wszystkie ale ....
To było 4 lata temu ...
Moze pozniej zmienili decyzje ze dla własnego krycia dupy wezwa wszystkie i juz. Kto sie nie zgłosi to na własna odpowiedzialnosc smiga. Tak to pewnie działa
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #34

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
yeremy napisał:
TomHal napisał:
Wild Star - wersja europejska 1600, Road Star - wersja amerykańska produkowana do dziś 1700, do 2002 roku 1600. Recall jest robiony wg. VIN-u i to wszystkie za darmo. Jeżeli kolega Thomson ma inne informacje to są one błędne. Zarówno amerykańskie jak i europejskie są wykonywane w formie naprawy gwarancyjnej. Kwestia dobrej woli serwisu. Oni muszą wystąpić o zwrot kosztów a jak wiemy Polak nie lubi czekać. U nas w Bydgoszczy robią za darmo. Czas oczekiwania na zweryfikowanie VIN-u to czas nawet kilku tygodni.
Co do pierwotnego pytania. WS jak i RS są warte grzechu i każdy prowadzi się tak samo.


Czyli nie jest jak pisał Tomson, bo także 1700 ccm podlegają ? A tylko nr VIN określa czy dana wersja musie mieć robione ? Czy muszę być właścicielem (sprawdzają to )żeby otrzymać informację czy dany motor jest objęty akcją ? Z drugiej strony ciekawe dlaczego trzeba czekać aż kilka tygodni na weryfikację VIN-u.
Czyli po zakupie jak nie mam informacji co do wykonania naprawy strach jeździć ? :cooo: :oj:

Recall-owi podlegają wszystkie 1600. Najpierw było tak, że Yamaha podawała które VIN-y podlegają recall. A w końcu się okazało, że wszystkie 1600.
1700 są OK.
Co do wykonywania recall na brykach z USA przez polskie ASO - jestem zaskoczony. Ale jeśli faktycznie tak jest to super, należy się cieszyć.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #35

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
skygge napisał:
Coś mi się musiało pomieszać.

Napisałem właśnie maila do serwisu Yamahy w Krakowie odnośnie recalla skrzyni, zobaczymy co odpiszą :)

Jak będziesz miał jakieś konkrety to od razu informuj,mnie też to czeka a do Krakowa mam tylko 40 km. :piw:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #36

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
yeremy napisał:
TomHal napisał:
Czyli po zakupie jak nie mam informacji co do wykonania naprawy strach jeździć ? :cooo: :oj:

Jaki strach,jak się jedzie to się o tym nie myśli,tylko delektujemy się jazdą :cyc:
Myślę że bardziej niebezpieczne było by przy większej prędkości najechać na coś ostrego przednią oponą
i wtedy dopiero mogło by być ostro :soa:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #37

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Zastanawia mnie do którego roku były wypuszczane moto z tą wadą :mysli:
Czy musisz być właścicielem aby to sprawdzić? Myślę,że wystarczy abyś znał vin.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Ostatnio zmieniany: 8 lata 8 miesiąc ago przez kusy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #38

  • yeremy
  • yeremy Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 248
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
TomHal napisał:
Wild Star - wersja europejska 1600, Road Star - wersja amerykańska produkowana do dziś 1700, do 2002 roku 1600. Recall jest robiony wg. VIN-u i to wszystkie za darmo. Jeżeli kolega Thomson ma inne informacje to są one błędne. Zarówno amerykańskie jak i europejskie są wykonywane w formie naprawy gwarancyjnej. Kwestia dobrej woli serwisu. Oni muszą wystąpić o zwrot kosztów a jak wiemy Polak nie lubi czekać. U nas w Bydgoszczy robią za darmo. Czas oczekiwania na zweryfikowanie VIN-u to czas nawet kilku tygodni.
Co do pierwotnego pytania. WS jak i RS są warte grzechu i każdy prowadzi się tak samo.


Czyli nie jest jak pisał Tomson, bo także 1700 ccm podlegają ? A tylko nr VIN określa czy dana wersja musie mieć robione ? Czy muszę być właścicielem (sprawdzają to )żeby otrzymać informację czy dany motor jest objęty akcją ? Z drugiej strony ciekawe dlaczego trzeba czekać aż kilka tygodni na weryfikację VIN-u.
Czyli po zakupie jak nie mam informacji co do wykonania naprawy strach jeździć ? :cooo: :oj:
Midnight Star 1900, 2008
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #39

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Dlaczego kupiłem Radka? Podoba mi się czarny silnik. Mam nieogrzewany garaż,więc zamiast szprych wolałem alu. Postanowiłem,że powinien jeszcze mieć białe opony,akcesoryjny wydech.I taki udało mi się kupić.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1600 czy 1700 8 lata 8 miesiąc ago #40

  • skygge
  • skygge Avatar
Coś mi się musiało pomieszać.

Napisałem właśnie maila do serwisu Yamahy w Krakowie odnośnie recalla skrzyni, zobaczymy co odpiszą :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena